Trajenta

Działanie i wskazania

Lek Trajenta zawiera substancję czynną linagliptynę, która należy do grupy leków nazywanych „doustnymi lekami przeciwcukrzycowymi”. Doustne leki przeciwcukrzycowe są stosowane w leczeniu dużego stężenia cukru we krwi. Leki te pomagają organizmowi w zmniejszaniu ilości cukru we krwi.

Lek Trajenta jest stosowany w leczeniu cukrzycy typu 2 u osób dorosłych, kiedy tej choroby nie można kontrolować we właściwy sposób za pomocą jednego doustnego leku przeciwcukrzycowego (metformina lub pochodne sulfonylomocznika) lub samej diety i ćwiczeń fizycznych. Lek Trajenta można stosować jednocześnie z innymi lekami przeciwcukrzycowymi (insulina, metformina lub pochodne sulfonylomocznika, np. glimepiryd, glipizyd).

Istotne jest kontynuowanie diety i ćwiczeń fizycznych zaleconych przez lekarza lub pielęgniarkę.

REKLAMA

Skład

Substancja czynna: .

Substancją czynną leku jest linagliptyna.
Każda tabletka powlekana (tabletka) zawiera 5 mg linagliptyny.

Pozostałe składniki to:
Rdzeń tabletki: mannitol, skrobia preżelowana (kukurydziana), skrobia kukurydziana, kopowidon, magnezu stearynian.
Otoczka tabletki: hypromeloza, tytanu dwutlenek (E171), talk, makrogol (6000), żelaza tlenek czerwony (E172).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka leku Trajenta to jedna tabletka 5 mg raz na dobę.

Lek Trajenta można przyjmować zarówno z posiłkiem jak i bez niego.

Lekarz może zalecić stosowanie leku Trajenta razem z innym doustnym lekiem przeciwcukrzycowym.

Wszystkie leki należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza, aby uzyskać jak najlepszy wynik leczenia.

REKLAMA

Przedawkowanie

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Trajenta należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Brak danych.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Nie wiadomo, czy lek Trajenta jest szkodliwy dla nienarodzonych dzieci, dlatego jest zalecane unikanie przyjmowania leku Trajenta podczas ciąży.

Nie wiadomo czy lek Trajenta przenika do mleka kobiecego. Lekarz musi zdecydować, czy należy przerwać karmienie piersią, czy przerwać/wstrzymać terapię lekiem Trajenta.

REKLAMA

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Cena

Sprawdź ile kosztuje Trajenta.

Opinie pacjentów - forum o lekach

Aktualna ocena:

12345678910
(76 ocen, średnia: 5,78 na 10)
Loading...

8 OPINIE O LEKU

  1. TRAJENTA- REWELACYJNY lek jak dla mnie! Nie wiem czy u każdego ale u mnie ten lek spowodował cuda (przyjmuję go 1 dziennie razem z metformax 850 3*dziennie. Wcześniej brałam najpierw insulinę i glucofage 1000 ale na chudniecie nic to nie podziałało. Byłam głodna. Dodam, że miałam hiperglikemie na czczo z krwi 350. To Trajenta spowodowała u mnie totalny zahamowanie apetytu (nic mi nie smakuje) ogromne uczucie sytości (jak bym zjadła worek ziemniaków) wiec jadłam połowę porcji 3*dziennie oczywiście staram się stosować niski indeks glikemiczny ale wiadomo czasami skubnie się to i owo i …..SCHUDŁAM 12 KG W CIĄGU 3 MIESIĘCY BEZ ĆWICZEŃ!!!!!!! Faktem jest, że posiłki jem regularnie ok. 9 śniadanie ok. 13 obiad i kolacja ok. 18-19 i nic więcej nawet mi się nie chce jeść!!! Jeśli już podjadałam (no bo są oczywiście gorsze dni) to między posiłkami na podwieczorek jadłam dwa orzechy lub dwie suszone śliwki albo 2 cząstki czekolady Wedla 50% kakao a na kolacje to często jem tylko jeden owoc bo nic już innego nie mogę zmieścić. CUDOWNE! Mam nadzieję, że tak już pozostanie!

  2. Biorę Trajenta 5 mg od 3 miesięcy. Wcześniej byłam na insulinę. Dozowanie 1 tabletka dziennie. Czuję się bardzo dobrze. Cukier w normie. Jedyny defekt to cena.

Uwaga: Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane zgodnie z regulaminem serwisu.

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.