Lekoklar mite

Lekoklar Mite to antybiotyk makrolidowy dostępny na receptę. Zawiera klarytromycynę, która hamuje rozwój niektórych bakterii. Lek jest stosowany w leczeniu zakażeń górnych dróg oddechowych, zakażeń dolnych dróg oddechowych, zakażeń skóry i tkanek miękkich. Ponadto, jest stosowany do eradykacji Helicobacter pylori u pacjentów z chorobą wrzodową i potwierdzonym zakażeniem H. pylori (w skojarzeniu z innymi lekami). Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Lekoklar mite. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Działanie i wskazania - informacje z ulotki leku

Klarytromycyna jest lekiem należącym do grupy antybiotyków makrolidowych. Powstrzymuje on
wzrost niektórych bakterii.

Lek Lekoklar mite stosuje się w leczeniu:
– zakażeń gardła i zatok,
– zakażeń w obrębie klatki piersiowej, takich jak zapalenie oskrzeli i zapalenie płuc,
– zakażeń skóry i tkanek miękkich,
– wrzodów żołądka wywołanych przez bakterie Helicobacter pylori.

Jaki jest skład Lekoklar mite, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną jest klarytromycyna.
Jedna tabletka powlekana zawiera 250 mg klarytromycyny.

Ponadto lek zawiera: kroskarmelozę sodową, celulozę mikrokrystaliczną, powidon, magnezu stearynian, krzemionkę koloidalną bezwodną, talk
Otoczka: hypromeloza, glikol propylenowy, tytanu dwutlenek (E171), hydroksypropyloceluloza, sorbitanu monooleinian, żółcień chinolinowa (E104), wanilina

Zobacz opis substancji czynnnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Lekoklar mite – jak stosować?

Lekoklar mite należy zawsze stosować ściśle według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Dorośli (w tym pacjenci w podeszłym wieku) i młodzież (w wieku powyżej 12 lat)
Zwykle stosowana dawka wynosi 250 mg dwa razy na dobę.
W leczeniu ciężkich zakażeń lub wrzodów żołądka wywołanych przez Helicobacter pylori stosuje się zazwyczaj 500 mg dwa razy na dobę.

Dzieci w wieku poniżej 12 lat
Stosowanie u dzieci w wieku poniżej 12 lat (o masie ciała mniejszej niż 30 kg) nie jest zalecane.
Dla tych pacjentów dostępny jest lek w innej postaci farmaceutycznej, np. zawiesiny.
U dzieci o masie ciała większej niż 30 kg stosuje się taką samą dawkę, jak u dorosłych.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek
U pacjentów z ciężkimi zaburzeniami czynności nerek lekarz może zmniejszyć dawkę o połowę (tzn. zalecić przyjmowanie leku raz na dobę) i ograniczyć czas leczenia maksymalnie do 14 dni.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli pacjent przyjął zbyt dużą ilość leku Lekoklar mite, należy skontaktować się z lekarzem lub odziałem ratunkowym najbliższego szpitala tak szybko, jak to możliwe. Należy zabrać ze sobą opakowanie leku wraz z pozostałymi tabletkami. Objawami przedawkowania mogą być nudności lub wymioty, biegunka, niestrawność lub bóle żołądka, a także mogą wystąpić reakcje alergiczne.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Lekoklar mite – czy mogę spożywać alkohol?

Brak informacji na temat związku stosowania leku u Lekoklar mite z jedzeniem i piciem.

Uwaga! Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia.

Czy można stosować Lekoklar mite w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.
Kobiety w ciąży lub karmiące piersią nie powinny przyjmować leku Lekoklar mite bez konsultacji z lekarzem.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Lekoklar mite

Ulotka Lekoklar mite – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Lekoklar mite przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Lekoklar mite m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Sprawdź cenę i dostępność Lekoklar mite w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Lekoklar mite

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Lekoklar mite? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Lekoklar mite. Podziel się doświadczeniami na forum.