Konsultacja merytoryczna:

Intractum Crataegi Phytopharm

Intractum Crataegi Phytopharm

Intractum Crataegi Phytopharm jest produktem w postaci płynu do stosowania doustnego. Substancję aktywną leku stanowi etanolowy wyciąg ze świeżego kwiatostanu głogu (1:1).

Wskazania do stosowania
Tradycyjny produkt leczniczy roślinny wspomagający pracę serca i układu krążenia, stosowany w łagodnych dolegliwościach serca związanych z wiekiem, po wykluczeniu poważnych chorób serca przez lekarza.

Produkt jest tradycyjnym produktem leczniczym roślinnym do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

Jaki jest skład Intractum Crataegi Phytopharm, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest etanolowy wyciąg ze świeżego kwiatostanu głogu (Crataegus spp L.)
– Crataegi inflorescentiae recentis intractum (1:1) – 100 ml. Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 96 % V/V.

Zawartość etanolu w produkcie leczniczym wynosi 52-62 % V/V.

W 100 ml płynu znajduje się 100 ml etanolowego wyciągu ze świeżego kwiatostanu głogu.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Intractum Crataegi Phytopharm – jak stosować ten lek?

Dorośli: jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, przyjmować lek doustnie, 4 razy dziennie po 2,5 ml (odmierzyć za pomocą załączonej miarki), rozcieńczony w niewielkiej ilości wody.

Zaleca się przyjmowanie preparatu systematycznie przynajmniej przez 3 tygodnie.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zażycia większej dawki leku Intractum Crataegi Phytopharm niż zalecana mogą wystąpić objawy przedawkowania związane z zawartością alkoholu w produkcie.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Intractum Crataegi Phytopharm – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Intractum Crataegi Phytopharm w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania leku podczas ciąży i karmienia piersią oraz wpływu na płodność. Przed użyciem preparatu należy zasięgnąć opinii lekarza. Należy pamiętać, że preparat zawiera 52 – 62 % V/V etanolu.

Ulotka Intractum Crataegi Phytopharm – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Intractum Crataegi Phytopharm, 4,65 g/5 ml, płyn doustny (Crataegi inflorescentiae recentis intractum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 20 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Intractum Crataegi Phytopharm m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Intractum Crataegi Phytopharm, 4,65 g/5 ml, płyn doustny (Crataegi inflorescentiae recentis intractum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 12 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Cena - ile kosztuje Intractum Crataegi Phytopharm?

Cena Intractum Crataegi Phytopharm i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Intractum Crataegi Phytopharm.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Intractum Crataegi Phytopharm? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Luvos Heilerde Anti-age Tagescreme (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

65.99 

Zastosowanie MonArte (Opakowanie: 30 )MonArte (Opakowanie: 30 ) to suplement diety wspierający zdrowie układu sercowo-naczyniowego. Zmniejsza ryzyko wystąpienia poważnych chorób serca, uszczelnia i wzmacnia naczynia krwionośne. Preparat przeznaczony jest dla osób dorosłych.
Efekt działania MonArte (Opakowanie: 30 )MonArte (Opakowanie: 30 ) to kompozycja substancji odżywczych, witamin i ekstraktów roślinnych, które wspierają zdrowie serca i naczyń krwionośnych. Preparat obniża poziom złego…

23.96 

Zastosowanie Cepan krem na blizny (Opakowanie: 1 )Cepan krem na blizny (Opakowanie: 1 ) to lek w postaci kremu do stosowania w celu rozjaśniania blizn i przyspieszenia regeneracji tkanki. To preparat wieloskładnikowy, który zawiera m.in. wyciąg z cebuli na blizny.

Krem na blizny Cepan może być stosowany w leczeniu blizn, bliznowców po zabiegach chirurgicznych czy oparzeniach, w leczeniu blizn po trądziku, czyrakach czy owrzodzeniach. Nadaje…

16.69 

Zastosowanie Weleda krem z wiesiołkiem pod oczy i do ust (Opakowanie: 10 ml)Weleda krem z wiesiołkiem pod oczy i do ust (Opakowanie: 10 ml) przeznaczony jest do codziennej pielęgnacji skóry dojrzałej. Widocznie zmniejsza głębokie zmarszczki wokół oczu raz ujędrnia kontur ust, idealnie je modelując. Wygładza linie mimiczne. Skóra okolic oczu i ust jest doskonale nawilżona, gładka.
zmniejsza obrzęk…

102.99 

Viscoplast Plastry na odciski z kwasem salicylowym (Opakowanie: 6 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

14.35 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief