Konsultacja merytoryczna:

COVID-19 Vaccine Moderna

COVID-19 Vaccine Moderna to szczepionka stosowana w celu zapobiegania chorobie COVID-19 powodowanej przez wirus SARS-CoV-2. Podaje się ją osobom dorosłym w wieku 18 lat i starszym. Substancją czynną w COVID-19 Vaccine Moderna jest mRNA kodujący białko szczytowe wirusa SARS-CoV-2. mRNA jest osadzony w nanocząsteczkach lipidowych SM-102.

Z uwagi na fakt, że szczepionka COVID-19 Vaccine Moderna nie zawiera wirusa, nie może wywołać choroby COVID-19 u osoby zaszczepionej.

Na czym polega działanie szczepionki
COVID-19 Vaccine Moderna stymuluje naturalne mechanizmy obronne organizmu (układ odpornościowy). Działanie szczepionki polega na pobudzeniu organizmu do wytworzenia ochrony (przeciwciał) przeciwko wirusowi wywołującemu COVID-19. W szczepionce COVID-19 Vaccine Moderna wykorzystano substancję zwaną informacyjnym kwasem rybonukleinowym (messenger ribonucleic acid, mRNA) w celu przekazania instrukcji, które komórki organizmu mogą wykorzystać do wytworzenia białka szczytowego, znajdujacego się rówież na powierzchni wirusa. Następnie komórki wytwarzają przeciwciała przeciwko białku szczytowemu, które pomogą zwalczać wirusa. Pomoże to zapewnić pacjentowi ochronę przed zachorowaniem na COVID-19.

Jaki jest skład COVID-19 Vaccine Moderna, jakie substancje zawiera?

– Wielodawkowa fiolka zawierająca 10 dawek po 0,5 ml.
– Jedna dawka (0,5 ml) zawiera 100 mikrogramów informacyjenego RNA (mRNA) (w nanocząsteczkach lipidowych SM-102).
– Jednoniciowy, informacyjny RNA (ang. messenger RNA, mRNA) z czapeczką na końcu 5’, wytwarzany z wykorzystaniem bezkomórkowej transkrypcji in vitro na odpowiedniej matrycy DNA, kodujący białko szczytowe (ang. spike, S) wirusa SARS-CoV-2.
– Pozostałe składniki to: lipid SM-102, cholesterol, 1,2-distearylo-sn-glicero-3-fosfocholina (DSPC), glikol 1,2-dimirystylo-rac-glicero-3-metoksypolietylenowy o masie cząsteczkowej 2000 (PEG2000 DMG), trometamol, trometamolu chlorowodorek, kwas octowy, sodu octan trójwodny, sacharoza, woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu COVID-19 Vaccine Moderna – jak stosować ten lek?

COVID-19 Vaccine Moderna zostanie podana w postaci dwóch wstrzyknięć po 0,5 ml. Zaleca się, aby drugą dawkę tej samej szczepionki podawać 28 dni po przyjęciu pierwszej dawki, aby ukończyć cykl szczepienia.

Lekarz, farmaceuta albo pielęgniarka wstrzyknie pacjentowi szczepionkę w mięsień ramienia (wstrzyknięcie domięśniowe).

Podczas każdego podawania szczepionki i przez około 15 minut po podaniu lekarz, farmaceuta lub pielęgniarka będzie obserwować pacjenta czy nie występują u niego objawy reakcji alergicznej.

Niestawienie się na wizytę w celu przyjęcia drugiej dawki COVID-19 Vaccine Moderna
– W przypadku niestawienia się na wizytę należy jak najszybciej ustalić inny termin wizyty z lekarzem, pielęgniarką lub farmaceutą.
– W przypadku pominięcia planowego wstrzyknięcia pacjent może nie być w pełni chroniony przed chorobą COVID-19.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tej szczepionki, należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie zgłoszono żadnych przypadków przedawkowania.

W razie przedawkowania zaleca się monitorowanie czynności życiowych i ewentualnie zastosowanie leczenia objawowego.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania COVID-19 Vaccine Moderna – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować COVID-19 Vaccine Moderna w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki przed szczepieniem.

Ulotka COVID-19 Vaccine Moderna – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

COVID-19 Vaccine Moderna, dyspersja do wstrzykiwań, szczepionka mRNA przeciw COVID-19 (ze zmodyfikowanymi nukleozydami)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 598.88 KB

Charakterystyka produktu
leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat COVID-19 Vaccine Moderna m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

COVID-19 Vaccine Moderna, dyspersja do wstrzykiwań, szczepionka mRNA przeciw COVID-19 (ze zmodyfikowanymi nukleozydami)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 1 razy

Rozmiar plku 617.20 KB

Cena - ile kosztuje COVID-19 Vaccine Moderna?

Cena COVID-19 Vaccine Moderna i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę COVID-19 Vaccine Moderna.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz COVID-19 Vaccine Moderna? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Ferrotone żelazo saszetki (Opakowanie: 14X20 ml)Ferrotone żelazo saszetki (Opakowanie: 14X20 ml) to suplement diety, który zawiera wodę, otrzymywaną z naturalnego źródła, o ponadprzeciętnej zawartości siarczanu żelaza (II).

Wysokiej jakości woda pochodzi z Parku Narodowego Snowdonia w Północnej Walii, gdzie butelkowana jest bezpośrednio, bez istotnej utraty jakości.

Preparat uzupełnia niedobory żelaza w organizmie, na które narażone są…

Zastosowanie Neuro Terapia Nes Pharma Żel (Opakowanie: 75 g)Neuro Terapia Nes Pharma Żel (Opakowanie: 75 g) to wyrób medyczny przeznaczony do stosowania na dolegliwości związane z bólem kręgosłupa. Odpowiedni w przypadku: bólu części szyjnej i lędźwiowej, choroby zwyrodnieniowej stawów, neuralgii różnego pochodzenia, po endoprotezie, przy zespołach bólów pourazowych (bez złamań).

Efekt działania Neuro Terapia…

NATURELL Potas organiczny (Opakowanie: 100 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

Zastosowanie Hylo Gel krople do oczu (Opakowanie: 2X10 ml)Bardzo intensywnie nawilżają powierzchnię oka. Są doskonałym rozwiązaniem dla osób cierpiących z powodu silnej i przewlekłej suchości oka.
Hylo Gel krople do oczu (Opakowanie: 2X10 ml) odpowiednie do stosowania również po przebytej operacji oczu.Efekt działania Hylo Gel krople do oczu (Opakowanie: 2X10 ml)Dzięki zawartości soli sodowej kwasu hialuronowego…

Zastosowanie Folik (Opakowanie: 60 )Folik (Opakowanie: 60 ) to lek zawierający kwas foliowy, który stosuje się w celu zapobiegania jego niedoborom u kobiet przed poczęciem i we wczesnym okresie ciąży w celu zmniejszenia ryzyka powstawania wad cewy nerwowej u potomstwa.
Kobiety w ciąży i karmiące piersią mają zwiększone zapotrzebowanie na kwas foliowy. Realizacja zwiększonego zapotrzebowania wyłącznie przy pomocy diety jest praktycznie niemożliwa. Niedobory…