Konsultacja merytoryczna:

Nabuton VP

Lek Nabuton VP zawiera jako substancję czynną nabumeton. Należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) – działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.

Nabumeton działa dopiero w chwili, gdy ulegnie przemianom metabolicznym w organizmie (w przypadku nabumetonu substancją, która powstaje w wyniku tych przemian i która w głównej mierze odpowiedzialna jest za działanie biologiczne leku, jest kwas 6-metoksy-2-naftylooctowy). Dzięki temu, jego działanie drażniące na błonę śluzową przewodu pokarmowego jest znacznie mniejsze, niż wielu innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych, które podawane są od razu w pełni działającej formie.

Nabuton VP stosowany jest w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów i reumatoidalnego zapalenia stawów.

Jaki jest skład Nabuton VP, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest nabumeton.

Pozostałe składniki leku to: celuloza mikrokrystaliczna (E 460), powidon (E 1201), sodu laurylosiarczan, magnezu stearynian (E 572), kroskarmeloza sodowa.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Nabuton VP – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka
Dorośli:
Doustnie, 1 g (2 tabletki) jeden raz na dobę.
Lekarz może zdecydować o konieczności zastosowania większej dawki.
Maksymalna dawka to 2 g (2 razy 2 tabletki) na dobę, przyjmowane rano i wieczorem.

Dzieci i młodzież:
Nie zaleca się stosowania leku Nabuton VP u dzieci i młodzieży ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania i skuteczności.

Stosowanie u osób w podeszłym wieku:
Zaleca się rozpoczynanie leczenia od dawki 500 mg raz na dobę.
Lekarz może zdecydować o konieczności zastosowania większej dawki.
Nie należy stosować dawek większych niż 1 g na dobę.

Dawkowanie u osób z zaburzeniami czynności wątroby:
Leku Nabuton VP nie należy stosować u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby.

Dawkowanie u osób z zaburzeniami czynności nerek:
U pacjentów z zaburzeniami czynności nerek, lekarz może zadecydować o konieczności zmniejszenia dawki leku.
Przyjmowanie leku w najmniejszej dawce skutecznej przez najkrótszy okres konieczny do łagodzenia objawów zmniejsza ryzyko działań niepożądanych.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Po zażyciu większej niż zalecana dawki leku Nabuton VP mogą wystąpić następujące objawy: nudności, wymioty, ból w nadbrzuszu, krwawienie z przewodu pokarmowego, rzadko biegunka, dezorientacja, pobudzenie, śpiączka, senność, zawroty głowy, a w pojedynczych przypadkach drgawki. W przypadku znacznego przedawkowania możliwe dojść do ostrej niewydolności nerek i uszkodzenia wątroby.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Nabuton VP – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Nabuton VP należy przyjmować podczas posiłku, albo po posiłku.
Pokarm przyspiesza wchłanianie leku Nabuton VP.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Nabuton VP w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża
Leku Nabuton VP nie wolno stosować w trzecim trymestrze ciąży.

Jeśli pacjentka jest w pierwszych dwóch trymestrach ciąży powinna poradzić się lekarza, który podejmie decyzję czy może ona zastosować leku Nabuton VP.

Karmienie piersią
Leku Nabuton VP nie wolno stosować u kobiet karmiących piersią.

Jeśli pacjentka karmi piersią, powinna skontaktować się z lekarzem, który może podjąć decyzję o przerwaniu karmienia piersią lub zaprzestaniu stosowania leku Nabuton VP.

Wpływ na płodność
Stosowanie leku Nabuton VP może niekorzystnie wpływać na płodność u kobiet i nie jest zalecane u kobiet, które planują zajść w ciążę. Jeżeli pacjentka planuje zajść w ciążę, ma problemy z zajściem w ciążę lub jest poddawana badaniom w związku z niepłodnością, powinna poinformować o tym lekarza. Lekarz może rozważyć zakończenie stosowania leku Nabuton VP.

Ulotka Nabuton VP – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Nabuton VP, 500 mg, tabletki (Nabumetonum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 45 razy

Rozmiar plku 75.08 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Nabuton VP m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Nabuton VP, 500 mg, tabletki (Nabumetonum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 40 razy

Rozmiar plku 101.29 KB

Cena - ile kosztuje Nabuton VP?

Cena Nabuton VP i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Nabuton VP.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Nabuton VP? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply
67.99 

Zastosowanie FlexiStav Xtra proszek (Opakowanie: 30 )FlexiStav Xtra proszek (Opakowanie: 30 ) to suplement diety, który wspiera prawidłowe funkcjonowanie stawów. Zawiera hydrolizat kolagenu i wiele innych substancji, które naturalnie znajdują się w tkankach chrzęstnych. Uzupełnia niedobory i…

20.99 

Zastosowanie Senefol tabletki (Opakowanie: 90 )Senefol tabletki (Opakowanie: 90 ) to produkt leczniczy niwelujący stany zaparć i nieprzyjemne dolegliwości z nimi związane. Ułatwia wypróżnianie i zmiękcza stolec. Może być stosowany jako łagodny i naturalny środek przeczyszczają…

4.94 

Test ciążowy VITAM płytk. (Opakowanie: 1 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

28.99 

Zastosowanie Kneipp olejki do masażu (Opakowanie: 3X20 ml)Kneipp olejki do masażu (Opakowanie: 3X20 ml) delikatnie pielęgnują i regenerują skórę, pozostawiając ją miękką i elastyczną. Są wzbogacone o cenne dla urody witaminy: A i…

28.64 

Zastosowanie Urinal kapsułki (Opakowanie: 60 )Urinal kapsułki (Opakowanie: 60 ) to suplement diety z dwoma ekstraktami z owoców żurawiny. Składniki preparatu wspierają utrzymanie zdrowia dróg moczowych: zmniejszają ryzyko nawracających infekcji oraz wspierają ogólną odporność.
Efekt dział…

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief