KATEGORIE LEKÓW

W celu ułatwienia i urozmaicenia nawigacji, produkty (leki, suplementy diety i inne) w bazie zostały uszeregowane tematycznie. Masz możliwość przeglądania produktów w oparciu o specjalnie przygotowane kategorie. Poniżej przedstawiamy krótkie opisy poszczególnych działów.

Leki stosowane w leczeniu alergii, leki przeciwhistaminowe. Znajdziecie Państwo tutaj m.in. środki na katar alergiczny, łagodzące objawy zapalenia błony śluzowej nosa, czy alergię pokarmową), na uczulenia, leki na zatoki (zapalenie zatok), na katar sienny, – (przewlekły) katar, przewlekłą pokrzywkę. I wiele, wiele innych. Alergologia jest dziedziną medycyny zajmującą się rozpoznawaniem i leczeniem schorzeń alergicznych.

Leki stosowane w kardiologii: leki na nadciśnienie, stosowane w leczeniu choroby wieńcowej, zawał serca, ból w klatce piersiowej, ból serca i inne. Kardiologia jest dziedziną medycyny zajmującą się schorzeniami i wadami układu sercowo-naczyniowego (serca, aorty i mniejszych naczyń krwionośnych), ich rozpoznawaniem i leczeniem.

Leki stosowane w leczeniu wszelkich chorób skóry np. trądzik, grzybica skóry, świerzb, egzema, atopowe zapalenie skóry. Do tej sekcji zakwalifikowano także leki związane z leczeniem opryszczki. Dermatologia jest dziedziną medycyny zajmująca się schorzeniami skóry i jej przydatków (włosów, paznokci) oraz niektórymi chorobami ogólnoustrojowymi, ujawniającymi się przede wszystkim na skórze.

Leki stosowane w leczeniu chorób układu pokarmowego takich jak: ból brzucha, wrzody żołądka, refluks, zgaga, ból żołądka i wielu innych. Gastrologia jest dziedziną medycyny zajmującą się czynnościami i schorzeniami układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, odbytu i gruczołów trawiennych (wątroba, trzustka) oraz dróg żółciowych.

Leki stosowane w leczeniu przeziębienia – czyli wirusowa choroba zakaźna górnych dróg oddechowych ze szczególnie nasilonymi objawami w obrębie nosa. Objawami przeziębienia są: kaszel, ból gardła, nieżyt nosa oraz gorączka.

Antybiotyki to leki bakteriobójcze w odróżnieniu to środki zabijające żywe komórki drobnoustrojów. Leki o działaniu bakteriobójczym niszczą strukturę komórek bakterii, powodując ich śmierć.

Leki stosowane w leczeniu bólu różnego rodzaju. Leki przeciwbólowe na: ból głowy, ból zęba i wiele innych rodzajów, a także stosowane w leczeniu paliatywnym. Grupa różnych środków przeciwbólowych, które wykazują zdolność zmniejszania lub hamowania odczuwania bólu.

Leki stosowane w diabetologii, stosowane w leczeniu cukrzycy, a także w przypadku wystąpienia hipoglikemii (niedocukrzenia). Diabetologia jest dziedziną medycyny zajmującą się leczeniem cukrzycy i jej powikłań. U pacjenta chorego na cukrzycę trzustka nie wytwarza wystarczającej ilości insuliny lub organizm nie jest zdolny do właściwego wykorzystania wytworzonej insuliny. Prowadzi to do zwiększenia stężenia glukozy we krwi.

  • LEKI DLA KOBIET – indeks leków ginekologicznych, stosowanych w leczeniu żeńskiego układu płciowego

Leki stosowane w ginekologii: tabletki antykoncepcyjne, plastry antykoncepcyjne, a także leki przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwgrzybiczne stosowane w obrębie żeńskiego układu płciowego. Ginekologia jest dziedziną medycyny zajmującą się profilaktyką i leczeniem chorób żeńskiego układu płciowego. Najczęstsze problemy, jakimi zajmują się ginekolodzy, to: zaburzenia miesiączkowania, stany zapalne pochwy, antykoncepcja, menopauza czy bezpłodność.

Leki związane z diagnozowaniem i leczeniem męskiego układu płciowego ze różnego rodzaju schorzeń np. objawów wywołanych powiększeniem (rozrostem) gruczołu krokowego, pomagające osiągnąć wzwód i inne. Andrologia jest dziedziną medycyny zajmująca się budową, czynnościami fizjologicznymi, diagnozowaniem i leczeniem męskiego układu płciowego ze różnego rodzaju schorzeń.

Lista leków związana z szeregiem schorzeń związanych z układem nerwowym i funkcjonowaniem mózgu np. leki stosowane w leczeniu padaczki, leki stosowany w leczeniu i profilaktyce choroby Alzheimera , leki stosowane w leczeniu zespołu niespokojnych nóg i wiele innych. Neurologia jest dziedziną medycyny zajmująca się schorzeniami obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego.

Lista preparatów stosowanych przy różnych rodzajach nowotworów. Onkologia  jest dziedziną medycyny zajmującą się schorzeniami nowotworowymi, ich rozpoznawaniem i leczeniem.

Leki stosowane w psychiatrii: leki antydepresyjne, leki psychotropowe, leki uspokajające. Środki stosowane w leczeniu między innymi takich chorób psychicznych jak: nerwica, depresja, lęki, omamy itp. Psychiatria jest gałęzią medycyny zajmującą się badaniem i stosowaniem biopsychospołecznych zasad w etiologii, ocenie, rozpoznaniu, leczeniu, rehabilitacji i zapobieganiu umysłowym, emocjonalnym i behawioralnym zaburzeniom występującym samodzielnie lupsyb wspólnie z innymi zaburzeniami medycznymi w ciągu całego życia człowieka.

  • LEKI UROLOGICZNE – lista leków stosowanych w leczeniu chorób układu moczowego

Urologia to gałąź chirurgii zajmująca się budową, fizjologią i schorzeniami układu moczowo-płciowego u mężczyzn oraz układu moczowego u kobiet, a częściowo również żeńskim układem płciowym (uroginekologia). Układ moczowy jest to układ, który ułatwia wydalanie zbędnych substancji z organizmu, np. mocznika, soli mineralnych. Jego elementem jest nerka, w której znajdują się kłębuszki nerkowe i torebka Bowmana oraz rdzeń nerkowy. W kłębuszkach powstaje mocz pierwotny wydalany później przez moczowody, pęcherz i cewkę.

Leki stosowane w okulistyce i kontaktologii (dla osób stosujących soczewki kontaktowe). Preparaty stosowane na różnego rodzaju choroby oczu: np. jaskra, astygmatyzm i różnego rodzaju wady wzroku. Okulistyka jest dziedziną medycyny zajmującą się budową, czynnościami, rozpoznawaniem schorzeń i leczeniem oczu. Kontaktologia jest natomiast nauką z pogranicza okulistyki jako dziedziny nauk medycznych oraz optyki jako dziedziny fizyki oraz gałąź optyki (sfery korekcji wzroku) wyspecjalizowaną w aplikowaniu soczewek kontaktowych, czyli narzędzi korygujących wzrok aplikowanych bezpośrednio na gałkę oczną, oraz artykułów do ich pielęgnacji.

Lista leków stosowanych m.in. w leczeniu chorób i zaburzeń czynności tarczycy, leki zawierające hormony tarczycy i inne. Endokrynologia to nauka o wydzielaniu wewnętrznym, gruczołach, hormonach zwierzęcych i ich działaniu. Jako dziedzina medycyny, zajmuje się zaburzeniami funkcji gruczołów wydzielania wewnętrznego (zaburzenia wydzielania hormonów), np.: przysadki mózgowej, tarczycy, nadnerczy, jajników.

W tym dziale (homeopatia) znajdziecie Państwo spis leków homeopatycznych. Homeopatia jest formą medycyny niekonwencjonalnej, homeopata zakłada stosowanie wysoce rozcieńczonych substancji, które domniemanie mają leczyć choroby o symptomach podobnych do tych powstałych w wyniku spożycia tychże substancji. Istnieją specjalne apteki homeopatyczne, posiadające w swoim asortymencie tylko leki homeopatyczne.

Lekarstwa stosowane w leczeniu astmy i innych chorób układu oddechowego. Pulmonologia to dział medycyny zajmujący się diagnostyką, leczeniem i profilaktyką chorób układu oddechowego.

Lista leków związanych z leczeniem schorzeń związanych z układem kostnym; m.in. choroby zwyrodnieniowej stawów, przypadłości związanych z reumatyzmem,osteoporozą
i innych chorób kości.

Lista leków stosowanych w diagnozowaniu ( rozpoznawaniu) chorób – stosowane w rentgenodiagnostyce, preparaty radiofarmaceutyczne, środki kontrastowe stosowane przy obrazowaniu rezonansu magnetycznego (MRI)i wiele innych.

Lista leków stosowanych w leczeniu wszelkiego rodzaju uzależnień. Głównie od nikotyny i alkoholu.

Lista leków stosowanych w wszelkiego rodzajów znieczuleniach. Leki anestezjologiczne, znieczulenia miejscowe (stosowane np. w chirurgii lub stomatologii).