Konsultacja merytoryczna:

Subinit

Subinit - ulotka, opinie, cena, dawkowanie, zamienniki

Subinit zawiera jako substancję czynną sunitynib, który jest inhibitorem kinazy białkowej. Subinit jest stosowany w leczeniu nowotworów. Hamuje aktywność specjalnej grupy białek, o których wiadomo, że uczestniczą we wzroście i rozsiewie komórek nowotworowych.

Subinit jest stosowany w leczeniu następujących rodzajów nowotworów u osób dorosłych:
– Nowotwory podścieliskowe przewodu pokarmowego (ang. Gastrointestinal stromal tumour, GIST), rodzaj nowotworów żołądka i jelit, w przypadku gdy imatynib (inny lek przeciwnowotworowy) przestał działać lub pacjent nie może go przyjmować;
– Rak nerkowokomórkowy z przerzutami (ang. Metastatic renal cell carcinoma, MRCC), rodzaj nowotworu nerki z przerzutami do innych części ciała;
– Nowotwory neuroendokrynne trzustki (ang. Pancreatic neuroendocrine tumours, pNET) (nowotwory powstające z komórek wydzielających hormon w trzustce), które są w fazie progresji i nie mogą być usunięte operacyjnie.

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących sposobu działania leku Subinit lub przyczyny przepisania tego leku należy zwrócić się do lekarza.

Serdecznie zachęcamy do zakupów za pośrednictwem naszego sklepu - przejdź do BL Market.

Więcej informacji na temat leku Subinit:

Skład

Subinit 12,5 mg kapsułki, twarde
Substancją czynną leku jest sunitynib. Każda kapsułka zawiera sunitynibu jabłczan w ilości odpowiadającej 12,5 mg sunitynibu.

Pozostałe składniki to:
– Zawartość kapsułki: mannitol (E 421), kroskarmeloza sodowa, powidon K-25, hypromeloza 4 mPas i magnezu stearynian.
– Osłonka kapsułki – wieczko: erytrozyna (E 127), tytanu dwutlenek (E 171), indygotyna (E 132), żelatyna.
– Osłonka kapsułki – korpus: indygotyna (E 132), erytrozyna (E 127), tytanu dwutlenek (E 171), żelatyna.

Subinit 25 mg kapsułki, twarde
Substancją czynną leku jest sunitynib. Każda kapsułka zawiera sunitynibu jabłczan w ilości odpowiadającej 25 mg sunitynibu.

Pozostałe składniki to:
– Zawartość kapsułki: mannitol (E 421), kroskarmeloza sodowa, powidon K-25, hypromeloza 4 mPas i magnezu stearynian.
– Osłonka kapsułki – wieczko: tytanu dwutlenek (E 171), żelaza tlenek żółty (E 172), żelatyna.
– Osłonka kapsułki – korpus: indygotyna (E 132), erytrozyna (E 127), tytanu dwutlenek (E 171), żelatyna.

Subinit 50 mg kapsułki, twarde
Substancją czynną leku jest sunitynib. Każda kapsułka zawiera sunitynibu jabłczan w ilości odpowiadającej 50 mg sunitynibu.

Pozostałe składniki to:
– Zawartość kapsułki: mannitol (E 421), kroskarmeloza sodowa, powidon K-25, hypromeloza 4 mPas i magnezu stearynian.
– Osłonka kapsułki – wieczko: tytanu dwutlenek (E 171), żelaza tlenek żółty (E 172), żelatyna.
– Osłonka kapsułki – korpus: tytanu dwutlenek (E 171), żelaza tlenek żółty (E 172), żelatyna.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie / stosowanie

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza.

Lekarz przepisze dawkę właściwą dla danego pacjenta, w zależności od rodzaju nowotworu. W przypadku pacjentów leczonych z powodu GIST lub MRCC, zazwyczaj stosowana dawka to 50 mg przyjmowana raz na dobę przez 28 dni (4 tygodnie), po czym powinna nastąpić 14-dniowa (2- tygodniowa) przerwa (bez leku), w 6-tygodniowych cyklach leczenia. W przypadku pacjentów leczonych z powodu pNET, zazwyczaj stosowana dawka to 37,5 mg przyjmowana raz na dobę w sposób ciągły.

Lekarz określi odpowiednią dawkę dla danego pacjenta oraz termin zakończenia leczenia lekiem Subinit.

Subinit może być przyjmowany z jedzeniem lub bez jedzenia.

Przedawkowanie

W przypadku przyjęcia za dużej liczby kapsułek, należy bezzwłocznie porozumieć się z lekarzem. Może być konieczna interwencja medyczna.

Pokarm, napoje (alkohol)

W trakcie stosowania leku Subinit nie należy pić soku grejpfrutowego.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Kobiety, które mogą zajść w ciążę, powinny stosować skuteczną metodę antykoncepcji w trakcie leczenia lekiem Subinit.

Kobiety karmiące piersią powinny o tym poinformować lekarza. Nie należy karmić piersią podczas przyjmowania leku Subinit.

Subinit ulotka

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Subinit, 12,5 mg; 25 mg; 50 mg, kapsułki, twarde (Sunitynib)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 325.91 KB

ChPL

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Subinit m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Subinit, 12,5 mg; 25 mg; 50 mg, kapsułki, twarde (Sunitynib)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 628.02 KB

Subinit cena

Cena Subinit i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Subinit.

Subinit opinie - forum pacjentów

Stosujesz Subinit? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz