ASTELOC

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Uwaga! Poniższy opis dotyczy postaci leku ASTELOC, 20 mg, tabletki dojelitowe (Pantoprazolum). W dolnej sekcji strony znajdziecie Państwo załączoną dokumentację dla innych postaci farmaceutycznych lub mocy tego leku.

OPIS DZIAŁANIA / WSKAZANIA

Jakie są wskazania do stosowania leku ASTELOC oraz jak działa ten lek?

ASTELOC jest wybiórczym inhibitorem pompy protonowej, lekiem zmniejszającym ilość kwasu solnego w żołądku. Jest stosowany w leczeniu chorób żołądka i jelit związanych z nadmierną ilością kwasu solnego.

Lek ASTELOC jest stosowany w:

Osoby dorosłe i młodzież w wieku od 12 lat:
– leczeniu objawów (takich jak zgaga, kwaśne odbijanie, ból podczas połykania) związanych z chorobą refluksową przełyku wywołaną przez cofanie się kwaśnej treści z żołądka do przełyku;
– długotrwałym leczeniu refluksowego zapalenia przełyku (stanu zapalnego przełyku towarzyszącego cofaniu się kwasu solnego z żoładka do przełyku) i zapobieganiu nawrotom tej choroby;

Osoby dorosłe:
– zapobieganiu owrzodzeniom dwunastnicy i żołądka wywołanym przez nieselektywne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ, np. ibuprofen) u pacjentów z grupy ryzyka wymagających stałego stosowania tych leków.

SKŁAD

Jaki jest skład leku ASTELOC? Jaką zawiera substancję czynną oraz substancje pomocnicze?

Substancją czynną leku jest pantoprazol (w postaci pantoprazolu sodowego półtorawodnego). Każda tabletka zawiera 20 mg pantoprazolu.

Pozostałe składniki to:
mannitol,
sodu węglan bezwodny,
karboksymetyloskrobia sodowa (typ A),
kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer,
wapnia stearynian.

Otoczka:Opadry white OY-D-7233:
hypromeloza,
tytanu dwutlenek (E 171),
talk,
makrogol 400,
sodu laurylosiarczan.

Otoczka: Kollicoat MAE 30 DP yellow:
kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer dyspersja 30 %,
glikol propylenowy,
żelaza tlenek żółty (E 172),
tytanu dwutlenek (E 171),
talk.

STOSOWANIE / DAWKOWANIE

Jakie jest zalecane dawkowanie leku ASTELOC? Jak prawdłowo i bezpiecznie stosować ten lek? Jak długo stosować?

Kiedy i w jaki sposób należy przyjmować lek ASTELOC?
Tabletki należy przyjmować 1 godzinę przed posiłkiem. Nie należy ich gryźć ani kruszyć, należy je połykać w całości popijając wodą.

Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, zwykle stosowana dawka wynosi:

Osoby dorosłe i młodzież w wieku od 12 lat:

Leczenie objawów (takich jak zgaga, kwaśne odbijanie, ból podczas połykania) związanych z chorobą refluksową przełyku wywołaną przez cofanie się kwaśnej treści z żołądka do przełyku
Zazwyczaj stosowaną dawką jest jedna tabletka na dobę. Poprawa następuje zazwyczaj w ciągu 2 do 4 tygodni – najpóźniej po kolejnych 4 tygodniach. Lekarz poinformuje, jak długo należy kontynuować przyjmowanie leku. Jeśli po uzyskaniu poprawy, objawy będą nawracać można je opanować przyjmując jedną tabletkę leku na dobę w razie potrzeby.

Długotrwałe leczenie i zapobieganie nawrotom refluksowego zapalenia przełyku
Zazwyczaj stosowaną dawką jest jedna tabletka na dobę. Podczas nawrotu choroby lekarz może zalecić przyjmowanie podwójnej dawki leku. W takim przypadku można użyć leku ASTELOC 40 mg i stosować go raz na dobę. Po uzyskaniu poprawy dawkę można ponownie zmniejszyć do jednej tabletki 20 mg na dobę.

Osoby dorosłe:

Zapobieganie owrzodzeniom dwunastnicy i żołądka u pacjentów wymagających stałego przyjmowania leków z grupy NLPZ
Zazwyczaj stosowaną dawką jest jedna tabletka na dobę.

Szczególne grupy pacjentów:
– Pacjenci z ciężkimi chorobami wątroby nie powinni przyjmować więcej niż jednej tabletki o mocy 20 mg na dobę.
– Dzieci w wieku poniżej 12 lat. Nie zaleca się stosowania tych tabletek u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

PRZEDAWKOWANIE

Jak postępować w przypadku przedawkowania leku ASTELOC? Co zrobić, gdy przypadkowo przyjęto większą dawkę leku niż zalecana?

Należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Nie są znane objawy przedawkowania.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Czy można jeść i pić stosując ten lek? Czy można pić alkohol? Zastosowanie leku ASTELOC przy jednoczesnym spożywaniu pokarmów i napojów?

Podczas stosowania jakiegokolwiek leku, nie należy spożywać alkoholu.

Tabletki należy przyjmować 1 godzinę przed posiłkiem.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Czy kobieta będąca w ciąży lub karmiąca piersią może zażywać lek ASTELOC? Jakie środki ostrożności należy zachować?

Brak wystarczających danych dotyczących stosowania pantoprazolu u kobiet w ciąży. Stwierdzono przenikanie produktu do mleka kobiecego. Kobiety w ciąży, podejrzewające, że są w ciąży lub karmiące piersią mogą stosować ten lek, tylko jeśli lekarz uzna, że korzyść z jego stosowania jest większa niż potencjalne ryzyko dla nienarodzonego dziecka lub niemowlęcia.

Przed przyjęciem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Czy w czasie stosowania leku ASTELOC można prowadzić auto / samochód? Czy można pracować z wykorzystaniem maszyn i urządzeń?

Pacjenci, u których wystąpią działania niepożądane, takie jak zawroty głowy i zaburzenia widzenia, nie powinni prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

DOKUMENTACJA LEKU ASTELOC – DOKUMENTY W FORMACIE PDF LUB DOC

Udostępniliśmy możliwość ściągnięcia pełnej dokumentacji leku: ulotki dla pacjenta oraz charakterystyki produktu leczniczego (dla faramceutów, lekarzy i personelu medycznego).

POBIERZ ULOTKĘ

ULOTKA LEKU ASTELOC - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku.POBIERZ CHARAKTERYSTYKĘ

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO (CHPL) - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.

ZAREZERWUJ ASTELOC W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy, za pośrednictwem serwisu ktomalek.pl. Możliwość rezerwacji leku zarówno na receptę, jak i bez recepty. Jeżeli apteka udostępnia informacje, istnieje możliwość weryfikacji jaka jest aktualna cena leku. Sprawdź gdzie kupić ten lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy lek ASTELOC jest refundowany oraz czy wymagana jest recepta.

OPINIE O LEKU ASTELOC

Poznaj opinie pacjentów stosujących lek lub podziel się własnymi spostrzeżeniami

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here