Konsultacja merytoryczna:

Sunitynib Mylan

Sunitynib Mylan zawiera jako substancję czynną sunitynib, który jest inhibitorem kinazy białkowej. Sunitynib Mylan jest stosowany w leczeniu nowotworów. Hamuje aktywność specjalnej grupy białek, o których wiadomo, że uczestniczą we wzroście i rozsiewie komórek nowotworowych.

Sunitynib Mylan jest stosowany w leczeniu następujących rodzajów nowotworów u osób dorosłych:
− nowotwory podścieliskowe przewodu pokarmowego (ang. GIST, Gastrointestinal stromal tumour), rodzaj nowotworów żołądka i jelit, w przypadku gdy imatynib (inny lek przeciwnowotworowy) przestał działać lub pacjent nie może go przyjmować;
− rak nerkowokomórkowy z przerzutami (ang. MRCC, Metastatic renal cell carcinoma), rodzaj nowotworu nerki z przerzutami do innych części ciała;
− nowotwory neuroendokrynne trzustki (ang. pNET, Pancreatic neuroendocrine tumours)
(nowotwory powstające z komórek wydzielających hormon w trzustce), które są w fazie progresji i nie mogą być usunięte operacyjnie.

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących sposobu działania leku Sunitynib Mylan lub przyczyny przepisania tego leku należy zwrócić się do lekarza.

Skład

− Substancją czynną leku jest sunitynib.
Sunitynib Mylan, 12,5 mg, kapsułki, twarde
Każda kapsułka zawiera 12,5 mg sunitynibu.
Sunitynib Mylan, 25 mg, kapsułki, twarde
Każda kapsułka zawiera 25 mg sunitynibu.
Sunitynib Mylan, 37,5 mg, kapsułki, twarde
Każda kapsułka zawiera 37,5 mg sunitynibu.
Sunitynib Mylan, 50 mg, kapsułki, twarde
Każda kapsułka zawiera 50 mg sunitynibu.

− Pozostałe składniki to:
Zawartość kapsułki: Celuloza mikrokrystaliczna (E460), mannitol (E421), kroskarmeloza sodowa, powidon K30 (E1201), magnezu stearynian (E470b).
Sunitynib Mylan, 12,5 mg, kapsułki twarde
− Otoczka kapsułki: żelaza tlenek czerwony (E172), tytanu dwutlenek (E171), żelatyna.
− Biały tusz do nadruku: szelak, tytanu dwutlenek (E171), glikol propylenowy (E1520).
Sunitynib Mylan, 25 mg, kapsułki twarde
− Otoczka kapsułki: żelaza tlenek czarny (E172), żelaza tlenek czerwony (E172), żelaza tlenek żółty (E172), tytanu dwutlenek (E171), żelatyna.
− Biały tusz do nadruku: szelak, tytanu dwutlenek (E171), glikol propylenowy (E1520).
Sunitynib Mylan, 37,5 mg, kapsułki twarde
− Otoczka kapsułki: żelaza tlenek żółty (E172), tytanu dwutlenek (E171), żelatyna.
− Czarny tusz do nadruku: szelak, żelaza tlenek czarny (E172), glikol propylenowy (E1520), amonowy wodorotlenek (E527).
Sunitynib Mylan, 50 mg, kapsułki twarde
− Otoczka kapsułki: żelaza tlenek czarny (E172), żelaza tlenek czerwony (E172), żelaza tlenek żółty (E172), tytanu dwutlenek (E171), żelatyna.
− Biały tusz do nadruku: szelak, tytanu dwutlenek (E171), glikol propylenowy (E1520).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Sunitynib Mylan – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza.

Lekarz przepisze dawkę właściwą dla danego pacjenta, w zależności od rodzaju nowotworu. W przypadku pacjentów leczonych z powodu:
– GIST lub MRCC, zazwyczaj stosowana dawka to 50 mg przyjmowana raz na dobę przez 28 dni (4 tygodnie), po czym powinna nastąpić 14-dniowa (2-tygodniowa) przerwa (bez leku), w 6- tygodniowych cyklach leczenia.
– pNET, zazwyczaj stosowana dawka to 37,5 mg przyjmowana raz na dobę w sposób ciągły.

Lekarz określi odpowiednią dawkę dla danego pacjenta oraz termin zakończenia leczenia lekiem Sunitynib Mylan.

Sunitynib Mylan może być przyjmowany z jedzeniem lub bez jedzenia.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przyjęcia za dużej liczby kapsułek, należy bezzwłocznie porozumieć się z lekarzem. Może być konieczna pilna pomoc medyczna.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Sunitynib Mylan – czy mogę spożywać alkohol?

W trakcie stosowania leku Sunitynib Mylan nie należy pić soku grejpfrutowego.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Sunitynib Mylan w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Kobiety, które mogą zajść w ciążę, powinny stosować skuteczną metodę antykoncepcji w trakcie leczenia lekiem Sunitynib Mylan.

Kobiety karmiące piersią powinny o tym poinformować lekarza. Nie należy karmić piersią podczas przyjmowania leku Sunitynib Mylan.

Ulotka Sunitynib Mylan – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Sunitynib Mylan, 12,5 mg; 25 mg; 37,5 mg; 50 mg, kapsułki, twarde (Sunitinibum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 174.75 KB

Charakterystyka produktu
leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Sunitynib Mylan m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Sunitynib Mylan, 12,5 mg; 25 mg; 37,5 mg; 50 mg, kapsułki, twarde (Sunitinibum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 436.49 KB

Cena - ile kosztuje Sunitynib Mylan?

Cena Sunitynib Mylan i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Sunitynib Mylan.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Sunitynib Mylan? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Linola szampon (Opakowanie: 200 ml)Linola szampon (Opakowanie: 200 ml) jest szczególnie odpowiedni do mycia głowy i włosów, jeśli masz suchą, wrażliwą i delikatną skórę lub cierpisz na atopowe zapalenie skóry. Produkt jest bardzo łagodny i nie wysusza tak skóry jak tradycyjne szampony. SkładAqua; Sodium Myreth Sulfate; Glycerin; Sodium Lactate; Decyl Polygucose; PEG-120 Methyl Glucose Dioleate; Sodium Cocoamphoacetate; Pentylene Glycol; PEG-60…

Zastosowanie Vichy Nutrilogie 2 krem do bardzo suchej skóry (Opakowanie: 50 ml)Vichy Nutrilogie 2 to bogaty krem nawilżający, przeznaczony do intensywnej pielęgnacji skóry bardzo suchej.

W wyniku niedostatecznej produkcji lipidów, skóra traci swoje właściwości, staje się sucha, a także pojawia się uczucie napięcia i swędzenia. Krem Nutrilogie 2 przywraca skórze uczucie komfortu, utrzymujące się przez 24 godziny.

Mimo swojej…

CeraVe balsam nawilżający do skóry bardzo suchej (Opakowanie: 1 l) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

Zastosowanie Vichy Slow Age krem-maska na noc (Opakowanie: 50 ml)Vichy Slow Age krem-maska na noc (Opakowanie: 50 ml) to krem na noc przyspieszający naturalny proces regeneracji skóry. Spowalnia proces starzenia, poprawia stopień natlenienia. Przeznaczony jest do wszystkich rodzajów skóry.
Efekt działania Vichy Slow Age krem-maska na noc (Opakowanie: 50 ml)Vichy Slow Age krem-maska na noc (Opakowanie: 50 ml) to kosmetyk działający aktywnie w nocy, kiedy…

Zastosowanie Vicks VapoRub (Opakowanie: 50 g)Vicks VapoRub (Opakowanie: 50 g) to maść do stosowania przy stanach zapalnych błony śluzowej nosa i gardła. Łagodzi nieprzyjemne dolegliwości przy nadmiernym katarze spowodowanym infekcjami wirusowymi i odkrztuszaniem wydzieliny.
Efekt działania Vicks VapoRub (Opakowanie: 50 g)Vicks VapoRub (Opakowanie: 50 g) zawiera naturalne substancje wspierające leczenie objawów kataru. Kamfora racemiczna ma właściwości antybakteryjne i znieczulające. Łagodzi obrzęk…