NICORETTE FRESHDROPS

KATEGORIA:
LEKI OGÓLNE

SUBSTANCJA CZYNNA:

NICORETTE FRESHDROPS - INFORMACJE I OPINIE O LEKU


Na tej stronie znajdują się informacje o leku NICORETTE FRESHDROPS. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku NICORETTE FRESHDROPS w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących tenlek (forum o lekach).

REZERWACJA LEKU W APTECE - NICORETTE FRESHDROPS CENA, REFUNDACJA

CO TO JEST I JAK DZIAŁA NICORETTE FRESHDROPS? – OPIS I WSKAZANIA

Lek Nicorette Freshdrops ma postać tabletki do ssania i jest stosowany jako pomoc w zaprzestaniu palenia osobom, które chcą zerwać z nałogiem. Jest to rodzaj leczenia zwany nikotynową terapią zastępczą (NTZ). Terapia wskazana jest dla dorosłych osób palących tytoń w wieku 18 lat i powyżej.

Nicorette Freshdrops łagodzi głód nikotynowy i objawy odstawienne występujące po zaprzestaniu palenia. Gdy nagle zaprzestanie się dostarczać do organizmu nikotyny z tytoniu, rozwijają się różne rodzaje nieprzyjemnych odczuć zwane objawami odstawienia. Poprzez stosowanie leku Nicorette Freshdrops można zapobiec wystąpieniu tych nieprzyjemnych odczuć lub zmniejszyć ich nasilenie oraz zmniejszyć pragnienie zapalenia papierosa. Jest tak dlatego, że kontynuuje się dostarczanie niewielkiej ilości nikotyny do organizmu przez krótki czas.

Aby zwiększyć szansę na pozytywny wynik próby zaprzestania palenia, należy również korzystać z porad i wsparcia psychologicznego.

SKŁAD NICORETTE FRESHDROPS, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną jest nikotyna. Jedna tabletka do ssania zawiera 2 mg nikotyny w postaci nikotyny dwuwinianu dwuwodnego.

Pozostałe składniki to: mannitol (E421); guma ksantan (E415); aromat mięty pieprzowej (PHS-003262): olejek mięty pieprzowej, olejek mięty polnej, guma arabska; acesulfam potasowy (E950); sukraloza (E955); magnezu stearynian (E470b).

Zobacz opisy substancji czynnych oraz przykłady leków, które je zawierają - dowiedz się więcej.

JAKIE JEST DAWKOWANIE NICORETTE FRESHDROPS? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Lek Nicorette Freshdrops należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami podanymi w niniejszej ulotce. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Osoby w wieku poniżej 18 lat nie powinny stosować leku Nicorette Freshdrops bez przepisu lekarza.
W trakcie stosowania leku Nicorette Freshdrops konieczne jest całkowite zaprzestanie palenia tytoniu.

Lek Nicorette Freshdrops powinny stosować osoby, które wypalają 20 lub mniej papierosów na dobę.
Jedną tabletkę do ssania należy umieścić w jamie ustnej i poczekać na jej rozpuszczenie. Co pewien czas tabletkę do ssania należy przesuwać z jednej strony jamy ustnej na drugą i powtarzać tę czynność, aż ulegnie całkowitemu rozpuszczeniu. Tabletki do ssania nie należy rozgryzać ani połykać.

Nie należy spożywać pokarmów ani pić w okresie, gdy tabletka do ssania znajduje się w jamie ustnej (patrz Stosowanie leku Nicorette Freshdrops z jedzeniem i piciem).

Należy stosować tabletki do ssania zawsze, gdy pojawia się pragnienie zapalenia papierosa, w dawce na ogół 8–12 tabletek do ssania na dobę. Nie stosować więcej niż 15 tabletek do ssania na dobę.

Kontynuować stosowanie leku przez okres co najmniej 3 miesięcy, aby przezwyciężyć nałóg palenia papierosów, a następnie należy stopniowo zmniejszać liczbę tabletek do ssania stosowanych w ciągu doby. Leczenie powinno zostać zakończone z chwilą zmniejszenia dawki do 1–2 tabletek do ssania na dobę.

Zasadniczo nie zaleca się regularnego stosowania leku przez okres dłuższy niż 6 miesięcy. W niektórych przypadkach może być konieczny dłuższy okres leczenia, aby uniknąć powrotu do nałogu. Osobom, które stosują tabletki do ssania przez okres dłuższy niż 6 miesięcy, zaleca się konsultację z lekarzem w celu uzyskania dodatkowej pomocy i dodatkowych porad.

Aby zmniejszyć prawdopodobieństwo powrotu do nałogu palenia tytoniu po leczeniu, należy zachować wszelkie niezużyte tabletki do ssania Nicorette Freshdrops na wypadek nagłego głodu nikotynowego. Tabletki do ssania można stosować w sytuacjach, gdy istnieje silna pokusa zapalenia papierosa.

Leki wchodzą w rozmaite interakcje z innymi substancjami. Upewnij się, że wiesz jak bezpiecznie przyjmować leki, by były skuteczne - dowiedz się więcej.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI NICORETTE FRESHDROPS, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Przedawkowanie nikotyny może wystąpić, gdy w trakcie przyjmowania leku Nicorette Freshdrops równocześnie pali się tytoń.

W przypadku zażycia leku Nicorette Freshdrops przez dziecko lub w przypadku zażycia większej niż zalecana dawki leku Nicorette Freshdrops należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub udać się do najbliższego szpitala. Dawki nikotyny tolerowane przez osoby dorosłe palące tytoń w trakcie leczenia mogą powodować objawy ciężkiego zatrucia i mogą być śmiertelne u małych dzieci.

Objawami przedawkowania mogą być nudności, nadmierne wydzielanie śliny, ból brzucha, biegunka, nadmierne pocenie się, ból głowy i zawroty głowy, zaburzenia słuchu oraz uczucie osłabienia. Po przyjęciu dużych dawek objawom tym mogą towarzyszyć niedociśnienie tętnicze, słabe i niemiarowe tętno, trudności w oddychaniu, wyczerpanie, zapaść krążeniowa
i uogólnione drgawki.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Nie wolno jeść ani pić podczas przyjmowania tabletek do ssania. Napoje, które obniżają pH w jamie ustnej, np. kawa, sok, napoje bezalkoholowe, mogą zmniejszać wchłanianie nikotyny w jamie ustnej. Aby osiągnąć maksymalne wchłanianie nikotyny, nie należy spożywać tych napojów w ciągu 15 minut przed zażyciem tabletki do ssania.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ NICORETTE FRESHDROPS W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Jest bardzo ważne, aby zaprzestać palenia tytoniu w okresie ciąży, ponieważ może ono doprowadzić do opóźnienia wzrostu u dziecka. Może również spowodować poród przedwczesny lub urodzenie martwego płodu. Najlepiej, aby kobieta ciężarna zaprzestała palenia bez stosowania leków zawierających nikotynę. Jeśli jednak nie uda jej się tego dokonać, może zastosować lek Nicorette Freshdrops, jednak wyłącznie po konsultacji z lekarzem prowadzącym ciążę, lekarzem rodzinnym lub lekarzem w ośrodku specjalistycznym zajmującym się pomocą pacjentom w rzucaniu palenia.

Należy unikać stosowania leku Nicorette Freshdrops w okresie karmienia piersią, ponieważ nikotyna przenika do mleka matki i może wpływać na dziecko. Jeśli lekarz zaleci stosowanie leku Nicorette Freshdrops, należy przyjmować tabletkę do ssania bezpośrednio po zakończeniu karmienia. Nie należy przyjmować tabletki do ssania w ciągu 2 godzin przed rozpoczęciem karmienia.

ULOTKA LEKU NICORETTE FRESHDROPS – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – NICORETTE FRESHDROPS CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

NICORETTE FRESHDROPS OPINIE PACJENTÓW - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here