Spis leków zawierających substancję: Glukoza

2 KC

2KC to suplement diety, który zawiera wyciąg z opuncji figowej, pomagający w walce z objawami kaca. Dodatkowo, zawiera witaminę C, która wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego oraz pomaga zmniejszyć uczucie znużenia i zmęczenia. W skład preparatu wchodzi również glukoza oraz kwas fumarowy i kwas bursztynowy. Produkt jest dostępny bez recepty.

Balance

Roztwór Balance to lek stosowany w dializie otrzewnowej, służący do oczyszczania krwi u pacjentów ze schyłkową przewlekłą niewydolnością nerek. Działa poprzez wymianę substancji między krwią a płynem dializacyjnym za pośrednictwem błony otrzewnowej. Wskazaniem do stosowania jest schyłkowa niewydolność nerek, kiedy konieczne jest leczenie nerkozastępcze. Roztwór Balance jest dostępny na receptę.

Gastrolit

Gastrolit to lek w postaci proszku do sporządzania roztworu do doustnego nawadniania, zawierający zestaw elektrolitów i glukozę. Jest stosowany do zapobiegania i leczenia odwodnienia niewielkiego stopnia, szczególnie w przebiegu biegunek u niemowląt, dzieci oraz dorosłych. Gastrolit jest dostępny bez recepty.

Glucardiamid

Glucardiamid

Glucardiamid to lek w postaci pastylek do ssania, który zawiera w swoim składzie niketamid oraz glukozę. Niketamid działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy, zwiększając wrażliwość ośrodka oddechowego na dwutlenek węgla, co prowadzi do zwiększenia objętości oddechowej i częstości oddechów. Glukoza zawarta w leku jest dodatkowym źródłem energii dla organizmu. Lek jest dostępny bez recepty i jest stosowany pomocniczo w stanach przewlekłego osłabienia i zmęczenia oraz długotrwałego i dużego wysiłku fizycznego.

Glucosum 5% et Natrium chloratum 0,9% 1:1 Fresenius

Glucosum 5% et Natrium chloratum 0,9% 1:1 Fresenius to specjalny roztwór, który składa się z glukozy (cukru prostego) oraz soli fizjologicznej. Lek ten jest stosowany w celu uzupełnienia codziennego zapotrzebowania organizmu na wodę, elektrolity oraz dostarczenie glukozy, która umożliwia pokrycie minimalnego zapotrzebowania na energię. Jest stosowany do pozajelitowego uzupełniania płynów, węglowodanów i elektrolitów (sód, chlorki). Jest dostępny na receptę.

Glucosum 5% et Natrium Chloratum 0,9% 2:1 Fresenius

Glucosum 5% et Natrium Chloratum 0,9% 2:1 Fresenius to roztwór do infuzji, który zawiera glukozę i chlorek sodu. Jest stosowany do pozajelitowego uzupełniania płynów i elektrolitów. Lek ten jest dostępny na receptę. Wskazania do stosowania tego leku obejmują uzupełnianie niedoborów jonów sodu lub chloru powstających na skutek zaburzeń gospodarki elektrolitowej występujących w trakcie zabiegów i po zabiegach chirurgicznych, w stanach odwodnienia będących wynikiem oparzenia, urazów, obfitych biegunek, wymiotów, we wstrząsie, odwodnieniu izotonicznym, odwodnieniu hipotonicznym.

Glucosum Fresenius 5%, 10%, 20%

Glucosum Fresenius to lek w postaci roztworu do infuzji, dostępny w stężeniach 5%, 10% i 20%. Substancją czynną leku jest glukoza, która jest naturalnym źródłem energii dla organizmu, wykorzystywanym głównie przez komórki nerwowe, mięsień sercowy, mięśnie poprzecznie prążkowane i wątrobę. Lek jest wskazany do stosowania w przypadku niedoborów węglowodanów i płynów. Jest dostępny na receptę.

Glucosum Teva

Glucosum Teva to lek w postaci roztworu do wstrzykiwań, który zawiera glukozę. Glukoza jest cukrem prostym, naturalnym źródłem energii dla organizmu, wykorzystywanym głównie przez komórki nerwowe, mięsień sercowy, mięśnie poprzecznie prążkowane i wątrobę. Lek ten stosuje się do dożylnego uzupełniania płynów i węglowodanów, w przypadku hipoglikemii, odwodnienia hiperosmotycznego i izoosmotycznego oraz w objawowym leczeniu stanów chorobowych przebiegających ze zwiększonym ciśnieniem śródczaszkowym. Glucosum Teva jest dostępny na receptę.

Glukoza

Glukoza to związek organiczny, który jest głównym źródłem energii dla ludzkiego organizmu. Jest dostarczana organizmowi z pożywieniem i jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania mózgu, mięśni i układu nerwowego. Glukoza jest dostępna w różnych formach, takich jak proszek do rozpuszczenia w wodzie, gotowe roztwory do picia, tabletki do ssania lub płyn do infuzji dożylnej. Jest stosowana w terapii ciężkiej hipoglikemii (obniżony poziom cukru we krwi) u pacjentów z cukrzycą, jako regulator stężenia glukozy. Dodatkowo ma zastosowanie diagnostyczne – stosowana jest jako substancja hamująca motorykę przewodu pokarmowego (zatrzymuje perystaltykę żołądka i jelit) w badaniach diagnostycznych. Glukoza jest dostępna bez recepty.

Glukoza Braun

Glukoza Braun to roztwór glukozy, który jest podawany dożylnie. Stosuje się go w celu dostarczenia pacjentowi węglowodanów, gdy odżywianie doustne jest niemożliwe lub niewystarczające. Lek ten jest również używany w razie potrzeby podwyższenia zbyt niskiego stężenia cukru we krwi. Glukoza Braun jest dostępna bez recepty.

Glukoza Laboratorium Galenowe Olsztyn

Glukoza Laboratorium Galenowe Olsztyn to lek w postaci proszku do rozpuszczenia w płynie. Jest przeznaczony dla osób z hipoglikemią (niedocukrzeniem), czy poddanym ciężkiemu wysiłkowi fizycznemu. Jedno opakowanie produktu zawiera 75 g glukozy. Lek jest dostępny bez recepty. Wskazania do stosowania to stany niedoboru węglowodanów, stany wyczerpania, np. po długotrwałym wysiłku fizycznym, stany hipoglikemii u pacjentów z rozpoznaną cukrzycą (np. przy przedawkowaniu insuliny), doustny test tolerancji glukozy – wg wskazań lekarza.

Inj.Glucosi 5% et. Natrii Chlorati 0,9% 2:1 Viaflo

Inj.Glucosi 5% et. Natrii Chlorati 0,9% 2:1 Viaflo to roztwór do infuzji zawierający glukozę i chlorek sodu. Glukoza jest jednym ze źródeł energii dla organizmu, a chlorek sodu utrzymuje prawidłowe stężenie osmolarne osocza i płynu pozakomórkowego. Lek ten jest stosowany jako źródło węglowodanów, do leczenia utraty z organizmu wody (odwodnienie) i związków chemicznych, na przykład na skutek obfitego pocenia się czy chorób nerek, oraz do leczenia zbyt małej objętości krwi w naczyniach krwionośnych (hipowolemia). Jest dostępny na receptę.

Injectio Glucosi 10% Baxter

Injectio Glucosi 10% Baxter to roztwór cukru (glukozy) w wodzie, który jest stosowany jako źródło płynu i węglowodanu (cukru). Może być również używany jako rozcieńczalnik dla innych leków. Jest wskazany do stosowania w leczeniu niedoborów węglowodanów i płynów. Można go także używać jako rozpuszczalnika i środka do rozcieńczania zgodnych produktów leczniczych do podawania pozajelitowego. Jest dostępny na receptę.

Injectio Glucosi 5% Baxter

Injectio Solutionis Ringeri Baxter to hipertoniczny roztwór elektrolitowy, który zawiera jony potasu i wapnia w takiej samej proporcji jak w surowicy krwi. Po podaniu dożylnym wypełnia łożysko naczyniowe i na krótko podwyższa ciśnienie tętnicze krwi. Jest stosowany w odwodnieniu hipoosmotycznym i izoosmotycznym, niedoborach elektrolitowych, nawadnianiu w okresie okołooperacyjnym oraz do wypełnienia łożyska naczyniowego we wstrząsie. Lek ten jest dostępny na receptę.

Injectio Glucosi 5% et Natrii Chlorati 0,9% 1:1 Baxter

Injectio Glucosi 5% et Natrii Chlorati 0,9% 1:1 Baxter to lek w postaci roztworu do infuzji. Zawiera glukozę, która jest naturalnym źródłem energii dla organizmu, oraz jony sodu i chloru, które utrzymują prawidłowe stężenie osmolarne osocza i płynu pozakomórkowego. Lek jest stosowany w leczeniu niedoborów węglowodanów i płynów oraz jako rozpuszczalnik i środek do rozcieńczania zgodnych produktów leczniczych do podawania pozajelitowego. Jest dostępny na receptę.

Injectio Glucosi 5% et natrii chlorati 0,9% 2:1 baxter

Injectio Glucosi 5% et Natrii Chlorati 0,9% 2:1 Baxter to roztwór do infuzji zawierający glukozę i chlorek sodu. Glukoza jest jednym ze źródeł energii dla organizmu, a chlorek sodu utrzymuje prawidłowe stężenie osmolarne osocza i płynu pozakomórkowego. Lek ten jest stosowany w odwodnieniu hiper- i izotonicznym, utracie płynów zawierających elektrolity, stanach hipowolemii, jako środek krótkotrwale zwiększający objętość krwi krążącej. Jest dostępny na receptę.

Numeta G13%E Preterm

Numeta G13%E Preterm to specjalistyczny preparat w postaci emulsji do infuzji, przeznaczony do żywienia noworodków urodzonych przedwcześnie. Emulsję podaje się przez rurkę wprowadzaną do żyły dziecka, w sytuacji, gdy nie może ono być karmione w tradycyjny sposób. Lek jest dostępny na receptę.

NUMETA G16%E

NUMETA G16%E to specjalistyczna emulsja do żywienia przeznaczona dla noworodków urodzonych o czasie oraz dzieci do 2 lat. Jest podawana przez rurkę wprowadzaną do żyły dziecka, w sytuacji, gdy dziecko nie może przyjmować wszystkich składników pożywienia doustnie. Worek z lekiem składa się z trzech komór, które zawierają roztwór glukozy, pediatryczny roztwór aminokwasów z elektrolitami oraz emulsję tłuszczową. W zależności od potrzeb dziecka, dwa lub trzy z tych roztworów są mieszane w worku przed podaniem dziecku.

Prismasol

Prismasol to lek stosowany w terapii zastępczej dla pacjentów z niewydolnością nerek, którzy wymagają dializy. Jest to roztwór do dializy otrzewnowej, który pomaga usunąć nadmiar wody i produktów przemiany materii z krwi, kiedy nerki nie są w stanie tego zrobić. Lek jest dostępny na receptę.

Roztwór glukozy Baxter

Roztwór glukozy Baxter to lek w postaci roztworu do infuzji, który zawiera glukozę. Glukoza jest podstawowym substratem energetycznym, który jest zużywany przez wszystkie tkanki organizmu. Roztwór glukozy Baxter jest stosowany w celu dostarczania cukru lub w żywieniu pozajelitowym, jeśli jest to wymagane, w celu zapobiegania lub leczenia zmniejszonego stężenia cukru we krwi (hipoglikemia), w celu dostarczania płynów, kiedy w organizmie jest za mało wody (w przypadku odwodnienia) i potrzebny jest dodatkowy cukier. Roztwór glukozy Baxter jest dostępny na receptę.