WODA DO WSTRZYKIWAŃ BRAUN

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

OPIS DZIAŁANIA / WSKAZANIA

Jakie są wskazania do stosowania leku WODA DO WSTRZYKIWAŃ BRAUN oraz jak działa ten lek?

Woda do wstrzykiwań Braun to jałowa woda do wstrzykiwań.

Woda do wstrzykiwań Braun służy jako rozpuszczalnik do sporządzania leków podawanych bezpośrednio do żyły (do podawania pozajelitowego).

SKŁAD

Jaki jest skład leku WODA DO WSTRZYKIWAŃ BRAUN? Jaką zawiera substancję czynną oraz substancje pomocnicze?

1000 ml rozpuszczalnika do sporządzania leków parenteralnych zawiera 1000 ml wody do wstrzykiwań.

STOSOWANIE / DAWKOWANIE

Jakie jest zalecane dawkowanie leku WODA DO WSTRZYKIWAŃ BRAUN? Jak prawdłowo i bezpiecznie stosować ten lek? Jak długo stosować?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek ten podawany jest przez lekarza lub innego wykwalifikowanego pracownika służby zdrowia.

Sposób podawania zależy od instrukcji podawania leku rozpuszczonego lub rozcieńczonego w wodzie do wstrzykiwań. Lek należy poddać rekonstytucji lub rozcieńczyć bezpośrednio przed użyciem.

Dawkowanie leku Woda do wstrzykiwań Braun oraz czas stosowania zależą od zaleceń obowiązujących dla leku rozpuszczonego lub rozcieńczonego.

PRZEDAWKOWANIE

Jak postępować w przypadku przedawkowania leku WODA DO WSTRZYKIWAŃ BRAUN? Co zrobić, gdy przypadkowo przyjęto większą dawkę leku niż zalecana?

Ponieważ ten lek stosowany jest jako rozpuszczalnik dla innych leków do podawania pozajelitowego, przedawkowanie jest mało prawdopodobne.

Przedawkowanie może wystąpić w postaci przewodnienia. Po przyjęciu większej objętości hipotonicznego płynu mogą się pojawić zaburzenia pod postacią hipoelektrolitemii, szczególnie, jeśli współistnieją zaburzenia czynności nerek.

W razie dodatkowych pytań dotyczących stosowania tego leku należy porozumieć się z lekarzem lub farmaceutą.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Czy można jeść i pić stosując ten lek? Czy można pić alkohol? Zastosowanie leku WODA DO WSTRZYKIWAŃ BRAUN przy jednoczesnym spożywaniu pokarmów i napojów?

Podczas stosowania jakiegokolwiek leku, nie należy spożywać alkoholu.

Interakcje pomiędzy lekiem Woda do wstrzykiwań Braun a jedzeniem i piciem nie są znane.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Czy kobieta będąca w ciąży lub karmiąca piersią może zażywać lek WODA DO WSTRZYKIWAŃ BRAUN? Jakie środki ostrożności należy zachować?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Woda do wstrzykiwań Braun może być stosowana u kobiet w ciąży i matek karmiących piersią.

DOKUMENTACJA LEKU WODA DO WSTRZYKIWAŃ BRAUN – DOKUMENTY W FORMACIE PDF LUB DOC

Udostępniliśmy możliwość ściągnięcia pełnej dokumentacji leku: ulotki dla pacjenta oraz charakterystyki produktu leczniczego (dla faramceutów, lekarzy i personelu medycznego).

POBIERZ ULOTKĘ

ULOTKA LEKU WODA DO WSTRZYKIWAŃ BRAUN - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku.


POBIERZ CHARAKTERYSTYKĘ

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO (CHPL) - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.
ZAREZERWUJ WODA DO WSTRZYKIWAŃ BRAUN W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy, za pośrednictwem serwisu ktomalek.pl. Możliwość rezerwacji leku zarówno na receptę, jak i bez recepty. Jeżeli apteka udostępnia informacje, istnieje możliwość weryfikacji jaka jest aktualna cena leku. Sprawdź gdzie kupić ten lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy lek WODA DO WSTRZYKIWAŃ BRAUN jest refundowany oraz czy wymagana jest recepta.

OPINIE O LEKU WODA DO WSTRZYKIWAŃ BRAUN

Poznaj opinie pacjentów stosujących lek lub podziel się własnymi spostrzeżeniami

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here