RASAGILINE BELUPO

CO TO JEST I JAK DZIAŁA RASAGILINE BELUPO? – OPIS I WSKAZANIA

Lek Rasagiline Belupo stosowany jest w leczeniu choroby Parkinsona. Można go podawać łącznie z lewodopą (innym lekiem stosowanym w leczeniu choroby Parkinsona) lub bez lewodopy.

W chorobie Parkinsona dochodzi do utraty komórek, które wytwarzają dopaminę w mózgu. Dopamina jest neuroprzekaźnikiem, który uczestniczy w kontroli ruchu. Lek Rasagiline Belupo powoduje zwiększenie i utrzymanie stężenia dopaminy w mózgu.

SKŁAD RASAGILINE BELUPO, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

– Substancją czynną leku jest razagilina. Każda tabletka zawiera 1 mg razagiliny (w postaci razagiliny półwinianu).

– Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.

JAKIE JEST DAWKOWANIE RASAGILINE BELUPO? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka leku Rasagiline Belupo to 1 tabletka 1 mg przyjmowana doustnie raz na dobę.
Lek Rasagiline Belupo można przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłków.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI RASAGILINE BELUPO, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Jeśli pacjentowi wydaje się, że przyjął więcej tabletek leku Rasagiline Belupo niż zalecono, powinien natychmiast zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Należy zabrać ze sobą opakowanie leku Rasagiline Belupo, aby pokazać je lekarzowi lub farmaceucie.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Lek Rasagiline Belupo można przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłków.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ RASAGILINE BELUPO W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Nie były prowadzone badania dotyczące wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn. Należy zasięgnąć porady lekarza przed rozpoczęciem prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych.

ULOTKA LEKU RASAGILINE BELUPO – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – RASAGILINE BELUPO CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - RASAGILINE BELUPO CENA, REFUNDACJA

RASAGILINE BELUPO OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here