Konsultacja merytoryczna:

Co-Prenessa

Lek Co-Prenessa jest przeznaczony do leczenia nadciśnienia tętniczego (podwyższonego ciśnienia krwi), w przypadkach gdy leczenie samym peryndoprylem jest nieskuteczne. Lek Co-Prenessa zawiera połączenie dwóch substancji czynnych: peryndoprylu i indapamidu.

Peryndopryl należy do grupy inhibitorów enzymu przekształcającego angiotensynę (inhibitorów ACE).
Indapamid należy do leków moczopędnych, to znaczy zwiększających wydalanie moczu.

Jaki jest skład Co-Prenessa, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są: peryndopryl z tert-butyloaminą i indapamid.

Każda tabletka zawiera 2 mg peryndoprylu z tert-butyloaminą (co odpowiada 1,67 mg peryndoprylu) oraz 0,625 mg indapamidu.
Każda tabletka zawiera 4 mg peryndoprylu z tert-butyloaminą (co odpowiada 3,34 mg peryndoprylu) oraz 1,25 mg indapamidu.
Każda tabletka zawiera 8 mg peryndoprylu z tert-butyloaminą, co odpowiada 6,68 mg peryndoprylu oraz 2,5 mg indapamidu.

Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, sodu wodorowęglan, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Co-Prenessa – jak stosować ten lek?

Lek stosowany jest zwykle w dawce 1 tabletka na dobę, przyjmowana najlepiej rano, przed śniadaniem.
Tabletkę należy połknąć, popijając pełną szklanką wody.
Czas trwania leczenia zależy od decyzji lekarza.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Skuteczność i bezpieczeństwo stosowania tego leku nie było oceniane u dzieci i młodzieży. Z tego też względu lek Co-Prenessa nie jest wskazany do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Najczęstszym objawem przyjęcia zbyt dużej dawki leku jest nadmierny spadek ciśnienia krwi (niedociśnienie). Inne mogące się pojawić objawy przedawkowania to: nudności, wymioty, kurcze mięśniowe, zawroty głowy, senność, dezorientacja, problemy w oddawaniu moczu. W takim przypadku należy położyć się na wznak (bez podkładania poduszki pod głowę) i skontaktować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Co-Prenessa – czy mogę spożywać alkohol?

Zaleca się przyjmowanie leku Co-Prenessa przed posiłkiem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Co-Prenessa w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Należy poinformować lekarza o ciąży, podejrzeniu lub planowaniu ciąży. Lekarz zwykle zaleca odstawienie leku Co-Prenessa przed planowaną ciążą lub tak szybko jak tylko możliwe zaraz po stwierdzeniu ciąży oraz zaleca przyjmowanie innego leku zamiast leku Co-Prenessa. Lek Co-Prenessa nie jest zalecany do stosowania we wczesnej ciąży i nie należy go przyjmować powyżej 3 miesiąca ciąży, ponieważ może mieć bardzo szkodliwy wpływ na rozwój dziecka, jeżeli jest stosowany po 3 miesiącu ciąży.

Karmienie piersią
Należy poinformować lekarza o karmieniu piersią lub o zamiarze karmienia piersią. Lek Co-Prenessa jest przeciwwskazany do stosowania w czasie karmienia piersią. Lekarz może przepisać inne leczenie, jeżeli pacjentka chce karmić piersią, zwłaszcza jeżeli jej dziecko jest noworodkiem lub wcześniakiem.

Ulotka Co-Prenessa – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Co-Prenessa, 8 mg + 2,5 mg, tabletki (tert-Butylamini perindoprilum +Indapamidum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 32 razy

Rozmiar plku 133.52 KB


Co-Prenessa 2 mg /0,625 mg tabletki (tert-Butylamini perindoprilum +Indapamidum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 21 razy

Rozmiar plku 133.95 KB


Co-Prenessa 4 mg/1,25 mg tabletki (tert-Butylamini perindoprilum +Indapamidum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 64 razy

Rozmiar plku 136.95 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Co-Prenessa m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Co-Prenessa, 8 mg + 2,5 mg, tabletki (tert-Butylamini perindoprilum +Indapamidum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 32 razy

Rozmiar plku 273.31 KB


Co-Prenessa 2 mg /0,625 mg tabletki (tert-Butylamini perindoprilum +Indapamidum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 8 razy

Rozmiar plku 256.49 KB


Co-Prenessa 4 mg/1,25 mg tabletki (tert-Butylamini perindoprilum +Indapamidum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 22 razy

Rozmiar plku 254.30 KB

Cena - ile kosztuje Co-Prenessa?

Cena Co-Prenessa i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Co-Prenessa.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Co-Prenessa? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

2 komentarze do “Co-Prenessa”

  1. Początkowo obniżało ciśnienie do 105-110 x 70-65. Po kilku miesiącach zażywania wartości zmienne, a nawet podwyższone do 150 skurczowe przy normie rozkurczowego. Doszedł szum w uszach i wahania nastroju. Niektóre skutki uboczne przerażające. Odstawiam, bo nie chcę stracić życia. Mam zamiar przejść na leczenie ziołami.

    Odpowiedz
  2. Witam, mam 57- lat od 2-ch miesięcy biorę Co-Prenessa 8mg+2,5 mg. Pół na dobę. Od pewnego czasu zauważyłem spadek potencji. Czy to może mieć związek z przyjmowanym lekiem ?. Pytam mimo, iż w ulotce właśnie o tym piszą. Kardiolog to panna w moim wieku. Jak mam jej o tym powiedzieć ? Do tego jeszcze żona siedzi obok.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie AROMACTIV BABY Żel (Opakowanie: 20 g)AROMACTIV BABY Żel (Opakowanie: 20 g) to żel ułatwiający oddychanie oraz wspomagający relaksację dzieci od 1. dnia życia. Zawiera przyjazne skórze olejki, które nie podrażniają błon śluzowych. Dodatkowo ma działanie pielęgnacyjne i nawilżające.Efekt działania AROMACTIV BABY Żel (Opakowanie: 20 g)AROMACTIV BABY Żel (Opakowanie: 20 g) to kosmetyk przeznaczony specjalnie dla dzieci. Zawiera ekstrakty roś…

12.99 

Zastosowanie Dermena Plus szampon przeciwłupieżowy dla wypadających włosów (Opakowanie: 200 ml)Dermena Plus szampon przeciwłupieżowy dla wypadających włosów (Opakowanie: 200 ml) to szampon przeciwłupieżowy, hamujący wypadanie włosów. Delikatnie myje i pielęgnuje skórę głowy, łagodzi podrażnienia i przywraca naturalną barierę ochronną. Uniemożliwia rozwój grzybów odpowiedzialnych za łupież.

Efekt działania Dermena…

33.27 

Zastosowanie Molekin D3 2 000 j.m. tabletki (Opakowanie: 60 )Molekin D3 2 000 j.m. tabletki (Opakowanie: 60 ) to suplement diety z witaminą D3, która wspiera odporność organizmu oraz odpowiada za utrzymanie zdrowych i mocnych kości. Suplementacja jest wskazana szczególnie w sezonie jesienno-zimowym. Preparat przeznaczony jest dla osób dorosłych.
Efekt działania Molekin D3 2 000 j.m. tabletki (Opakowanie: 60 )Molekin D3 2 000 j.m. tabletki (Opakowanie: 60 ) zawiera witaminę D3, zwaną witaminą sł…

16.99 

Zastosowanie Zeniac LP krem (Opakowanie: 30 ml)Krem ten łączy potrójne działanie: złuszcza, matuje i nawilża. Formuła oparta na alfa-hydroksy kwasach, kwasie salicylowym i mleczanie amonu. Likwiduje także wągry i zaskórniki.Złuszcza skórę i pozostawia ją aksamitnie gładką. Jest bardzo dobrze tolerowany. Zawiera specjalny kompleks z korzenia łopianu, biotyny i cynku 8%.
SkładAqua, ammonium lactate, C12-15 alkyl benzoate, mandelic…

67.99 

Zastosowanie Kasztanowy żel z rutyną (Opakowanie: 350 g)Kasztanowy żel z rutyną (Opakowanie: 350 g) to kosmetyk w postaci żelu do stosowania przy uczuciu zmęczonych i ciężkich nóg. Zawiera ekstrakt roślinny poprawiający krążenie krwi. Preparat pielęgnuje także skórę – koi i zwiększa jej elastyczność.
Efekt działania Kasztanowy żel z rutyną (Opakowanie: 350 g)Kasztanowy żel z rutyną (Opakowanie: 350 g) zawiera ekstrakt z kasztanowca…

19.96 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief