Konsultacja merytoryczna:

Stymen

Stymen

Stymen zawiera substancję czynną prasteron (dehydroepiandrosteron, DHEA), która należy do grupy hormonów steroidowych. Charakterystyczną cechą DHEA jest obniżanie się jego stężenia w trakcie starzenia się organizmu. Najwyższe stężenie DHEA występuje u mężczyzn w przedziale między 20. a 30. rokiem życia. Po 30 roku życia stwierdza się postępujące, znaczne obniżenie stężenia tego hormonu. Uzupełnianie niedoboru DHEA może opóźniać procesy starzenia się, wpływając korzystnie m.in. na psychikę, zdolność do życia płciowego, czynność układu immunologicznego i układ kostno- mięśniowy.

Korzystne działanie wspomagające DHEA wykazano w następujących przypadkach:
– pierwotna i wtórna niewydolność kory nadnerczy;
– andropauza u mężczyzn;
– zmniejszenie sprawności fizycznej i psychicznej, szczególnie u osób w podeszłym wieku;
– pogorszenie nastroju, stany depresyjne, zaburzenia snu, spadek napędu;
– zaburzenia erekcji i spadek aktywności płciowej;
– otyłość;
– zmniejszona wrażliwość tkanek na insulinę;
– zaburzenia układu krążenia;
– zmniejszenie odporności immunologicznej.

Jaki jest skład Stymen, jakie substancje zawiera?

Każda tabletka leku Stymen zawiera 10 mg dehydroepiandrosteronu. Stymen jest wskazany w leczeniu niedoborów dehydroepiandrosteronu (DHEA) u mężczyzn z potwierdzonym laboratoryjnie niedoborem DHEA.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Stymen – jak stosować ten lek?

Jak stosować lek Stymen

Dawkowanie preparatu należy dostosować do stężenia DHEA w surowicy oraz skuteczności działania leku. U mężczyzn niedobór DHEA nasila się z wiekiem. Zalecana dawka początkowa u mężczyzn wynosi 10 mg/dobę, dawka maksymalna 50 mg/dobę.

Początkową dawkę należy stopniowo zwiększać (o 10 mg/dobę, nie częściej niż co 2 tygodnie) do czasu uzyskania pożądanych działań terapeutycznych. W przypadku długotrwałego stosowania dawek większych niż 50 mg u mężczyzn należy oznaczać stężenie hormonu w surowicy i odpowiednio często przeprowadzać badania lekarskie. Lek jest przeznaczony do długotrwałego stosowania, efekty działania są widoczne po kilku tygodniach stosowania. Lek należy stosować jeden raz na dobę, rano zgodnie z naturalnym rytmem wydzielania.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie należy przekraczać zalecanej dawki. Zwiększenie dawki leku lub modyfikacja dawkowania wymaga zawsze konsultacji z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Stymen – czy mogę spożywać alkohol?

Lek należy przyjmować w czasie posiłku w celu ułatwienia wchłaniania.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Stymen w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Nie należy stosować leku u kobiet w ciąży.

Ulotka Stymen – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Stymen, 10 mg, tabletki (Prasteronum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 120 razy

Rozmiar plku 112.19 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Stymen m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Stymen, 10 mg, tabletki (Prasteronum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 62 razy

Rozmiar plku 125.11 KB

Cena - ile kosztuje Stymen?

Cena Stymen i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Stymen.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Stymen? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie ELODERM Krem aktywny od 1. dnia życia (Opakowanie: 75 ml)ELODERM Krem aktywny od 1. dnia życia (Opakowanie: 75 ml) to krem emolientowy przeznaczony dla każdego domownika do pielęgnacji mniejszych partii ciała dotkniętych nadmiernie przesuszoną lub atopową skórą. Można stosować rano i wieczorem na noc. Nie zawiera parabenów, substancji zapachowych ani sztucznych barwników dla lepszej tolerancji.
Efekt działania ELODERM Krem aktywny od 1. dnia życia (…

21.79 

Zastosowanie A-Derma Cytelium Spray pielęgnacyjny (Opakowanie: 100 ml)A-Derma Cytelium Spray pielęgnacyjny (Opakowanie: 100 ml) skutecznie pochłania wilgoć ze skóry ciała kojąc podrażnienia i zapewniając dodatkową ochronę. Odpowiedni dla niemowląt, dzieci jak również osób dorosłych. Praktyczna forma produktu sprawia, iż idealnie nadaje się on do zastosowania podczas podróży.
Efekt działania A-Derma Cytelium Spray pielęgnacyjny (Opakowanie: 100 ml)A-Derma…

35.95 

Nervomix Sen (Opakowanie: 20 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

17.24 

Zastosowanie Vichy Neovadiol krem na dzień po menopauzie (Opakowanie: 50 ml)Vichy Neovadiol krem na dzień po menopauzie (Opakowanie: 50 ml) to krem pielęgnacyjny na dzień do stosowania na cerę dojrzałą u kobiet po menopauzie. Może być stosowany także przy skórze wrażliwej. Kosmetyk ujędrnia i wygładza, zmniejsza widoczność zmarszczek oraz wyraźnie nawilża.Efekt działania Vichy Neovadiol krem na dzień po menopauzie (Opakowanie: 50…

108.99 

Zastosowanie Hydrocortisonum Aflofarm krem (Opakowanie: 15 g)Hydrocortisonum Aflofarm krem (Opakowanie: 15 g) jest to produkt leczniczy do stosowania w leczeniu miejscowym różnych problemów skórnych. Do najczęściej występujących chorób i objawów, w przypadku których ten lek znajduje zastosowanie należą: atopowe zapalenie skóry (AZS), liszaj rumieniowaty, rumień wielopostaciowy, łojotokowe zapalenie skóry, dolegliwości po ukąszeniach owadów, liszaj płaski o…

11.47 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief