Konsultacja merytoryczna:

Calcium folinate ESP Pharma

Lek Calcium folinate ESP Pharma zawiera wapnia folinian, który zaliczany jest do leków z grupy nazywanej preparatami detoksykującymi. Jest to sól wapniowa kwasu folinowego, który jest związany z witaminą, kwasem foliowym.

Lek Calcium folinate ESP Pharma stosowany jest:
– w celu zmniejszenia szkodliwego działania oraz w leczeniu przedawkowania niektórych rodzajów leków przeciwnowotworowych, np. metotreksatu i innych antagonistów kwasu foliowego. Takie zastosowanie leku jest znane jako leczenie ochronne wapnia folinianem (ang. Calcium Folinate Rescue).
– w leczeniu raka w skojarzeniu z 5-fluorouracylem (lek przeciwnowotworowy). Lek 5-fluorouracyl działa lepiej, kiedy jest stosowany razem z lekiem Calcium folinate ESP Pharma.

Jaki jest skład Calcium folinate ESP Pharma, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest wapnia folinian.
1 ml roztworu do wstrzykiwań/do infuzji zawiera 10,8 mg wapnia folinianu, co odpowiada 10 mg kwasu folinowego.
Jedna fiolka 3 ml zawiera 32,4 mg wapnia folinianu, co odpowiada 30 mg kwasu folinowego.
Jedna fiolka 10 ml zawiera 108 mg wapnia folinianu, co odpowiada 100 mg kwasu folinowego.

Ponadto lek zawiera: sodu chlorek, sodu wodorotlenek, woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu Calcium folinate ESP Pharma – jak stosować ten lek?

Lek Calcium folinate ESP Pharma w skojarzeniu z lekami przeciwnowotworowymi (metotreksat, 5-fluorouracyl) należy podawać tylko pod nadzorem doświadczonego lekarza.

Lekarz zdecyduje, jaką dawkę leku otrzyma pacjent w zależności od stanu pacjenta.

Roztwór leku może zostać przygotowany specjalnie dla pacjenta przez wykwalifikowany personel medyczny. Lek podaje się wolno do żyły (jako wstrzyknięcie lub wlew) lub lek może być wstrzyknięty domięśniowo. Lekarz także zdecyduje, ile wstrzyknięć lub wlewów pacjent potrzebuje i jak często powinien dostawać lek.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Doniesienia pochodzące od pacjentów, którzy otrzymali znacznie więcej wapnia folinianu niż jest to zalecane, nie wskazują na żadne objawy. Jednakże zbyt duża dawka wapnia folinianu może zmniejszać skuteczność metotreksatu.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Calcium folinate ESP Pharma – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Calcium folinate ESP Pharma w okresie ciąży i karmienia piersią?

Lek Calcium folinate ESP Pharma może być stosowany w celu zmniejszenia szkodliwego działania metotreksatu, jeśli lekarz zdecyduje, że leczenie metotreksatem jest konieczne, kiedy pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią. Ogólnie jednak metotreksat nie powinien być stosowany, jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią.

Nie ma odpowiednich danych dotyczących stosowania wapnia folinianu i 5-fluorouracylu lub innych leków przeciwnowotworowych u pacjentek w ciąży lub karmiących piersią. Ogólnie leki przeciwnowotworowe nie powinny być stosowane, jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią.

Ulotka Calcium folinate ESP Pharma – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Brak ulotki w bazie.

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Calcium folinate ESP Pharma m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Brak charakterystyki w bazie.

Cena - ile kosztuje Calcium folinate ESP Pharma?

Cena Calcium folinate ESP Pharma i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Calcium folinate ESP Pharma.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Calcium folinate ESP Pharma? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Sinulan Express Forte Junior spray (Opakowanie: 20 ml)Sinulan Express Forte Junior spray (Opakowanie: 20 ml) to wyrób medyczny w postaci aerozolu do nosa. Jest stosowany przy stanach zapalnych błony śluzowej nosa, zatok czy nadmiernej suchości błon śluzowych nosa. Może być stosowany u dzieci powyżej 3. roku życia.
Efekt działania Sinulan Express Forte Junior spray (Opakowanie: 20 ml)Sinulan Express Forte Junior spray (Opakowanie: 20 ml) zawiera…

35.45 

Zastosowanie PELBEZ+ syrop (Opakowanie: 120 ml)PELBEZ+ syrop (Opakowanie: 120 ml) to suplement diety wspierający naturalną odporność, polecany dla dorosłych i dzieci powyżej 3. roku życia. Nadaje się do stosowania szczególnie w okresie zwiększonej zachorowalności na infekcje sezonowe,tj. od jesieni do wiosny. Zawiera stosowane od lat w medycynie tradycyjnej wyciągi roślinne, znane z właściwości prozdrowotnych.
Efekt działania PELBEZ+ syrop (Opakowanie: 120…

21.37 

Zastosowanie Aronal pasta do zębów, dwupak (Opakowanie: 2X75 ml)Aronal pasta do zębów, dwupak (Opakowanie: 2X75 ml) to środek do codziennej pielęgnacji uzębienia, a przy tym wzmocnienie dla dziąseł. Stosować w charakterze profilaktycznym: dla zapobiegnięcia rozwojowi próchnicy i chorób jamy ustnej, a także dla zapewnienia właściwego stanu szkliwa i dziąseł.

Czyste zęby i pielęgnacja…

35.99 

Zastosowanie Lenscare ClearSept płyn do soczewek 380ml + pojemnik (Opakowanie: 1 op.)Lenscare ClearSept płyn do soczewek zawiera system z katalizatorem 3% roztworu nadtlenku wodoru o silnych właściwościach dezynfekujących. W zestawie znajduje się specjalny pojemnik na soczewki zawierający katalizator neutralizujący nadtlenek wodoru. Przeznaczony do pielęgnacji wszystkich soczewek miękkich z wyjątkiem kolorowych.Środki ostrożnościNie wkrapiać nie zneutralizowanego płynu bezpośrednio…

39.99 

Zastosowanie Penaten krem na odparzenia (Opakowanie: 50 ml)Zapewnia potrójną ochronę w okolicy pieluszkowej. Zawartość lanoliny przeciwdziała odparzeniom, alantolina, hamamelis i pantenol skutecznie łagodzą podrażnienia, a warstwa ochronna utrzymuje wilgoć z dala od skóry. Efekt działania Penaten krem na odparzenia (Opakowanie: 50 ml)Zapobiega występowaniu pieluszkowego zapalenia skóry. Penaten krem na odparzenia (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

16.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief