Lista szczepionek przeciw koronawirusowi COVID-19.

COVID szczepionki

Prace nad opracowaniem szczepionki na koronawirusa trwają niemal od początku pandemii. W tym czasie zespołom badawczym z całego świata udało się stworzyć szczepionki, które spełniają wszystkie wymogi jakościowe, a także są bezpieczne i skuteczne Dotychczas w krajach Unii Europejskiej do obrotu dopuszczone były dwie s​zczepionki mRNA (firm BioNTech/Pfizer i Moderna) oraz jedna szczepionka wektorowa (firmy AstraZeneca). Szczepionki te chronią przed objawami COVID-19 wywołanymi przez koronawirusa SARS-CoV-2.

Wirus rozprzestrzenia się błyskawicznie. Uzyskaj ochronę już dziś, a będziesz mógł spać spokojnie, nie martwiąc się, że zaraziłeś się koronawirusem. Wystarczy, że zdecydujesz się na szczepionkę przeciwko COVID-19.

UE zobowiązała się zadbać o to, by bezpieczne szczepionki dotarły do wszystkich zakątków świata. Komisja Europejska i kraje UE zadeklarowały prawie 3 mld euro na rzecz COVAX – globalnej inicjatywy mającej na celu zapewnienie równego dostępu do szczepionek przeciwko COVID-19 – oraz wspierają programy szczepień w krajach partnerskich.

Sprawdź także publikacje związane z pandemią koronawirusa COVID-19.