Opis substancji opracowany przez:

Spis leków zawierających substancję: Linagliptyna

Glyxambi

Glyxambi to lek na receptę, który jest stosowany w leczeniu cukrzycy typu 2 u dorosłych. Jest to kombinacja dwóch składników aktywnych: empagliflozyny i linagliptyny, które pomagają kontrolować poziom cukru we krwi. Empagliflozyna działa poprzez pomoc nerkom w usuwaniu glukozy z organizmu przez mocz, a linagliptyna działa poprzez zwiększenie ilości insuliny wydzielanej przez organizm i zmniejszenie ilości cukru wytwarzanego przez organizm. Lek ten jest zwykle stosowany, gdy dieta i ćwiczenia fizyczne nie są wystarczające do kontroli poziomu cukru we krwi.

Jentadueto

Jentadueto to lek na receptę, który jest stosowany w leczeniu cukrzycy typu 2 u dorosłych. Składa się z dwóch składników aktywnych: linagliptyny i metforminy. Linagliptyna jest inhibitorem dipeptydylopeptydazy-4 (DPP-4), który działa poprzez zwiększenie poziomów inkretyn, hormonów, które są wydzielane na cały dzień i po posiłkach. Metformina jest biguanidem, który działa poprzez zmniejszenie produkcji glukozy w wątrobie i poprawę wrażliwości organizmu na insulinę.

Liglinra

Liglinra to lek, który zawiera substancję czynną linagliptynę. Jest to doustny lek przeciwcukrzycowy, który pomaga zmniejszyć stężenie cukru we krwi. Stosowany jest w leczeniu cukrzycy typu 2 u osób dorosłych, kiedy choroby nie można kontrolować za pomocą jednego doustnego leku przeciwcukrzycowego lub samej diety i ćwiczeń fizycznych. Lek jest dostępny na receptę.

Linagliptin Intas

Linagliptin Intas to lek, który zawiera substancję czynną linagliptynę. Jest to doustny lek przeciwcukrzycowy, który pomaga obniżyć poziom cukru we krwi. Jest stosowany w leczeniu cukrzycy typu 2 u osób dorosłych. Może być stosowany w monoterapii, gdy występuje nietolerancja na metforminę lub są przeciwwskazania w jej stosowaniu ze względu na zaburzenia pracy nerek. Może być również stosowany w terapii skojarzonej z innymi lekami stosowanymi w cukrzycy typu 2, jeśli poziom glikemii nie jest odpowiednio regulowany, w tym z insuliną. Lek jest dostępny na receptę.

Linatra

Linatra to lek, który zawiera substancję czynną linagliptynę. Jest to lek doustny stosowany w leczeniu cukrzycy typu 2 u osób dorosłych. Jego zadaniem jest obniżanie stężenia cukru we krwi, co jest szczególnie ważne w przypadku cukrzycy typu 2. Linatra jest dostępny na receptę.

Sansik

Sansik to lek, który zawiera substancję czynną linagliptynę. Należy do grupy doustnych leków przeciwcukrzycowych, które pomagają organizmowi w zmniejszaniu ilości cukru we krwi. Jest stosowany w leczeniu cukrzycy typu 2 u osób dorosłych, kiedy tej choroby nie można kontrolować we właściwy sposób za pomocą jednego doustnego leku przeciwcukrzycowego (metformina lub pochodne sulfonylomocznika) lub samej diety i ćwiczeń fizycznych. Lek Sansik jest dostępny na receptę.

Trajenta

Trajenta to lek przeciwcukrzycowy, którego substancją czynną jest linagliptyna. Jest stosowany w leczeniu cukrzycy typu 2 u osób dorosłych, kiedy tej choroby nie można kontrolować we właściwy sposób za pomocą jednego doustnego leku przeciwcukrzycowego (metformina 3 lub pochodne sulfonylomocznika) lub samej diety i ćwiczeń fizycznych. Lek należy przyjmować doustnie, a dawkę powinna ściśle ustalić osoba prowadząca leczenie. Trajenta jest dostępna na receptę.