Nitedor

Nitedor jest lekiem o właściwościach uspokajających (lek przeciwhistaminowy, uspokajający).

Lek Nitedor jest stosowany do krótkotrwałego, objawowego leczenia sporadycznie występującej bezsenności (trudności z zasypianiem, częste przebudzenia w nocy) u osób dorosłych.

Jaki jest skład Nitedor, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest doksylaminy wodorobursztynian.
Każda tabletka powlekana zawiera 25 mg doksylaminy wodorobursztynianu.

Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna, kroskarmeloza sodowa, celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian w rdzeniu tabletki oraz hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 400 w otoczce tabletki. Patrz punkt 2 ulotki „Lek Nitedor zawiera laktozę”, „Lek Nitedor zawiera sód”.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Nitedor – jak stosować ten lek?

Zalecana dawka to:
Dorośli pacjenci powinni przyjmować 1 tabletkę raz na dobę (co odpowiada 25 mg doksylaminy wodorobursztynianu) na około od pół do jednej godziny przed snem. W przypadku ciężkich zaburzeń snu można przyjąć jako dawkę maksymalną 2 tabletki raz na dobę (co odpowiada 50 mg doksylaminy wodorobursztynianu).

U pacjentów z obniżoną czynnością nerek lub wątroby, pacjentów w podeszłym wieku lub osłabionych, którzy są bardziej wrażliwi na działanie doksylaminy, należy zmniejszyć dawkę leku.

W przypadku dawek, których podanie nie jest możliwe z zastosowaniem leku Nitedor, dostępne są inne leki z ustaloną dawką.

Sposób podawania
Lek Nitedor jest podawany doustnie. Tabletkę należy przyjmować, popijając szklanką wody. Linia podziału na tabletce służy jedynie do przełamywania tabletki w celu ułatwienia połknięcia.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Początkowymi objawami przedawkowania mogą być objawy ze strony ośrodkowego układu nerwowego, takie jak niepokój, zwiększenie odruchów mięśniowych, utrata przytomności, niewydolność oddechowa i zatrzymanie akcji serca. Inne objawy przedawkowania to rozszerzone źrenice, przyspieszona akcja serca (tachykardia), gorączka, uczucie gorąca, zaczerwienie skóry i suchość błon śluzowych. W przypadku wystąpienia tych objawów, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Ponadto po przedawkowaniu zgłaszano rozpad włókien mięśniowych (rabdomioliza). Lekarz zdecyduje, jakie podjąć działania.

W przypadku wystąpienia dolegliwości żołądkowo-jelitowych, zaburzeń ze strony ośrodkowego układu nerwowego, suchości w jamie ustnej, zaburzeń opróżniania pęcherza (zaburzeń oddawania moczu) i zaburzeń widzenia, o sposobie postępowania zdecyduje lekarz, w zależności od objawu.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Nitedor – czy mogę spożywać alkohol?

Alkohol może wpływać na działanie doksylaminy w sposób nieprzewidywalny. Należy unikać spożywania alkoholu podczas stosowania leku Nitedor.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Nitedor w okresie ciąży i karmienia piersią?

Lek Nitedor może być stosowany w okresie ciąży tylko na wyraźne zalecenie lekarza.

W czasie leczenia należy przerwać karmienie piersią, ponieważ zawarta w leku substancja czynna przenika do mleka ludzkiego.

Ulotka Nitedor – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Nitedor, 25 mg, tabletki powlekane (Doxylamini hydrogenosuccinas)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Nitedor m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Nitedor, 25 mg, tabletki powlekane (Doxylamini hydrogenosuccinas)

Dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź dostępność i zarezerwuj produkt w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź dostępność w najbliższej aptece.

Opinie o Nitedor - forum pacjentów

Stosujesz Nitedor? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz