Prefemin PMS

Lek Prefemin PMS, tabletki powlekane, zawiera wyciąg z owoców niepokalanka zwyczajnego (Vitex agnus-castus L. fructus), który zmniejsza nasilenie dolegliwości przedmenstruacyjnych (tzw. zespołu napięcia przedmiesiączkowego) u kobiet.
Objawy przedmenstruacyjne występują najczęściej w postaci: bólu głowy, zmian skórnych, odczucia napięcia i obrzmienia w piersiach, dolegliwości ze strony układu pokarmowego, zmian nastroju, rozdrażnienia, napięcia nerwowego. Objawy te pojawiają się w okresie do dwóch tygodni przed miesiączką.

Wskazania
Prefemin PMS jest lekiem roślinnym do leczenia zespołu napięcia przedmiesiączkowego.

Jaki jest skład Prefemin PMS, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są: Agni casti fructus extractum siccum.
Inne składniki leku to: celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, magnezu stearynian, krzemu dwutlenek koloidalny.
Skład otoczki: Makrogol 400, Makrogol 20 000, glikol propylenowy; zawiesina powlekająca biała: hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), Makrogol 400.

Dowiedz się więcej o substancji:

Dawkowanie preparatu Prefemin PMS – jak stosować?

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w niniejszej ulotce lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka:
Dorosłe kobiety: 1 tabletka powlekana na dobę.

Sposób podawania:
Do stosowania doustnego. Tabletkę powlekaną należy połknąć, popijając wodą, niezależnie od posiłków, najlepiej zawsze o tej samej porze, np. po przebudzeniu lub przed pójściem spać.

Czas trwania terapii:
Aby uzyskać optymalny efekt leczenia, zaleca się kontynuowanie stosowania leku przez 3 miesiące (również w okresie menstruacji). Jeśli objawy utrzymują się po nieprzerwanym stosowaniu przez ponad trzy miesiące, należy skonsultować się z lekarzem lub wykwalifikowanym pracownikiem opieki medycznej.

Dzieci i młodzież:
Brak odpowiedniego wskazania do stosowania u dzieci w wieku przed okresem dojrzewania. Nie zaleca się stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat ze względu na brak wystarczających danych.

REKLAMA

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie są znane przypadki przedawkowania. Pacjentka, która przyjęła większą niż zalecana dawkę leku powinna poinformować o tym lekarza. Lekarz zdecyduje o podjęciu stosownych środków.

Co mogę jeść i pić – czy mogę spożywać alkohol?

Uwaga! Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia.

Czy można stosować ten lek w okresie ciąży i karmienia piersią?

Brak wskazań do stosowania u pacjentek w ciąży.
Z danych z badań nad reprodukcją wynika, że wyciągi z owoców niepokalanka zwyczajnego mogą wpływać na laktację. Nie zaleca się stosowania w okresie karmienia piersią.
Jeżeli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ulotka Prefemin PMS – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Opinie pacjentów - forum

Stosujesz Prefemin PMS? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Prefemin PMS. Podziel się doświadczeniami na forum.