NICORETTE FRESHDROPS (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)


OPIS DZIAŁANIA / WSKAZANIA

Lek Nicorette Freshdrops ma postać tabletki do ssania i jest stosowany jako pomoc w zaprzestaniu palenia osobom, które chcą zerwać z nałogiem. Jest to rodzaj leczenia zwany nikotynową terapią zastępczą (NTZ). Terapia wskazana jest dla dorosłych osób palących tytoń w wieku 18 lat i powyżej.

Nicorette Freshdrops łagodzi głód nikotynowy i objawy odstawienne występujące po zaprzestaniu palenia. Gdy nagle zaprzestanie się dostarczać do organizmu nikotyny z tytoniu, rozwijają się różne rodzaje nieprzyjemnych odczuć zwane objawami odstawienia. Poprzez stosowanie leku Nicorette Freshdrops można zapobiec wystąpieniu tych nieprzyjemnych odczuć lub zmniejszyć ich nasilenie oraz zmniejszyć pragnienie zapalenia papierosa. Jest tak dlatego, że kontynuuje się dostarczanie niewielkiej ilości nikotyny do organizmu przez krótki czas.

Aby zwiększyć szansę na pozytywny wynik próby zaprzestania palenia, należy również korzystać z porad i wsparcia psychologicznego.

Zadbaj o swoje zdrowie już teraz! Kupuj najtaniej!
Zapoznaj się z cenami naturalnych produktów zdrowotnych.

SKŁAD

Substancją czynną jest nikotyna. Jedna tabletka do ssania zawiera 2 mg nikotyny w postaci nikotyny dwuwinianu dwuwodnego.

Pozostałe składniki to: mannitol (E421); guma ksantan (E415); aromat mięty pieprzowej (PHS-003262): olejek mięty pieprzowej, olejek mięty polnej, guma arabska; acesulfam potasowy (E950); sukraloza (E955); magnezu stearynian (E470b).

STOSOWANIE / DAWKOWANIE

Lek Nicorette Freshdrops należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami podanymi w niniejszej ulotce. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Osoby w wieku poniżej 18 lat nie powinny stosować leku Nicorette Freshdrops bez przepisu lekarza.
W trakcie stosowania leku Nicorette Freshdrops konieczne jest całkowite zaprzestanie palenia tytoniu.

Lek Nicorette Freshdrops powinny stosować osoby, które wypalają 20 lub mniej papierosów na dobę.
Jedną tabletkę do ssania należy umieścić w jamie ustnej i poczekać na jej rozpuszczenie. Co pewien czas tabletkę do ssania należy przesuwać z jednej strony jamy ustnej na drugą i powtarzać tę czynność, aż ulegnie całkowitemu rozpuszczeniu. Tabletki do ssania nie należy rozgryzać ani połykać.

Nie należy spożywać pokarmów ani pić w okresie, gdy tabletka do ssania znajduje się w jamie ustnej (patrz Stosowanie leku Nicorette Freshdrops z jedzeniem i piciem).

Należy stosować tabletki do ssania zawsze, gdy pojawia się pragnienie zapalenia papierosa, w dawce na ogół 8–12 tabletek do ssania na dobę. Nie stosować więcej niż 15 tabletek do ssania na dobę.

Kontynuować stosowanie leku przez okres co najmniej 3 miesięcy, aby przezwyciężyć nałóg palenia papierosów, a następnie należy stopniowo zmniejszać liczbę tabletek do ssania stosowanych w ciągu doby. Leczenie powinno zostać zakończone z chwilą zmniejszenia dawki do 1–2 tabletek do ssania na dobę.

Zasadniczo nie zaleca się regularnego stosowania leku przez okres dłuższy niż 6 miesięcy. W niektórych przypadkach może być konieczny dłuższy okres leczenia, aby uniknąć powrotu do nałogu. Osobom, które stosują tabletki do ssania przez okres dłuższy niż 6 miesięcy, zaleca się konsultację z lekarzem w celu uzyskania dodatkowej pomocy i dodatkowych porad.

Aby zmniejszyć prawdopodobieństwo powrotu do nałogu palenia tytoniu po leczeniu, należy zachować wszelkie niezużyte tabletki do ssania Nicorette Freshdrops na wypadek nagłego głodu nikotynowego. Tabletki do ssania można stosować w sytuacjach, gdy istnieje silna pokusa zapalenia papierosa.

PRZEDAWKOWANIE

Przedawkowanie nikotyny może wystąpić, gdy w trakcie przyjmowania leku Nicorette Freshdrops równocześnie pali się tytoń.

W przypadku zażycia leku Nicorette Freshdrops przez dziecko lub w przypadku zażycia większej niż zalecana dawki leku Nicorette Freshdrops należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub udać się do najbliższego szpitala. Dawki nikotyny tolerowane przez osoby dorosłe palące tytoń w trakcie leczenia mogą powodować objawy ciężkiego zatrucia i mogą być śmiertelne u małych dzieci.

Objawami przedawkowania mogą być nudności, nadmierne wydzielanie śliny, ból brzucha, biegunka, nadmierne pocenie się, ból głowy i zawroty głowy, zaburzenia słuchu oraz uczucie osłabienia. Po przyjęciu dużych dawek objawom tym mogą towarzyszyć niedociśnienie tętnicze, słabe i niemiarowe tętno, trudności w oddychaniu, wyczerpanie, zapaść krążeniowa
i uogólnione drgawki.

JEDZENIE I PICIE

Nie w każdej ulotce leku znajduje się informacja na temat możliwości spożywania alkoholu w trakcie kuracji. Zalecamy każdorazowo całkowitą rezygnację z alkoholu lub daleko idącą ostrożność. Dowiedz się więcej na temat stosowania i łączenia leków z alkoholem.

Nie wolno jeść ani pić podczas przyjmowania tabletek do ssania. Napoje, które obniżają pH w jamie ustnej, np. kawa, sok, napoje bezalkoholowe, mogą zmniejszać wchłanianie nikotyny w jamie ustnej. Aby osiągnąć maksymalne wchłanianie nikotyny, nie należy spożywać tych napojów w ciągu 15 minut przed zażyciem tabletki do ssania.

CIĄŻA

Jest bardzo ważne, aby zaprzestać palenia tytoniu w okresie ciąży, ponieważ może ono doprowadzić do opóźnienia wzrostu u dziecka. Może również spowodować poród przedwczesny lub urodzenie martwego płodu. Najlepiej, aby kobieta ciężarna zaprzestała palenia bez stosowania leków zawierających nikotynę. Jeśli jednak nie uda jej się tego dokonać, może zastosować lek Nicorette Freshdrops, jednak wyłącznie po konsultacji z lekarzem prowadzącym ciążę, lekarzem rodzinnym lub lekarzem w ośrodku specjalistycznym zajmującym się pomocą pacjentom w rzucaniu palenia.

Należy unikać stosowania leku Nicorette Freshdrops w okresie karmienia piersią, ponieważ nikotyna przenika do mleka matki i może wpływać na dziecko. Jeśli lekarz zaleci stosowanie leku Nicorette Freshdrops, należy przyjmować tabletkę do ssania bezpośrednio po zakończeniu karmienia. Nie należy przyjmować tabletki do ssania w ciągu 2 godzin przed rozpoczęciem karmienia.

Planujesz ciążę lub jesteś młodą matką? Zapoznaj się z produktami przeznaczonymi specjalnie dla dzieci i niemowląt.

Zobacz także najnowsze laktatory oraz inne akcesoria dla mam.

ZAPOZNAJ SIĘ ZE SZCZEGÓŁOWYMI INFORMACJAMI NA TEMAT NICORETTE FRESHDROPS (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

POBIERZ ULOTKĘ


Ulotka leku jest specjalną informacją skierowaną do pacjentów, zatwierdzoną w procesie dopuszczenia do obrotu, dołączoną do opakowania produktu leczniczego. Ulotka leku zawiera najważniejsze informacje dotyczące leku, z którymi należy zawsze zapoznać się przed zażyciem jakiegokolwiek preparatu. Ulotka zawiera informacje o tym, czym jest dany lek, w jakim celu się go stosuje i jakie substancje zawiera.

Ulotkę powinno się każdorazowo zachować wraz z opakowaniem w razie potrzeby ponownego przeczytania. Rozpoczynając przyjmowanie leku, należy przeczytać uważnie całą ulotkę. Należy pamiętać, że wszystkie leki przynoszą skutki uboczne i mogą wchodzić w interakcje z innymi środkami. Ważne, by szczegółowo sprawdzać takie informacje jak: wskazania do stosowania, sposób przyjmowania i przechowywania, dawkowanie, wpływ leku na prowadzenie pojazdów i maszyn, a także datę ważności. W ulotce znajdziemy także również o przeciwwskazaniach, stosowaniu leku podczas ciąży i karmienia piersią.

POBIERZ CHARAKTERYSTYKĘ


Charakterystyka produktu leczniczego (CHPL) stanowi zgodnie z przepisami element wniosku o dopuszczenie do obrotu produktu leczniczego. Dokument ten zawiera specjalistyczne informacje na temat danego produktu leczniczego. Informacje te są przeznaczone tylko dla wykwalifikowanego personelu medycznego (lekarze, farmaceuci).

Charakterystyka produktu leczniczego (CHPL) zawiera między innymi takie informacje jak: postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne).Znajdź inne produkty z tej kategorii:

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O BAZIE LEKÓW

Serwis Baza Leków umożliwia szybkie i intuicyjne wyszukiwanie podstawowych informacji na temat leków (leki na receptę oraz wydawane bez recepty), suplementów diety, wyrobów medycznych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, kosmetyków oraz innych produktów dostępnych w aptekach na terenie Polski.

Podstawowe informacje znajdujące się na stronie Baza Leków:

Lekarstwa: Opis działania leku / wskazania, skład leku, stosowanie / dawkowanie leku, przedawkowanie leku, stosowanie leku z jedzeniem i piciem (w tym z alkoholem, jeżeli taka informacja od producenta występuje), stosowanie leku w ciąży i podczas karmienia piersią.

W przypadku pozostałych produktów (suplementy diety, wyroby medyczne, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego, kosmetyki): Opis działania produktu / wskazania, skład produktu, dawkowanie / stosowanie produktu.

NICORETTE FRESHDROPS (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) CENA - GDZIE KUPIĆ NAJTANIEJ, ZNAJDŹ W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Zadbaj o swoje zdrowie już teraz! Kupuj najtaniej!
Zapoznaj się z cenami naturalnych produktów zdrowotnych.

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się.

Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.
Please enter your comment!
Please enter your name here