Biseko

Biseko to lek w postaci roztworu do infuzji, który zawiera roztwór białek surowicy ludzkiej. Stosowany jest w przypadku takich chorób jak hipowolemia, hipoproteinemia, hipogammaglobulinemia, hipoalbuminemia, profilaktyka chorób zakaźnych w zespole niedoboru przeciwciał, hemodylucja. Jest dostępny na receptę. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Biseko. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Działanie i wskazania - informacje z ulotki leku

Lek Biseko jest roztworem do infuzji dożylnej lub wstrzykiwań i jest stosowany:
• do terapii objętościowej (hipowolemia)
• w przypadku zmniejszonego stężenia białek we krwi (hipoproteinemia)
• w przypadku zmniejszonego stężenia gamma-globulin we krwi (hipogammaglobulinemia)
• w przypadku zmniejszonego stężenia albumin we krwi (hipoalbuminemia)
• do profilaktyki chorób zakaźnych w przypadku niedoboru przeciwciał (zespół niedoboru przeciwciał)
• do rozrzedzenia krwi (hemodylucja).

Jaki jest skład Biseko, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest: Białko surowicy ludzkiej.
1000 ml roztworu do infuzji zawiera 50 g białka surowicy ludzkiej,
w tym albumina ok. 31 g i immunoglobulina ludzka ok. 10 g, w tym: immunoglobulina G ok. 7,0 g, immunoglobulina A ok. 1,4 g, immunoglobulina M ok. 0,5 g.

Pozostałe składniki to: Jony sodu, jony potasu, jony wapnia, jony magnezu, jony chloru, woda do wstrzykiwań.

Zobacz opis substancji czynnnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Biseko – jak stosować?

Lek Biseko jest podawany przez lekarza. Zalecana dawka:

Dorośli: do 2000 ml na pacjenta i na dobę

Dzieci i młodzież: 15-20 ml/kg masy ciała i na dobę

Lek Biseko jest przeznaczony do podania dożylnego. Lek należy przed podaniem ogrzać do temperatury pokojowej lub temperatury ciała. Lek należy sprawdzić wzrokowo przed zastosowaniem. Nie stosować, jeśli roztwór jest mętny lub zawiera osad.

Podczas infuzji iv. należy początkowo podawać 20 kropli (1 ml) na kilogram masy ciała na godzinę, po 10 minutach można stopniowo zwiększać szybkość infuzji do maksymalnie 4 ml na kilogram masy ciała na godzinę i w przypadku dobrej tolerancji przez pacjenta utrzymać taką szybkość podawania leku, aż do zakończenia infuzji.

Lekarz prowadzący decyduje o częstotliwości i czasie trwania podawania.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

U noworodków i niemowląt otrzymujących lek Biseko w dawce większej niż maksymalnie zalecana, która odpowiada przybliżonym objętością krążącym lub większym, nie można wykluczyć, że wystąpią działania niepożądane. Należy zwrócić się do lekarza, jeśli uważa się, że dziecko otrzymało zbyt dużą ilość leku Biseko.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Biseko – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Uwaga! Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia.

Czy można stosować Biseko w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Bezpieczeństwo stosowania tego leku u kobiet w okresie ciąży nie było oceniane w kontrolowanych badaniach klinicznych. W związku z tym należy go stosować u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią z zachowaniem ostrożności.

Obserwacje kliniczne związane z podawaniem leku Biseko wskazują, że nie należy spodziewać się szkodliwego wpływu na przebieg ciąży, na płód czy na noworodka.

Immunoglobuliny są wydzielane do mleka matki, co może przyczyniać się do wzrostu miana przeciwciał u noworodka.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Biseko

Ulotka Biseko – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Biseko przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Biseko m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Sprawdź cenę i dostępność Biseko w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Biseko

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Biseko? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Biseko. Podziel się doświadczeniami na forum.