Konsultacja merytoryczna:

Tolperison NeuroPharma

Tolperison NeuroPharma jest lekiem działającym na ośrodkowy układ nerwowy, przeznaczonym do leczenia poudarowego stanu wzmożonego napięcia mięśni szkieletowych u dorosłych.

Jaki jest skład Tolperison NeuroPharma, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest tolperyzonu chlorowodorek. Każda tabletka powlekana zawiera 50 mg tolperyzonu chlorowodorku.

Pozostałe składniki leku to:
Rdzeń tabletki: betainy chlorowodorek, celuloza mikrokrystaliczna, mannitol, krospowidon, kwas stearynowy, talk
Otoczka: Opadry II white (laktoza jednowodna, hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 4000)

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Tolperison NeuroPharma – jak stosować ten lek?

Zalecana dawka leku to:
– Tolperison NeuroPharma 50 mg: 1 do 3 tabletek powlekanych 3 razy na dobę
– Tolperison NeuroPharma 150 mg: 1 tabletka powlekana 3 razy na dobę.

Ten lek należy przyjmować po posiłku, popijając szklanką wody.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Nie określono bezpieczeństwa stosowania ani skuteczności tolperyzonu u dzieci.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek
W czasie przyjmowania leku Tolperison NeuroPharma tabletki powlekane należy regularnie przeprowadzać badania kontrolne, w tym częste monitorowanie czynności nerek i stanu ogólnego, ponieważ zaobserwowano większą częstość występowania działań niepożądanych w tej grupie pacjentów. Jeśli u pacjenta występuje ciężka choroba nerek, nie powinien on przyjmować tego leku.

Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby

W czasie przyjmowania leku Tolperison NeuroPharma tabletki powlekane należy regularnie przeprowadzać badania kontrolne, w tym częste monitorowanie czynności wątroby i stanu ogólnego, ponieważ zaobserwowano większą częstość występowania działań niepożądanych w tej grupie pacjentów. Jeśli u pacjenta występuje ciężka choroba wątroby, nie powinien on przyjmować tego leku.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeżeli została zażyta większa dawka leku niż zalecana, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, farmaceutą lub najbliższym szpitalnym oddziałem ratunkowym.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Tolperison NeuroPharma – czy mogę spożywać alkohol?

Przyjmowanie pokarmu i płynów nie wpływa na wchłanianie leku. Ważne jest, aby lek stosować po spożyciu wystarczającej ilości pokarmu.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Tolperison NeuroPharma w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjenta jest w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poinformować o tym lekarza. Mimo, że nie ma dowodów, że tabletki Tolperison NeuroPharma mogą mieć szkodliwy wpływ na płód, decyzję o stosowaniu leku w czasie ciąży, szczególnie w pierwszym trymestrze, podejmie lekarz, na podstawie wnikliwej oceny stosunku korzyści do ryzyka.

Lek Tolperison NeuroPharma jest przeciwwskazany do stosowania w okresie karmienia piersią

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Jednakże pacjent, który odczuwa zawroty głowy, senność, zaburzenia koncentracji, ma padaczkę, zaburzenia widzenia lub osłabienie mięśni podczas stosowania leku Tolperison NeuroPharma powinien skonsultować się z lekarzem.

Ulotka Tolperison NeuroPharma – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Tolperison NeuroPharma, 50 mg, 150 mg, tabletki powlekane (tolperyzonu chlorowodorek)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 11 razy

Rozmiar plku 237.70 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Tolperison NeuroPharma m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Tolperison NeuroPharma, 50 mg, 150 mg, tabletki powlekane (tolperyzonu chlorowodorek)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 6 razy

Rozmiar plku 313.13 KB

Cena - ile kosztuje Tolperison NeuroPharma?

Cena Tolperison NeuroPharma i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Tolperison NeuroPharma.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Tolperison NeuroPharma? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Wyrób medyczny Dulcosoft Junior syrop zawiera makrogol 4000. Preparat zaleca się stosować w objawowym leczeniu zaparć u dzieci powyżej 2. roku życia. Syrop mogą przyjmować starsze dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe.

Suplement diety Verbascon Grip jest rekomendowany do stosowania jako uzupełnienie codziennej diety w okresie jesienno-zimowym. W składzie zawiera m.in. składniki naturalnego pochodzenia – ekstrakt z pelargonii afrykańskiej, czarnego bzu i dziewanny.

Venotrx lek wskazany w leczeniu zaburzenia krążenia żylnego i limfatycznego, szczególnie w obrębie kończyn dolnych (żylaki, stany przedżylakowe, obrzęki i zapalenie skóry towarzyszące żylakom, zakrzepowe zapalenie żył), żylaki odbytu.

Każda kobieta wie, jak ważna jest prawidłowa higiena miejsc intymnych. Dużym ułatwieniem, szczególnie w podróży, są specjalne Chusteczki do higieny intymnej Apteo Care, które szybko i skutecznie pozwolą odświeżyć strefę…

Pyszny i zdrowy superfood – owoce goji. Owoc Goji marki Herbapol Kraków to produkt, który polecany jest jako wzbogacenie codziennej diety w źródło ważnych dla utrzymania prawidłowego funkcjonowania organizmu substancji czynnych.

Już od ósmego miesiąca życia można wprowadzać próby samodzielnej nauki jedzenia posiłków. Idealnym do tego zadania będzie Miękka łyżeczka silikonowa marki Chicco, która świetnie dopasowuje się do malutkich dziecięcych rą…

Krem Anida Derm AZS to nie jest zwykły kosmetyk dla skóry atopowej, to wyrób medyczny, który przynosi ulgę skórze z atopowym zapaleniem skóry, łuszczycą oraz egzemą. Wyjątkowa formuła kremu pomaga zmniejszyć suchość…

W składzie suplementu diety Max Omega-3 500 zawarto wysokiej jakości olej rybi, który jest doskonałym źródłem kwasów z rodziny Omega-3. Preparat pozwala uzupełnić codzienną dietę w kwasy DHA i EPA. Ponadto skład…

Suplement diety Sylimaryna zawiera wysokiej jakości ekstrakt z nasion ostropestu plamistego, czyli źródło sylimaryny. Preparat jest przeznaczony do stosowania jako uzupełnienie codziennej diety w składniki, które wspierają prawidłową pracę wątroby.

Pyszna owocowo-ziołowa herbatka dla dzieci powyżej 3. roku życia i dla dorosłych. Suplement diety Herbatka ziołowa na przeziębienie przeznaczona jest do stosowania jako uzupełnienie codziennej diety w owoc maliny, kwiatostan lipy i korzeń prawoślazu.

W składzie suplementu diety Zincas Odporność zastosowano organiczny cynk i wzbogacono go o kompleks jonoforów, czyli polifenoli – kwercetynę z ekstraktu z perłowca japońskiego oraz galusan epigallokatechiny (EGCG) z ekstraktu z zielonej herbaty.

Preparat polecany dla osób, które chcą zadbać o utrzymanie zdrowia oczu. Suplement diety Now Foods Astaksantyna 4mg z mikroalg pozwala uzupełnić codzienną dietę w naturalną astaksantynę, czyli karotenoid o właściwościach antyoksydacyjnych.

Witamina C i ekstrakty z dzikiej róży oraz gorzkiej pomarańczy w jednej wegetariańskiej kapsułce! Suplement diety XeniVit Bio C 1000 pomoże uzupełnić niedobory tej ważnej substancji i zrealizować dzienne zapotrzebowanie organizmu.

Suplement diety Magnez + B1 B6 B12 dedykowany jest dla osób, które chcą uzupełnić codzienną dietę w składniki wspierające prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego oraz pomagające w zmniejszaniu uczucia znużenia i zmęczenia.

Przyjmowanie witaminy C może bardzo korzystnie wpłynąć na funkcjonowanie organizmu. Jednak dla zapewnienia sobie pożądanych rezultatów należy sięgnąć po wysokiej jakości suplement diety Singularis Acerola organiczna 17% 250mg.

Tabletki musujące o smaku pomarańczowym z kwercetyną oraz wapniem! Suplement diety Calcium 300 + Kwercetyna rekomendowany jest do stosowania jako uzupełnienie codziennej diety w okresie zwiększonego zapotrzebowania na te dwa składniki.

Allnutrition Burn4ALL Extreme to suplement diety polecany do stosowania u osób aktywnych fizycznie, którzy chcą uzupełnić codzienną dietę w składniki wspierające spalanie tkanki tłuszczowej. Preparat zawiera m.in. kofeinę i cenne roślinne…

Płynny suplement diety Śliwka suszona to propozycja dla osób, które chcą wzbogacić swoją codzienną dietę w cenne składniki. Oprócz soku z owoców śliwki suszonej preparat zawiera ekstrakt z owoców camu camu, czyli źró…

Skład suplementu diety Asecurin IB tworzy połączenie probiotyków i prebiotyku. Preparat uzupełnia codzienną dietę w probiotyczne bakterie: Lactobacillus plantarum, Bifidobacterium breve i drożdże: Saccharomyces boulardii. Do stosowania powyżej 3 lat.

Colsept syrop z porostem islandzkim to suplement diety, który w naturalny sposób podnosi odporność organizmu i łagodzi nieprzyjemne objawy zapalenia jamy ustnej i gardła. Płucnica islandzka, witamina C i cynk wzmacniają układ immunologiczny.