Konsultacja merytoryczna:

Donepezil Polfa Łódź

Donepezil Polfa Łódź (donepezylu chlorowodorek) należy do grupy leków nazywanych inhibitorami acetylocholinesterazy. Donepezil zwiększa w mózgu poziom substancji uczestniczącej w procesach pamięci (acetylocholiny), spowalniając jej rozpad.

Stosuje się go w leczeniu objawów otępienia u osób z rozpoznaną chorobą Alzheimera w postaci łagodnej do umiarkowanie ciężkiej. Objawy obejmują: wzrastającą utratę pamięci, dezorientację, zmiany zachowania. W wyniku tych objawów, pacjenci cierpiący na chorobę Alzheimera mają narastające trudności w wykonywaniu zwykłych, codziennych czynności.

Lek przeznaczony jest do stosowania tylko u dorosłych pacjentów

Jaki jest skład Donepezil Polfa Łódź, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest donepezylu chlorowodorek.
Lek Donepezil Polfa Łódź jest dostępny w dwóch dawkach: tabletka 5 mg zawiera 5 mg donepezylu chlorowodorku i tabletka 10 mg zawiera 10 mg donepezylu chlorowodorku.

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to:
Rdzeń tabletki: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, celuloza mikrokrystaliczna, hydroksypropyloceluloza, magnezu stearynian.
Otoczka: hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 400, żelaza tlenek żółty (E 172) (tylko w tabletkach 10 mg), talk.

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu Donepezil Polfa Łódź – jak stosować ten lek?

Zazwyczaj leczenie rozpoczyna się od przyjmowania 5 mg (jedna biała tabletka) codziennie wieczorem. Po miesiącu lekarz może zalecić przyjmowanie 10 mg (jedna żółta tabletka) codziennie wieczorem.

Tabletkę leku Donepezil Polfa Łódź należy połknąć wieczorem przed pójściem spać, popijając ją napojem lub wodą.
Przyjmowana dawka leku może ulec zmianie w zależności od czasu trwania leczenia i zaleceń lekarza.
Maksymalna zalecana dawka wynosi 10 mg, codziennie wieczorem.
Należy zawsze przestrzegać zaleceń lekarza lub farmaceuty, dotyczących sposobu i pory przyjmowania leku. Nie należy samodzielnie zmieniać dawki bez konsultacji z lekarzem.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie należy stosować więcej niż jedną tabletkę na dobę. W razie przyjęcia większej liczby tabletek niż zalecana, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. W przypadku braku możliwości kontaktu z lekarzem, należy skontaktować się z najbliższym szpitalnym oddziałem ratunkowym. Zawsze należy zabrać ze sobą do szpitala tabletki i opakowanie w celu pokazania go lekarzowi.
Objawy przedawkowania leku obejmują złe samopoczucie, ślinotok, pocenie się, spowolnienie akcji serca, niskie ciśnienie krwi (uczucie pustki w głowie lub zawroty głowy w pozycji stojącej), problemy z oddychaniem, utratę przytomności i napady padaczkowe lub drgawki.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Donepezil Polfa Łódź – czy mogę spożywać alkohol?

Jedzenie nie ma wpływu na skuteczność leku Donepezil Polfa Łódź.
Lek Donepezil Polfa Łódź nie powinien być stosowany z alkoholem, ponieważ alkohol może zmieniać działanie tego leku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Donepezil Polfa Łódź w okresie ciąży i karmienia piersią?

Leku Donepezil Polfa Łódź nie należy stosować w czasie karmienia piersią.
W ciąży lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza. Nie należy stosować leku Donepezil Polfa Łódź u kobiet w ciąży, chyba, że jest to bezwzględnie konieczne.

Ulotka Donepezil Polfa Łódź – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Donepezil Polfa Łódź, 5 mg, 10 mg, tabletki powlekane (Donepezili hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 6 razy

Rozmiar plku 122.41 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Donepezil Polfa Łódź m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Donepezil Polfa Łódź, 5 mg, tabletki powlekane (Donepezili hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 10 razy

Rozmiar plku 189.52 KB


Donepezil Polfa Łódź, 10 mg, tabletki powlekane (Donepezili hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 6 razy

Rozmiar plku 189.63 KB

Cena - ile kosztuje Donepezil Polfa Łódź?

Cena Donepezil Polfa Łódź i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Donepezil Polfa Łódź.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Donepezil Polfa Łódź? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Allpresan Fuss spezial antyperspirant do pocących się stóp (Opakowanie: 100 ml)Allpresan Fuss spezial antyperspirant do pocących się stóp (Opakowanie: 100 ml) W przypadku nadpotliwości stóp, przy problemach z nieprzyjemnym zapachem oraz chorobami typu grzybica.Efekt działania Allpresan Fuss spezial antyperspirant do pocących się stóp (Opakowanie: 100 ml)Allpresan Fuss spezial antyperspirant do pocących się stóp (Opakowanie: 100 ml)Zapewnia długotrwałą…

31.99 

Zastosowanie Fitolizyna pasta doustna (Opakowanie: 100 g)Fitolizyna pasta doustna (Opakowanie: 100 g) to pasta o działaniu moczopędnym i przeciwzapalnym. Jest stosowana przy leczeniu infekcji dróg moczowych oraz przy kamicy nerkowej.

Pasta Fitolizyna może być także przyjmowana profilaktycznie.Efekt działania Fitolizyna pasta doustna (Opakowanie: 100 g)Fitolizyna pasta zawiera naturalne ekstrakty z ziół o działaniu moczopędnym. Perz umożliwia szybkie pozbycie się toksyn z organizmu…

16.08 

NATURELL Cynk organiczny +C (Opakowanie: 60 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

18.34 

Zastosowanie Diosminex 500 mg (Opakowanie: 60 )Diosminex 500 mg (Opakowanie: 60 ) to lek, zawierający diosminę, który stosuje się w leczeniu objawów niewydolności krążenia żylnego u osób dorosłych takich, jak: uczucie ciężkości nóg, nocne kurcze czy bóle nóg.
Efekt działania Diosminex 500 mg (Opakowanie: 60 )Diosmina, zawarta w preparacie, zwiększa napięcie naczyń żylnych, a także działa ochronnie na naczynia.Skł…

42.99 

Autobedufter Ersatzvliese (Opakowanie: 1 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

21.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief