NICORETTE FRESHDROPS (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

WSKAZANIA

JAKIE SĄ WSKAZANIA DO STOSOWANIA LEKU NICORETTE FRESHDROPS (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) ORAZ JAK DZIAŁA TEN LEK?

Lek Nicorette Freshdrops ma postać tabletki do ssania i jest stosowany jako pomoc w zaprzestaniu palenia osobom, które chcą zerwać z nałogiem. Jest to rodzaj leczenia zwany nikotynową terapią zastępczą (NTZ). Terapia wskazana jest dla dorosłych osób palących tytoń w wieku 18 lat i powyżej.

Nicorette Freshdrops łagodzi głód nikotynowy i objawy odstawienne występujące po zaprzestaniu palenia. Gdy nagle zaprzestanie się dostarczać do organizmu nikotyny z tytoniu, rozwijają się różne rodzaje nieprzyjemnych odczuć zwane objawami odstawienia. Poprzez stosowanie leku Nicorette Freshdrops można zapobiec wystąpieniu tych nieprzyjemnych odczuć lub zmniejszyć ich nasilenie oraz zmniejszyć pragnienie zapalenia papierosa. Jest tak dlatego, że kontynuuje się dostarczanie niewielkiej ilości nikotyny do organizmu przez krótki czas.

Aby zwiększyć szansę na pozytywny wynik próby zaprzestania palenia, należy również korzystać z porad i wsparcia psychologicznego.

SKŁAD

JAKI JEST SKŁAD LEKU NICORETTE FRESHDROPS (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) ? JAKĄ ZAWIERA SUBSTANCJĘ CZYNNĄ ORAZ SUBSTANCJE POMOCNICZE?

Substancją czynną jest nikotyna. Jedna tabletka do ssania zawiera 2 mg nikotyny w postaci nikotyny dwuwinianu dwuwodnego.

Pozostałe składniki to: mannitol (E421); guma ksantan (E415); aromat mięty pieprzowej (PHS-003262): olejek mięty pieprzowej, olejek mięty polnej, guma arabska; acesulfam potasowy (E950); sukraloza (E955); magnezu stearynian (E470b).

DAWKOWANIE

JAKIE JEST ZALECANE DAWKOWANIE LEKU NICORETTE FRESHDROPS (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)? JAK BEZPIECZNIE STOSOWAĆ TEN LEK? JAK DŁUGO STOSOWAĆ? INSTRUKCJA STOSOWANIA.

Lek Nicorette Freshdrops należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami podanymi w niniejszej ulotce. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Osoby w wieku poniżej 18 lat nie powinny stosować leku Nicorette Freshdrops bez przepisu lekarza.
W trakcie stosowania leku Nicorette Freshdrops konieczne jest całkowite zaprzestanie palenia tytoniu.

Lek Nicorette Freshdrops powinny stosować osoby, które wypalają 20 lub mniej papierosów na dobę.
Jedną tabletkę do ssania należy umieścić w jamie ustnej i poczekać na jej rozpuszczenie. Co pewien czas tabletkę do ssania należy przesuwać z jednej strony jamy ustnej na drugą i powtarzać tę czynność, aż ulegnie całkowitemu rozpuszczeniu. Tabletki do ssania nie należy rozgryzać ani połykać.

Nie należy spożywać pokarmów ani pić w okresie, gdy tabletka do ssania znajduje się w jamie ustnej (patrz Stosowanie leku Nicorette Freshdrops z jedzeniem i piciem).

Należy stosować tabletki do ssania zawsze, gdy pojawia się pragnienie zapalenia papierosa, w dawce na ogół 8–12 tabletek do ssania na dobę. Nie stosować więcej niż 15 tabletek do ssania na dobę.

Kontynuować stosowanie leku przez okres co najmniej 3 miesięcy, aby przezwyciężyć nałóg palenia papierosów, a następnie należy stopniowo zmniejszać liczbę tabletek do ssania stosowanych w ciągu doby. Leczenie powinno zostać zakończone z chwilą zmniejszenia dawki do 1–2 tabletek do ssania na dobę.

Zasadniczo nie zaleca się regularnego stosowania leku przez okres dłuższy niż 6 miesięcy. W niektórych przypadkach może być konieczny dłuższy okres leczenia, aby uniknąć powrotu do nałogu. Osobom, które stosują tabletki do ssania przez okres dłuższy niż 6 miesięcy, zaleca się konsultację z lekarzem w celu uzyskania dodatkowej pomocy i dodatkowych porad.

Aby zmniejszyć prawdopodobieństwo powrotu do nałogu palenia tytoniu po leczeniu, należy zachować wszelkie niezużyte tabletki do ssania Nicorette Freshdrops na wypadek nagłego głodu nikotynowego. Tabletki do ssania można stosować w sytuacjach, gdy istnieje silna pokusa zapalenia papierosa.

PRZYJĘCIE ZBYT DUŻEJ DAWKI

JAK POSTĘPOWAĆ W PRZYPADKU PRZEDAWKOWANIA LEKU? CO ZROBIĆ, GDY PRZYPADKOWO PRZYJĘTO WIĘKSZĄ DAWKĘ LEKU NIŻ ZALECANA?

Przedawkowanie nikotyny może wystąpić, gdy w trakcie przyjmowania leku Nicorette Freshdrops równocześnie pali się tytoń.

W przypadku zażycia leku Nicorette Freshdrops przez dziecko lub w przypadku zażycia większej niż zalecana dawki leku Nicorette Freshdrops należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub udać się do najbliższego szpitala. Dawki nikotyny tolerowane przez osoby dorosłe palące tytoń w trakcie leczenia mogą powodować objawy ciężkiego zatrucia i mogą być śmiertelne u małych dzieci.

Objawami przedawkowania mogą być nudności, nadmierne wydzielanie śliny, ból brzucha, biegunka, nadmierne pocenie się, ból głowy i zawroty głowy, zaburzenia słuchu oraz uczucie osłabienia. Po przyjęciu dużych dawek objawom tym mogą towarzyszyć niedociśnienie tętnicze, słabe i niemiarowe tętno, trudności w oddychaniu, wyczerpanie, zapaść krążeniowa
i uogólnione drgawki.

PRZYJMOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

ZASTOSOWANIE LEKU PRZY JEDNOCZESNYM SPOŻYWANIU POKARMÓW I NAPOJÓW. CZY MOŻNA JEŚĆ I PIĆ STOSUJĄC LEK? CZY MOŻNA PIĆ ALKOHOL?

Nie wolno jeść ani pić podczas przyjmowania tabletek do ssania. Napoje, które obniżają pH w jamie ustnej, np. kawa, sok, napoje bezalkoholowe, mogą zmniejszać wchłanianie nikotyny w jamie ustnej. Aby osiągnąć maksymalne wchłanianie nikotyny, nie należy spożywać tych napojów w ciągu 15 minut przed zażyciem tabletki do ssania.

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

STOSOWANIE W CIĄŻY ORAZ PODCZAS KARMIENIA PIERSIĄ

CZY KOBIETA BĘDĄCA W CIĄŻY LUB KARMIĄCA PIERSIĄ MOŻE ZAŻYWAĆ LEK? JAKIE ŚRODKI OSTROŻNOŚCI NALEŻY ZACHOWAĆ?

Jest bardzo ważne, aby zaprzestać palenia tytoniu w okresie ciąży, ponieważ może ono doprowadzić do opóźnienia wzrostu u dziecka. Może również spowodować poród przedwczesny lub urodzenie martwego płodu. Najlepiej, aby kobieta ciężarna zaprzestała palenia bez stosowania leków zawierających nikotynę. Jeśli jednak nie uda jej się tego dokonać, może zastosować lek Nicorette Freshdrops, jednak wyłącznie po konsultacji z lekarzem prowadzącym ciążę, lekarzem rodzinnym lub lekarzem w ośrodku specjalistycznym zajmującym się pomocą pacjentom w rzucaniu palenia.

Należy unikać stosowania leku Nicorette Freshdrops w okresie karmienia piersią, ponieważ nikotyna przenika do mleka matki i może wpływać na dziecko. Jeśli lekarz zaleci stosowanie leku Nicorette Freshdrops, należy przyjmować tabletkę do ssania bezpośrednio po zakończeniu karmienia. Nie należy przyjmować tabletki do ssania w ciągu 2 godzin przed rozpoczęciem karmienia.

PEŁNA DOKUMENTACJA LEKU NICORETTE FRESHDROPS (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

Jeżeli w powyższym opisie nie znaleźliście Państwo poszkiwanych informacji, istnieje możliwość pobrania pełnej dokumentacji leku: ulotki dla pacjenta lub charakterystyki produktu leczniczego (dla lekarzy lub farmaceutów).

NICORETTE FRESHDROPS (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) ulotka leku, chpl, opinie, dawkowanie

ULOTKA (SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE)

Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku, działania niepożądane, sposób przechowywania, inne ostrzeżenia.

ULOTKA LEKU NICORETTE FRESHDROPS (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) (pliki PDF lub DOC)


CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHPL zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznyc.

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - NICORETTE FRESHDROPS (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) CHPL (pliki PDF lub DOC)


CENA LEKU - REZERWACJA W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy. Sprawdź ile kosztuje ten lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Możliwość rezerwacji leków zarówno na receptę, jak i bez recepty. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta. Jedna z postaci farmaceutycznych tego leku posiada następujący nr BLOZ: 3218381.

Sprawdź cenę leku oraz gdzie kupić lek.

Portal baza-lekow.com.pl założony został w 2013 roku. Prowadzony jest przy współpracy z copywriterami posiadającymi wykształcenie medyczne. Wszelkie informacje merytoryczne o lekach, przygotowane zostały w oparciu o dane publikowane przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych oraz Europejską Agencję Leków.

OPINIE O NICORETTE FRESHDROPS (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) - FORUM O LEKACH

Portal baza-lekow.com.pl oprócz dostarczania podstawowych informacji o lekach, jest także platformą wymiany doświadczeń pacjentów. Jest to pewnego rodzaju forum o lekach Poznaj opinie pacjentów stosujących ten produkt lub podziel się własnymi spostrzeżeniami i oceń skuteczność leku.

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here