Konsultacja merytoryczna:

Rasagiline Belupo

Lek Rasagiline Belupo stosowany jest w leczeniu choroby Parkinsona. Można go podawać łącznie z lewodopą (innym lekiem stosowanym w leczeniu choroby Parkinsona) lub bez lewodopy.

W chorobie Parkinsona dochodzi do utraty komórek, które wytwarzają dopaminę w mózgu. Dopamina jest neuroprzekaźnikiem, który uczestniczy w kontroli ruchu. Lek Rasagiline Belupo powoduje zwiększenie i utrzymanie stężenia dopaminy w mózgu.

Jaki jest skład Rasagiline Belupo, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest razagilina. Każda tabletka zawiera 1 mg razagiliny (w postaci razagiliny półwinianu).

– Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Rasagiline Belupo – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka leku Rasagiline Belupo to 1 tabletka 1 mg przyjmowana doustnie raz na dobę.
Lek Rasagiline Belupo można przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłków.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli pacjentowi wydaje się, że przyjął więcej tabletek leku Rasagiline Belupo niż zalecono, powinien natychmiast zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Należy zabrać ze sobą opakowanie leku Rasagiline Belupo, aby pokazać je lekarzowi lub farmaceucie.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Rasagiline Belupo – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Rasagiline Belupo można przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłków.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Rasagiline Belupo w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Nie były prowadzone badania dotyczące wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn. Należy zasięgnąć porady lekarza przed rozpoczęciem prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych.

Ulotka Rasagiline Belupo – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Rasagiline Belupo, 1 mg, tabletki (Rasagilinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 2 razy

Rozmiar plku 239.08 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Rasagiline Belupo m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Rasagiline Belupo, 1 mg, tabletki (Rasagilinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 4 razy

Rozmiar plku 387.08 KB

Cena - ile kosztuje Rasagiline Belupo?

Cena Rasagiline Belupo i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Rasagiline Belupo.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Rasagiline Belupo? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Sensodyne Proschmelz płyn do płukania jamy ustnej (Opakowanie: 250 ml)Sensodyne Proschmelz płyn do płukania jamy ustnej (Opakowanie: 250 ml) to płyn do płukania ust, który zapewnia prawidłową ochronę przed próchnicą. Odświeża oddech i zapobiega powstawaniu brzydkiego zapachu z ust. Wzmacnia szkliwo i tworzy niewidzialną barierę ochronną dla zębów. Efekt działania Sensodyne Proschmelz płyn do pł…

20.99 

Zastosowanie Roche Posay Lipikar żel pod prysznic (Opakowanie: 200 ml)Roche Posay Lipikar żel pod prysznic (Opakowanie: 200 ml) to kojący i delikatny żel pod prysznic dla całej rodziny. Dokładnie oczyszcza skórę z zanieczyszczeń, pielęgnuje ją i nawilża. Ma przyjemny, subtelny zapach, który pozostaje na ciele przez długi czas.Efekt działania Roche Posay Lipikar żel pod prysznic (Opakowanie: 200 ml)Produkt łagodzi i chroni…

21.56 

Zastosowanie Vichy Dermablend 3d Make-up 20 (Opakowanie: 30 ml)Vichy Dermablend 3d Make-up 20 (Opakowanie: 30 ml) przeznaczony jest do stosowania na cerze o odcieniu waniliowym. #p_name pozwala zamaskować wszelkie niedoskonałości skórne: różnice odcienia, nierówności skórne, podrażnienia, zaczerwienienia. Vichy Dermablend 3d Make-up 20 (Opakowanie: 30 ml) jest idealny do stosowania na cerze trądzikowej – skutecznie chroni objawy trądziku przed wzrokiem osób postronnych.

Efekt działania…

72.88 

Zastosowanie OILATUM BABY Emulsja do kąpieli 1+1 (2-gie opakowanie 75% taniej) (Opakowanie: 500 ml)OILATUM BABY Emulsja do kąpieli 1+1 (2-gie opakowanie 75% taniej) (Opakowanie: 500 ml) to kosmetyk do codziennego mycia ciała i włosów u niemowląt już od 1. dnia życia. Jest szczególnie polecany w przypadku skóry wrażliwej, skłonnej do neurodermii i atopowego zapalenia skóry. Produkt jest hipoalergiczny.
Efekt działania OILATUM BABY Emulsja do…

77.21 

Zastosowanie Eucerin Dermatoclean Hyaluron płyn micelarny 3w1 (Opakowanie: 400 ml)Eucerin Dermatoclean Hyaluron płyn micelarny 3w1 (Opakowanie: 400 ml) to produkt przeznaczony do demakijażu, delikatnego oraz dokładnego oczyszczania skóry twarzy. Produkt usuwa zanieczyszczenia, wodoodporny makijaż twarzy i oczu.

Płyn zawiera innowacyjne połączenie wyjątkowo łagodnego kompleksu oczyszczającego z kwasem hialuronowym oraz naturalnymi składnikami nawilżającymi.

Produkt jest odpowiedni dla skóry wraż…

72.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief