Kategorie powiązane: C, Tradycyjne produkty lecznicze roślinne,

Cystinol

Lek Cystinol jest tradycyjnym produktem leczniczym roślinnym do stosowania w określonych wskazaniach wynikających wyłącznie z długotrwałego stosowania.

Wskazania do stosowania
Produkt Cystinol zawiera wyciąg z liści mącznicy i stosowany jest do leczenia objawów łagodnych nawracających infekcji dolnych dróg moczowych u kobiet, takich jak pieczenie podczas oddawania moczu i (lub) częste oddawanie moczu, po wykluczeniu przez lekarza poważniejszych schorzeń.

Jaki jest skład Cystinol, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest suchy wyciąg z liści mącznicy.
Jedna tabletka powlekana zawiera:
265 mg wyciągu (w postaci wyciągu suchego) z Actostaphylos uva-ursi (L.) Spreng,. folium (liść mącznicy) (DERpierwotny 3,5 – 5,5 : 1), co odpowiada 62,3 mg – 77,7 mg pochodnych hydrochinonu w przeliczaniu na bezwodną arbutynę. Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 60% (V/V).

Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian, laktoza jednowodna, krzemionka koloidalna bezwodna oraz składniki otoczki tabletki: glicerydy częściowe długołańcuchowe, magnezu stearynian, hypromeloza, O-Lacquer-Green E104/E132 (o składzie: żółcień chinolinowa, lak glinowy (E104) oraz indygokarmin, lak glinowy (E132)), makrogol 6000, tytanu dwutlenek.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Cystinol – jak stosować ten lek?

Lek do stosowania doustnego.
Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza.
W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka to:
Dorosłe kobiety: po 2 tabletki powlekane 3 razy na dobę.
Lek należy przyjmować z odpowiednią ilością płynu, najlepiej wody, po posiłku.
Nie zaleca się stosowania leku Cystinol u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Czas trwania leczenia
Cystinol nie powinien być stosowany przez okres dłuższy niż 1 tydzień. Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż przez 4 dni lub nasilają się, należy skonsultować się z lekarzem.

W przypadku wrażenia, że działanie leku Cystinol jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie należy przyjmować większych dawek leku Cystinol niż zalecane w niniejszej ulotce lub zalecone przez lekarza. Przypadkowe zażycia podwójnej dawki leku Cystinol nie powinno wywołać negatywnych efektów. Nie odnotowano przypadków przedawkowania.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Cystinol – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Cystinol w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie należy stosować leku Cystinol w okresie ciąży i karmienia piersią.

Ulotka Cystinol – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Cystinol, 265 mg wyciągu suchego z liścia mącznicy (3,5-5,5:1), co odpowiada 62,3-77,7 mg pochodnych hydrochinonu w przeliczeniu na bezwodną arbutynę, tabletki powlekane (Uvae ursi folii extractum siccum)

Charakterystyka produktu
leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Cystinol m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Cystinol, 265 mg wyciągu suchego z liścia mącznicy (3,5-5,5:1), co odpowiada 62,3-77,7 mg pochodnych hydrochinonu w przeliczeniu na bezwodną arbutynę, tabletki powlekane (Uvae ursi folii extractum siccum)

Dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź dostępność i zarezerwuj produkt w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź dostępność w najbliższej aptece.

Opinie o Cystinol - forum pacjentów

Stosujesz Cystinol? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz