LANZOGEN (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)


OPIS DZIAŁANIA / WSKAZANIA

Substancją czynną leku Lanzogen jest lansoprazol, który jest inhibitorem pompy protonowej. Inhibitory pompy protonowej zmniejszają ilość kwasu produkowanego w żołądku.

Lekarz może przepisać Lanzogen w następujących sytuacjach:

• Leczenie choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy
• Leczenie zapalenia przełyku (refluksowe zapalenie przełyku)
• Zapobieganie zapaleniu przełyku
• Leczenie zakażeń związanych z bakterią Helicobacter pylori przy jednoczesnym stosowaniu antybiotyku
• Leczenie lub zapobieganie chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy związanej ze stałym przyjmowaniem leków z grupy NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne stosowane w bólu lub zapaleniu)
• Pomocniczo w leczeniu choroby wrzodowej wywołanej refluksem (piekące bóle wywołane cofaniem się soku żołądkowego do przełyku) oraz zgagi.
• Leczenie zespołu Zollingera-Ellisona

Zadbaj o swoje zdrowie już teraz! Kupuj najtaniej!
Zapoznaj się z cenami naturalnych produktów zdrowotnych.

SKŁAD

Dostępne są dwie dawki leku Lanzogen kapsułki dojelitowe.
Każda kapsułka zawiera albo 15 mg albo 30 mg substancji czynnej lansoprazolu.

Inne składniki są to: sacharoza, ziarenka (skrobia kukurydziana, sacharoza, woda oczyszczona) sodu laurylosiarczan, meglumina, mannitol, hypromeloza, makrogol 6000, talk, polisorbat 80, tytanu dwutlenek (E171) i kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer. Otoczka kapsułki zawiera żelatynę, tytanu dwutlenek (E171) i wodę oczyszczoną. Kapsułki 15 mg zawierają również żółcień chinolinową (E104).

STOSOWANIE / DAWKOWANIE

Dawka Lanzogen kapsułki zależy od stanu zdrowia pacjenta. Zwykle stosowane dawki Lanzogen kapsułki u osób dorosłych podano poniżej. Lekarz może niekiedy przepisać inną dawkę oraz poinformuje o czasie trwania leczenia.

DOROŚLI

Leczenie choroby wrzodowej dwunastnicy:
Przyjmować jedną kapsułkę 30 mg na dobę przez dwa tygodnie.

Leczenie choroby wrzodowej żołądka:
Przyjmować jedną kapsułkę 30 mg na dobę przez cztery tygodnie.

Leczenie choroby wrzodowej związanej z zakażeniem H. pylori:
Przyjmować jedną kapsułkę 30 mg w skojarzeniu z dwoma antybiotykami rano oraz jedną kapsułkę 30 mg w skojarzeniu z dwoma antybiotykami wieczorem. Leczenie trwa zwykle 7 dni.

Zalecane zestawienia antybiotyków:
• 30 mg Lanzogen w skojarzeniu z 250-500 mg klarytromycyny i 1000 mg amoksycyliny • 30 mg Lanzogen kapsułki w skojarzeniu z 250 mg klarytromycyny i 400-500 mg metronidazolu.

W razie leczenia zakażenia z powodu występowania wrzodów trawiennych, nawrót choroby nie jest możliwy w razie pomyślnego wyleczenia (eliminacji) zakażenia. W celu uzyskania najbardziej skutecznego działania leku należy przyjmować go we właściwym czasie i nie pomijać dawek.

Zespół Zollingera-Ellisona:
Przyjmować dwie kapsułki po 30 mg raz na dobę a następnie zależnie od reakcji na Lanzogen lekarz może dostosować dawkę.

Leczenie refluksowego zapalenia przełyku:
Przyjmować jedną kapsułkę 30 mg raz na dobę przez cztery tygodnie.

Długotrwałe zapobieganie refluksowemu zapaleniu przełyku:
Przyjmować jedną kapsułkę 15 mg raz na dobę; lekarz może zmienić tę dawkę i zalecić jedną kapsułkę 30 mg raz na dobę.

Leczenie choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy u osób wymagających leczenia NLPZ:
Przyjmować jedną kapsułkę 30 mg raz na dobę przez cztery tygodnie.

Zapobieganie chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy u osób wymagających leczenia NLPZ:

Przyjmować jedną kapsułkę 15 mg raz na dobę przez cztery tygodnie; lekarz może zmienić tę dawkę i zalecić jedną kapsułkę 30 mg raz na dobę.

Leczenie zgagi i zarzucania kwaśnej treści pokarmowej:
Przyjmować jedną kapsułkę 15 mg lub 30 mg raz na dobęprzez cztery tygodnie. Jeśli objawy będą się utrzymywać, należy to zgłosić lekarzowi. Jeśli objawy nie ustąpią w ciągu 4 tygodni, należy zgłosić się do lekarza.

DZIECI
Nie należy stosować leku Lanzogen u dzieci.

Lek należy przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy poradzić się lekarza.

PRZEDAWKOWANIE

W razie przyjęcia większej dawki leku Lanzogen niż zalecana, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

JEDZENIE I PICIE

Nie w każdej ulotce leku znajduje się informacja na temat możliwości spożywania alkoholu w trakcie kuracji. Zalecamy każdorazowo całkowitą rezygnację z alkoholu lub daleko idącą ostrożność. Dowiedz się więcej na temat stosowania i łączenia leków z alkoholem.

Lek Lanzogen działa najlepiej, jeśli jest przyjmowany przed posiłkiem (co najmniej 30 minut przed posiłkiem).

CIĄŻA

W czasie ciąży, w razie podejrzenia ciąży lub w czasie karmienia piersią przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Planujesz ciążę lub jesteś młodą matką? Zapoznaj się z produktami przeznaczonymi specjalnie dla dzieci i niemowląt.

Zobacz także najnowsze laktatory oraz inne akcesoria dla mam.

ZAPOZNAJ SIĘ ZE SZCZEGÓŁOWYMI INFORMACJAMI NA TEMAT LANZOGEN (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

POBIERZ ULOTKĘ


Ulotka leku jest specjalną informacją skierowaną do pacjentów, zatwierdzoną w procesie dopuszczenia do obrotu, dołączoną do opakowania produktu leczniczego. Ulotka leku zawiera najważniejsze informacje dotyczące leku, z którymi należy zawsze zapoznać się przed zażyciem jakiegokolwiek preparatu. Ulotka zawiera informacje o tym, czym jest dany lek, w jakim celu się go stosuje i jakie substancje zawiera.

Ulotkę powinno się każdorazowo zachować wraz z opakowaniem w razie potrzeby ponownego przeczytania. Rozpoczynając przyjmowanie leku, należy przeczytać uważnie całą ulotkę. Należy pamiętać, że wszystkie leki przynoszą skutki uboczne i mogą wchodzić w interakcje z innymi środkami. Ważne, by szczegółowo sprawdzać takie informacje jak: wskazania do stosowania, sposób przyjmowania i przechowywania, dawkowanie, wpływ leku na prowadzenie pojazdów i maszyn, a także datę ważności. W ulotce znajdziemy także również o przeciwwskazaniach, stosowaniu leku podczas ciąży i karmienia piersią.

POBIERZ CHARAKTERYSTYKĘ


Charakterystyka produktu leczniczego (CHPL) stanowi zgodnie z przepisami element wniosku o dopuszczenie do obrotu produktu leczniczego. Dokument ten zawiera specjalistyczne informacje na temat danego produktu leczniczego. Informacje te są przeznaczone tylko dla wykwalifikowanego personelu medycznego (lekarze, farmaceuci).

Charakterystyka produktu leczniczego (CHPL) zawiera między innymi takie informacje jak: postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne).Znajdź inne produkty z tej kategorii:

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O BAZIE LEKÓW

Serwis Baza Leków umożliwia szybkie i intuicyjne wyszukiwanie podstawowych informacji na temat leków (leki na receptę oraz wydawane bez recepty), suplementów diety, wyrobów medycznych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, kosmetyków oraz innych produktów dostępnych w aptekach na terenie Polski.

Podstawowe informacje znajdujące się na stronie Baza Leków:

Lekarstwa: Opis działania leku / wskazania, skład leku, stosowanie / dawkowanie leku, przedawkowanie leku, stosowanie leku z jedzeniem i piciem (w tym z alkoholem, jeżeli taka informacja od producenta występuje), stosowanie leku w ciąży i podczas karmienia piersią.

W przypadku pozostałych produktów (suplementy diety, wyroby medyczne, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego, kosmetyki): Opis działania produktu / wskazania, skład produktu, dawkowanie / stosowanie produktu.

LANZOGEN (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) CENA - GDZIE KUPIĆ NAJTANIEJ, ZNAJDŹ W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Zadbaj o swoje zdrowie już teraz! Kupuj najtaniej!
Zapoznaj się z cenami naturalnych produktów zdrowotnych.

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się.

Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.
Please enter your comment!
Please enter your name here