Konsultacja merytoryczna:

Perlid

Perlid

Substancją czynną leku Perlid jest amorolfina (w postaci amorolfiny chlorowodorku), która należy do grupy leków przeciwgrzybiczych. Działa ona grzybobójczo na różne gatunki grzybów powodujących zakażenia paznokci.

Lek jest stosowany w leczeniu grzybiczych zakażeń paznokci.

Jaki jest skład Perlid, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest amorolfina 50 mg/ml, w postaci amorolfiny chlorowodorku.

Pozostałe składniki to: amoniowego metakrylanu kopolimer (Typ A), triacetyna, butylu octan, etylu octan i etanol.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Perlid – jak stosować ten lek?

Dorośli (powyżej 18 lat)
Lek Perlid należy stosować na paznokcie rąk raz lub dwa razy w tygodniu, a na paznokcie stóp raz w tygodniu, zgodnie z zaleceniami lekarza.

Ważne jest to, żeby nie przerywać stosowania leku do momentu wyleczenia zakażenia i odrośnięcia zdrowych paznokci. Zajmuje to zwykle 6 miesięcy w przypadku leczenia paznokci rąk i 9 do 12 miesięcy w przypadku leczenia paznokci stóp.

Szczegółowa instrukcja użycia znajduje się w załączonej ulotce (w dolnej części tej strony).

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przypadkowego połknięcia lakieru przez pacjenta lub inne osoby należy skontaktować się z lekarzem, farmaceutą lub najbliższym szpitalem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Perlid – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Perlid w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Doświadczenia dotyczące stosowania leku Perlid u kobiet w ciąży i karmiących piersią są ograniczone. Lek Perlid nie powinien być stosowany u kobiet w ciąży i karmiących piersią, chyba że lekarz uzna, że jest to absolutnie konieczne.

Ulotka Perlid – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Perlid, 50 mg/ml, lakier do paznokci, leczniczy (Amorolfinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 26 razy

Rozmiar plku 295.56 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Perlid m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Perlid, 50 mg/ml, lakier do paznokci, leczniczy (Amorolfinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 14 razy

Rozmiar plku 342.87 KB

Cena - ile kosztuje Perlid?

Cena Perlid i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Perlid.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Perlid? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz