Opis substancji opracowany przez:

Spis leków zawierających substancję: Wirus zapalenia wątroby typu A

Havrix 720 Junior

Havrix 720 Junior to szczepionka na wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV). Jest przeznaczona dla osób dorosłych i dzieci powyżej 9 roku życia. Szczepionka pozwala zapobiegać chorobom wywoływanym przez określone rodzaje HPV, takim jak brodawki narządów płciowych oraz nowotwory i zmiany przedrakowe sromu, pochwy, szyjki macicy i odbytnicy. Lek dostępny jest wyłącznie na receptę.

Havrix Adult

Havrix Adult to szczepionka na wirusa zapalenia wątroby typu A. Jest przeznaczona dla osób dorosłych i dzieci powyżej 9 roku życia. Szczepionka pozwala wytworzyć odporność organizmu na choroby wywoływane przez ten wirus. Havrix Adult jest dostępny na receptę, co oznacza, że jest dostępny tylko na podstawie recepty wystawionej przez lekarza. Przed rozpoczęciem stosowania Havrix Adult, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Vaqta 25

Vaqta 25 to inaktywowana, adsorbowana szczepionka o właściwościach czynnie uodparniających przeciwko zakażeniom spowodowanym przez wirus zapalenia wątroby typu A. Jest przeznaczona dla dzieci i młodzieży od ukończenia 1 roku życia do 17 roku życia. Wskazana jest dla osób zdrowych, narażonych na zakażenie lub przeniesienie infekcji oraz u których zakażenie może być czynnikiem zagrażającym życiu. Jest dostępna na receptę.

Vaqta 50

Vaqta 50 to szczepionka stosowana do czynnego uodpornienia przeciw zakażeniom wywołanym przez wirus zapalenia wątroby typu A. Szczepionka jest zalecana u zdrowych osób dorosłych w wieku 18 lat i starszych, które są narażone na zakażenie lub przeniesienie infekcji oraz u których zakażenie może być czynnikiem zagrażającym życiu. Lek jest dostępny na receptę.