KORZEŃ ŁOPIANU

CO TO JEST I JAK DZIAŁA KORZEŃ ŁOPIANU? – OPIS I WSKAZANIA

Odwar z korzeni łopianu jest tradycyjnie stosowany zewnętrznie do płukania owłosionej skóry głowy jako środek wzmacniający włosy oraz w łojotokowych zmianach skórnych. Skuteczność produktu opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

SKŁAD KORZEŃ ŁOPIANU, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

1g produktu leczniczego zawiera 1g Arctium lappa L., Arctium minus Hill., Arctium tomentosum Mill., radix (korzeń łopianu) lub ich mieszaniny.

JAKIE JEST DAWKOWANIE KORZEŃ ŁOPIANU? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Odwar – 1 łyżkę rozdrobnionych korzeni (ok. 5 g) zalać 1 szklanką (200 ml) ciepłej wody i ogrzewać do wrzenia, gotować pod przykryciem 3 minuty, odstawić na 15 minut i przecedzić. Odwar stosować do obmywań i okładów na owłosioną skórę głowy.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI KORZEŃ ŁOPIANU, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Brak danych.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Nie dotyczy.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ KORZEŃ ŁOPIANU W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Bezpieczeństwo stosowania podczas ciąży i laktacji nie zostało ustalone. Ze względu na brak danych produkt leczniczy nie powinien być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią

ULOTKA LEKU KORZEŃ ŁOPIANU – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – KORZEŃ ŁOPIANU CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - KORZEŃ ŁOPIANU CENA, REFUNDACJA

KORZEŃ ŁOPIANU OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here