Jak w porę zadbać o nerki?

Są narządem bardzo ważnym dla każdego z nas, choć o ich roli zazwyczaj przypominamy sobie w chwili, gdy zaczynają nam dokuczać problemy z nimi związane. Nerki są jednym z najważniejszych organów wewnętrznych, warto zatem w porę o nie odpowiednio zadbać. W jaki sposób? Kluczem do sukcesu może się okazać zdrowa dieta. Jakie produkty mogą się okazać wyjątkowo cennym wsparciem dla naszych nerek?

Dlaczego warto w porę zadbać o nerki?

Troska o nerki jest w pełni uzasadniona. Ten narząd każdego dnia musi sobie radzić z wieloma ważnymi zadaniami, a drobne problemy z nerkami mogą negatywnie odbić się na ogólnym stanie naszego zdrowia. Dzięki nim z naszego organizmu odprowadzane są niebezpieczne toksyny oraz tzw. uboczne produkty przemiany materii.

Sprawna praca nerek pozwala nam utrzymać odpowiednią ilość płynów ustrojowych w organizmie oraz zachować równowagę kwasowo-zasadową. Organ ten odpowiedzialny jest jednocześnie za produkcję tak ważnych dla naszego zdrowia hormonów, jak erytropoetyna, odpowiedzialna za wytwarzanie czerwonych krwinek. Problemy związane z nerkami mają dla nas szereg poważnych konsekwencji, a przewlekłe zmęczenie, bóle pleców oraz obrzęki związane z nadmierną ilością płynów w organizmie to tylko niektóre z dolegliwości, z którymi osoby cierpiące z powodu chorych nerek muszą się zmierzyć. Jaka dieta może nam pomóc w walce o utrzymanie nerek w dobrej formie?

Jak w porę zadbać o nerki

Sprawdź ulotki i opinie pacjentów o przykładowych lekach stosowanych w leczeniu chorób układu moczowego: leczenie objawów pęcherza nadreaktywnego (Vesoligo, SOLINCO, Betmiga, Afenix ), problemy z oddawaniem moczu (Solitombo, Uprox XR, Silodosin Recordati, Hyplafin, Alfabax, Findarts, Proscar, Dalfaz Uno, Apo-Tamis, Omnic Ocas 0,4, Ranlosin), zakażenia dróg moczowych (Afastural), inne dolegliwości układu moczowego (Jinarc, Minirin Melt).

Jakie produkty spożywcze będą cennym wsparciem dla naszych nerek?

W naszych sklepach nie brak produktów spożywczych, dzięki którym możemy skutecznie wspierać ten ważny dla naszego zdrowia narząd. Z jakich rozwiązań możemy skorzystać?

Napar z topoli czarnej i krwawnika pospolitego to skuteczny środek moczopędny, dzięki któremu każdy z nas może oczyścić nerki ze szkodliwych toksyn.

Cennym składnikiem zdrowej diety będzie też pietruszka – warzywo, które odgrywa bardzo ważną rolę w profilaktyce takich chorób, jak kamica nerkowa. Pietruszka działa moczopędnie, jest też źródłem cennych przeciwutleniaczy, zatem włączenie jej do diety z pewnością każdemu z nas wyjdzie na zdrowie.

Czarna porzeczka, znana i ceniona jako źródło witaminy C, jest kolejnym naturalnym lekiem, który może przysłużyć się naszym nerkom. Obecne w niej flawonoidy pozwalają na prowadzenie skutecznej walki z toksynami, z kolei zawartość kwercetyny sprawia, że czarna porzeczka ma rewelacyjny wpływ na pracę całego układu moczowego.

Dzięki swym moczopędnym właściwościom, na liście produktów mających pozytywny wpływ na nerki, znalazł się też jałowiec.

Kokos, a raczej woda owocowa, to kolejny dar natury, który może rewelacyjnie wpływać na nasze nerki. Taki napój jest doskonałym sposobem na nawodnienie organizmu oraz na dostarczenie mu wielu ważnych dla zdrowia składników mineralnych. W wodzie kokosowej znajduje się m. in. potas i magnez, jest ona również bardzo dobrym źródłem manganu, żelaza oraz cynku. Taki napój rewelacyjnie wpłynie zatem nie tylko na nasze nerki, ale i na cały nasz organizm.

Nie brak wokół nas cennych darów natury, dzięki którym nasze nerki mogą otrzymywać tak ważne dla nich wsparcie. Pamiętajmy, że zdrowa dieta to podstawa dla każdego z nas, a im wcześniej włączymy do niej produkty przyjazne dla nerek, tym lepiej dla nas.

Naszych publikacji nie należy traktować jako wytycznych postępowania medycznego w stosunku do każdego pacjenta. O postępowaniu medycznym, w tym o zakresie i częstotliwości badań diagnostycznych i/lub procedur terapeutycznych decyduje lekarz, zgodnie ze wskazaniami medycznymi, które ustala po zapoznaniu się ze stanem pacjenta. Lekarz podejmuje decyzję indywidualnie w porozumieniu z pacjentem.