REFLUXEND (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Na tej stronie znajdziecie Państwo informacje o leku REFLUXEND (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM). Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować lek REFLUXEND (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) oraz jakie jest zalecane dawkowanie tego leku. Ponadto w poniższym opisie zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami, wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Macie Państwo możliwość sprawdzenia listy leków zawierających takie same substancje czynne. Na końcu tej strony znajdują się opinie innych pacjentów stosujących lek REFLUXEND (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM). Państwo także możecie podzielić się własnymi doświadczeniami, do czego gorąco zachęcamy.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku REFLUXEND (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) w formacie pdf. Ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności.

Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Zaimplementowaliśmy także narzędzie umożliwiające zamówienie leku w najbliższej aptece w Państwa okolicy, bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów. Skorzystanie z narzędzia powoduje przeniesienie do zewnętrznego portalu, gdzie macie Państwo możliwość sprawdzenia: jaka jest cena danego leku, czy lek jest refundowany, jaki jest poziom refundacji, czy lek jest na receptę, czy bez recepty.

WSKAZANIA

Lek Refluxend zawiera substancję nazywaną ezomeprazol. Zalicza się on do grupy leków zwanych „inhibitorami pompy protonowej”. Inhibitory pompy protonowej zmniejszają wydzielanie kwasu solnego w żołądku.

Refluxend jest stosowany w leczeniu następujących chorób:

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat
– Choroba refluksowa przełyku (ang. gastro-esophageal reflux disease, GORD). Występuje ona wtedy, gdy kwas solny z żołądka przedostaje się do przełyku (przewód łączący gardło z żołądkiem) powodując ból, stan zapalny i zgagę.
– Owrzodzenie żołądka lub górnego odcinka jelita wywołane przez bakterie zwane Helicobacter pylori. W takiej sytuacji lekarz może przepisać dodatkowo antybiotyki w celu wyleczenia zakażenia i umożliwienia wygojenia wrzodów.

Dorośli
– Owrzodzenia spowodowane przez leki określane, jako NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne). Refluxend może być stosowany także w celu zapobiegania rozwojowi owrzodzeń podczas przyjmowania NLPZ.
– Zwiększone wydzielanie soku żołądkowego spowodowane zmianami w trzustce (zespół ZollingeraEllisona).
– Długotrwałe leczenie po uprzednim dożylnym zapobieganiu nawrotom krwawienia z wrzodów trawiennych.

SKŁAD

Lek Refluxend zawiera Peletki o składzie: Substancja czynna Ezomeprazol (w postaci ezomeprazolu magnezowego)

– Pozostałe składniki to:
Substancje pomocnicze:
Hypromeloza 15Cp.
Sacharoza, ziarenka o składzie:
Sacharoza, skrobia kukurydziana, glukoza ciekła,

Otoczka izolująca:, hypromeloza 3 cP, talk.

Otoczka dojelitowa: kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1), dyspersja 30%, trietylu
cytrynian, talk.

Otoczka ochronna: makrogol 6000

Tabletki o składzie:

Rdzeń tabletki:
Celuloza mikrokrystaliczna, krospowidon, hypromeloza 3 cP, alkohol stearynowy, krzemionka koloidalna bezwodna.
Microcellac 100 o składzie: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian

Otoczka tabletki:
Opadry Pink O4F 5465 o składzie (w/w): hypromeloza 15 cP, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 6000,
żelaza tlenek czerwony (E 172).

DAWKOWANIE

Lek Refluxend nie jest wskazany do stosowania u dzieci w wieku poniżej 12 lat. W razie długotrwałego przyjmowania leku Refluxend lekarz może kontrolować stan pacjenta (szczególnie przy stosowaniu leku przez okres dłuższy niż rok). Jeśli lekarz zalecił przyjmowanie leku Refluxend tylko w razie potrzeby, należy powiadomić go, jeśli objawy ulegną zmianie.

Sposób podawania Refluxend
– Lek może być stosowany o każdej porze dnia.
– Lek może być stosowany z posiłkiem lub na czczo.
– Lek należy połykać w całości, popijając wodą. Tabletek nie należy żuć ani kruszyć. Tabletka zawiera powlekane peletki, których otoczka chroni lek przed działaniem soku żołądkowego. Ważne jest, aby peletki nie uległy zniszczeniu.

Postępowanie w razie trudności z połykaniem
W razie trudności z połknięciem tabletek należy:
– Włożyć tabletkę do szklanki z niegazowaną wodą. Nie używać żadnych innych płynów.
– Mieszać do rozpuszczenia się tabletki (roztwór nie będzie przejrzysty). Wypić roztwór natychmiast lub w ciągu 30 minut. Zawsze zamieszać roztwór tuż przed wypiciem.
– Aby upewnić się, że lek został zażyty w całości, szklankę należy dokładnie wypłukać połową objętości wody i wypić. Stałe kawałeczki zawierają lek, nie należy ich zatem żuć ani rozgryzać.

Jeśli pacjent nie może przełykać
Tabletkę można zmieszać z wodą i umieścić w strzykawce, a następnie podawać przez zgłębnik bezpośrednio do żołądka (zgłębnik żołądkowy).

Dawkowanie
– Lekarz poinformuje ile tabletek przyjmować i jak długo. Zależy to od choroby pacjenta, jego wieku i czynności wątroby.
– Poniżej podano zazwyczaj stosowane dawki.

Leczenie zgagi spowodowanej chorobą refluksową przełyku (GORD):

Dorośli i dzieci w wieku 12 lat i starsze:
– U pacjentów, u których stwierdzono niewielkie uszkodzenie przełyku, zazwyczaj stosowana dawka to 40 mg leku Refluxend raz na dobę przez 4 tygodnie. Jeśli nie doszło do wyleczenia przełyku, lekarz może zalecić przyjmowanie tej samej dawki przez kolejne 4 tygodnie.
– Zazwyczaj stosowana dawka leku po wyleczeniu przełyku to jedna tabletka leku Refluxend 20 mg raz na dobę.
– Jeśli przełyk nie był uszkodzony, zazwyczaj stosowana dawka leku Refluxend to 20 mg na dobę. Po wyrównaniu objawów, lekarz może zalecić przyjmowanie leku doraźnie w dawce do 20 mg na dobę.
– W razie ciężkich chorób wątroby, lekarz może przepisać mniejszą dawkę leku.

Leczenie owrzodzenia wywołanego zakażeniem Helicobacter pylori i zapobieganie nawrotom choroby
– Dorośli i młodzież w wieku 12 lat lub powyżej: zwykle stosowana dawka to jedna tabletka leku Refluxend 20 mg dwa razy na dobę przez jeden tydzień.
– Lekarz zaleci także stosowanie antybiotyków, np. amoksycylinę lub klarytromycynę.

Leczenie wrzodów żołądka spowodowanych stosowaniem niesteroidowych leków przeciwzapalnych
(NLPZ)

– Dorośli w wieku 18 lat i starsi: zazwyczaj stosowana dawka leku Refluxend, to jedna tabletka 20 mg raz na dobę przez 4 do 8 tygodni.

Zapobieganie wrzodom żołądka podczas stosowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ)
– Dorośli w wieku 18 lat i starsi: zazwyczaj stosowana dawka leku Refluxend, to jedna tabletka 20 mg na dobę.

Leczenie zwiększonego wydzielania soku żołądkowego spowodowanego przez zmiany w trzustce (zespół Zollingera-Ellisona)
– Dorośli w wieku 18 lat i starsi: zazwyczaj stosowana dawka leku Refluxend, to jedna tabletka 40 mg dwa razy na dobę.
– Lekarz ustali dawkę i czas trwania leczenia w zależności od potrzeb pacjenta. Maksymalna dawka to 80 mg dwa razy na dobę.

Długotrwałe leczenie po uprzednim dożylnym zapobieganiu nawrotom krwawienia z wrzodów trawiennych
– Dorośli w wieku 18 lat i starsi: zazwyczaj stosowana dawka leku Refluxend, to jedna tabletka 40 mg raz na dobę przez 4 tygodnie

PRZEDAWKOWANIE

W przypadku podejrzenia, że zastosowano większą niż zalecana dawkę leku Refluxend należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

JEDZENIE I PICIE

Lek może być stosowany z posiłkiem lub na czczo.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Przed rozpoczęciem stosowania leku pacjentka powinna poinformować lekarza o tym, że jest w ciąży lub planuje zajść w ciążę. Lekarz podejmie decyzję czy pacjentka powinna stosować lek w tym okresie.

Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki. Z tego względu, nie należy stosować leku w trakcie karmienia piersią.

ULOTKA

CHPL


Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here