PerlidJak działa i kiedy stosujemy Perlid?

Substancją czynną leku Perlid jest amorolfina (w postaci amorolfiny chlorowodorku), która należy do grupy leków przeciwgrzybiczych. Działa ona grzybobójczo na różne gatunki grzybów powodujących zakażenia paznokci.

Lek jest stosowany w leczeniu grzybiczych zakażeń paznokci.

REKLAMA

Jaki jest skład Perlid, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest amorolfina 50 mg/ml, w postaci amorolfiny chlorowodorku.

Pozostałe składniki to: amoniowego metakrylanu kopolimer (Typ A), triacetyna, butylu octan, etylu octan i etanol.

Dowiedz się więcej na temat substancji: .


BL Market - czyli zakupy suplementów online

Sprawdź polecane suplementy diety i kup online za pośrednictwem BL Market. Znajdziesz tu m.in preparaty wspomagające odchudzanie, cerę trądzikową, poprawiające życie intymne i wiele innych rodzajów produktów.


Dawkowanie preparatu Perlid – jak stosować ten lek?

Dorośli (powyżej 18 lat)
Lek Perlid należy stosować na paznokcie rąk raz lub dwa razy w tygodniu, a na paznokcie stóp raz w tygodniu, zgodnie z zaleceniami lekarza.

Ważne jest to, żeby nie przerywać stosowania leku do momentu wyleczenia zakażenia i odrośnięcia zdrowych paznokci. Zajmuje to zwykle 6 miesięcy w przypadku leczenia paznokci rąk i 9 do 12 miesięcy w przypadku leczenia paznokci stóp.

Szczegółowa instrukcja użycia znajduje się w załączonej ulotce (w dolnej części tej strony).

REKLAMA

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przypadkowego połknięcia lakieru przez pacjenta lub inne osoby należy skontaktować się z lekarzem, farmaceutą lub najbliższym szpitalem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Perlid – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Perlid w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Doświadczenia dotyczące stosowania leku Perlid u kobiet w ciąży i karmiących piersią są ograniczone. Lek Perlid nie powinien być stosowany u kobiet w ciąży i karmiących piersią, chyba że lekarz uzna, że jest to absolutnie konieczne.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Nie ma wpływu na prowadzenie pojazdów i obsługę urządzeń.

REKLAMA

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź ile kosztuje Perlid i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy. Dowiedz się także, czy lek jest dostęny na receptę, czy bez recepty oraz czy jest refundowany (poziom refundacji).

Ulotka Perlid – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka leku Perlid. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Perlid m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Perlid? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu. Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania leku możesz pomóc innym pacjentom.

Sprawdź opinie o Perlid.

Ważne! Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup leku z tzw. "drugiej ręki" może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.