Konsultacja merytoryczna:

Sunitinib Alvogen

Lek Sunitinib Alvogen zawiera jako substancję czynną sunitynib, który jest inhibitorem kinazy białkowej. Sunitinib Alvogen jest stosowany w leczeniu nowotworów. Hamuje aktywność specjalnej grupy białek, o których wiadomo, że uczestniczą we wzroście i rozsiewie komórek nowotworowych.

Sunitinib Alvogen jest stosowany w leczeniu następujących rodzajów nowotworów u osób dorosłych:
– nowotwory podścieliskowe przewodu pokarmowego (ang. GIST, Gastrointestinal stromal
tumour), rodzaj nowotworów żołądka i jelit, w przypadku gdy imatynib (inny lek
przeciwnowotworowy) przestał działać lub pacjent nie może go przyjmować;
– rak nerkowokomórkowy z przerzutami (ang. MRCC, Metastatic renal cell carcinoma), rodzaj nowotworu nerki z przerzutami do innych części ciała;
– nowotwory neuroendokrynne trzustki (ang. pNET, Pancreatic neuroendocrine tumours)
(nowotwory powstające z komórek wydzielających hormon w trzustce), które są w fazie
progresji i nie mogą być usunięte operacyjnie.

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących sposobu działania leku Sunitinib Alvogen lub przyczyny przepisania tego leku należy zwrócić się do lekarza.

Jaki jest skład Sunitinib Alvogen, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest sunitynib.
Sunitinib Alvogen, 12,5 mg , kapsułki, twarde: Jedna kapsułka zawiera 12,5 mg sunitynibu.
Sunitinib Alvogen, 25 mg , kapsułki, twarde: Jedna kapsułka zawiera 25 mg sunitynibu.
Sunitinib Alvogen, 37,5 mg , kapsułki, twarde: Jedna kapsułka zawiera 37,5 mg sunitynibu.
Sunitinib Alvogen, 50 mg , kapsułki, twarde: Jedna kapsułka zawiera 50 mg sunitynibu.

– Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to:
Zawartość kapsułki: celuloza mikrokrystaliczna, mannitol, kroskarmeloza sodowa, powidon K30, magnezu stearynian.

Sunitinib Alvogen 12,5 mg, kapsułki, twarde:
– Otoczka kapsułki: żelaza tlenek czerwony (E172), tytanu dwutlenek (E171), żelatyna.
– Tusz do nadruku: szelak, tytanu dwutlenek (E171), glikol propylenowy.

Sunitinib Alvogen 25 mg, kapsułki, twarde:
– Otoczka kapsułki: żelaza tlenek czarny (E172), żelaza tlenek czerwony (E172), żelaza tlenek żółty (E172), tytanu dwutlenek (E171), żelatyna.
– Tusz do nadruku: szelak, tytanu dwutlenek (E171), glikol propylenowy.

Sunitinib Alvogen 37,5 mg, kapsułki, twarde:
– Otoczka kapsułki: żelaza tlenek żółty (E172), tytanu dwutlenek (E171), żelatyna.
– Tusz do nadruku: szelak, żelaza tlenek czarny (E172), glikol propylenowy, amonowy wodorotlenek.

Sunitinib Alvogen 50 mg, kapsułki, twarde:
– Otoczka kapsułki: żelaza tlenek czarny (E172), żelaza tlenek czerwony (E172), żelaza tlenek żółty (E172) i tytanu dwutlenek (E171), żelatyna.
– Tusz do nadruku: szelak, tytanu dwutlenek (E171), glikol propylenowy.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Sunitinib Alvogen – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lekarz przepisze dawkę właściwą dla danego pacjenta, w zależności od rodzaju nowotworu. W przypadku pacjentów leczonych z powodu GIST lub MRCC, zazwyczaj stosowana dawka to 50 mg przyjmowana raz na dobę przez 28 dni (4 tygodnie), po czym powinna nastąpić 14-dniowa (2-tygodniowa) przerwa (bez leku), w 6-tygodniowych cyklach leczenia.

W przypadku pacjentów leczonych z powodu pNET, zazwyczaj stosowana dawka to 37,5 mg przyjmowana raz na dobę w sposób ciągły.

Lekarz określi odpowiednią dawkę dla danego pacjenta oraz zadecyduje czy i kiedy należy zakończyć leczenie lekiem Sunitinib Alvogen.

Sunitinib Alvogen może być przyjmowany z jedzeniem lub bez jedzenia.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli omyłkowo zażyto dawkę większą niż zalecana, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Może być konieczne wdrożenie leczenia.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Sunitinib Alvogen – czy mogę spożywać alkohol?

W trakcie stosowania leku Sunitinib Alvogen nie należy pić soku grejpfrutowego.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Sunitinib Alvogen w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Kobiety, które mogą zajść w ciążę, powinny stosować skuteczną metodę antykoncepcji w trakcie leczenia lekiem Sunitinib Alvogen. Kobiety karmiące piersią powinny o tym poinformować lekarza. Nie należy karmić piersią podczas przyjmowania leku Sunitinib Alvogen.

Ulotka Sunitinib Alvogen – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Sunitinib Alvogen, 12,5 mg, 25 mg, 37,5 mg, 50 mg, kapsułki, twarde (Sunitynib)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 1 razy

Rozmiar plku 218.91 KB

 

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Sunitinib Alvogen m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Sunitinib Alvogen, 12,5 mg, 25 mg, 37,5 mg, 50 mg, kapsułki, twarde (Sunitynib)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 1 razy

Rozmiar plku 481.88 KB

 

Cena - ile kosztuje Sunitinib Alvogen?

Cena Sunitinib Alvogen i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Sunitinib Alvogen.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Sunitinib Alvogen? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Chrom wspiera między innymi utrzymanie właściwego stężenia glukozy we krwi. Tabletki GTF Chromium zawierają chelat aminokwasowy chromu Chelavite®, który z nawiązką realizuje zapotrzebowanie na ten składnik. Preparat w dużym, ekonomicznym opakowaniu.

Silcontrol to preparat dla mężczyzn, wskazany w leczeniu zaburzeń erekcji. Lek zawiera sildenafil - 25mg w każdej tabletce. Silcontrol należy przyjąć na około godzinę przed stosunkiem. Aby lek przyniósł pożądany efekt konieczna jest stymulacja…

Symbol zastępczy

Cholekalcyferol to witamina, która wspomaga m.in. zdrowie mięśni, kości i zębów. Jedna tabletka do ssania suplementu diety Witamina D3 4000j.m dostarcza aż 2000% dziennego zapotrzebowania na tę substancję.

Suplement diety w postaci tabletek musujących do przygotowywania napoju o smaku mandarynkowo-pomarańczowym. Miorestin pomaga uzupełnić dietę w składniki, które pomagają w prawidłowej pracy układu nerwowego i pomagają przy trudnościach z zasypianiem.

Lek wskazany w przypadku objawów stanu zapalnego gardła. Produkt leczniczy Polopiryna Gardło pastylki twarde o smaku pomarańczowym zawiera flurbiprofen, który działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie w obrębie gardła. Do stosowania powyżej 12…

Zawarty w suplemencie diety Now Foods Magnesium Citrate magnez to ważny składnik, który wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Zalecana dzienna porcja preparatu wynosząca dwie tabletki dostarcza aż 400mg magnezu.

Skład preparaty tworzy magnez w postaci cytrynianu magnezu oraz witamina B6 w postaci chlorowodorku pirydoksyny. Suplement diety Allnutrition Mag B6 polecany jest do stosowania jako wsparcie dla prawidłowej pracy mięśni i układu nerwowego.

Preparat polecany jako uzupełnienie codziennej diety w witaminę D. Suplement diety Bioaron D spray 1000j.m. rekomendowany jest dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Specjalna pompka dozująca ułatwia odmierzanie odpowiednich dziennych porcji do spożycia.

Napar sporządzany z ostrokrzewu paragwajskiego, czyli Yerba mate to niezwykle popularny napój wśród mieszkańców Ameryki Południowej. Suplement diety Zielnik Świata Yerba mate polecany jest dla osób, które chcą poznać cenne wł…

Marka Solgar oferuje swoim klientom wyjątkowy produkt – Solgar Whey To Go Białko serwatki o naturalnym smaku czekoladowo-kakaowym. Skład tworzy mieszanina izolatów i koncentratów białka, które są uzupełnione o dodatkowe BCAA oraz L-glutaminę.

Preparat o właściwościach osmotycznych. Roztwór do inhalacji Nebu Muco 7% to wyrób medyczny, który ułatwia usuwanie zalegającej w dolnych drogach oddechowych wydzieliny. Odpowiedni między innymi dla pacjentów z mukowiscydozą.

Suplement diety Akavit D3 4000jm + K2 100mcg ze względu na wysoką zawartość cholekalcyferolu jest polecany w szczególności dla osób otyłych. Witamina D wspomaga pracę układu odpornościowego, a wraz z witaminą K wspiera utrzymanie…

Wazelina biała marki Amara jest przede wszystkim surowcem farmaceutycznym przeznaczonym do receptur. Wyjątkowe natłuszczająco-zmiękczające właściwości wazeliny sprawiają, że świetnie nadaje się do łagodzenia suchości i szorstkości skóry.

Osoby cierpiące z powodu hemoroidów często odczuwają duży dyskomfort podczas wypróżniania. Ułatwieniem tego procesu może być uzupełniania diety w błonnik. Suplement diety Olimp Laxi Komfort prokto zawiera źródło bł…

Skład suplementu diety Now Foods Koenzym Q10 100mg z witaminą E tworzą dwie wyjątkowe substancje. Pomagają one w utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania organizmu. Preparat ma postać kapsułek wegetariański – do stosowania przez wegan i wegetarian.

Wegetariańskie kapsułki Aliness Kaneka UbiquinoL Q10 to suplement diety, który pozwala wzbogacić codzienną dietę w cenny koenzym Q10. Preparat zawiera aktywną formę UbiquinoL™ cechującą się doskonałą wchłanialnością w organizmie.

Kompletny zestaw witamin i minerałów wzbogacony o likopen, luteinę, L-metioninę, L-cysteinę, kolagen i wyciągi roślinne (z nasion winogron, ziela skrzypu polnego). Suplement diety MultiVit dla kobiet polecany jest jako uzupełnienie codziennej diety.

Lekki preparat do pielęgnacji skóry wokół oczu – Żel ze świetlikiem pod oczy. Kosmetyk dzięki zawartości wyciągu ze świetlika lekarskiego wykazuje działanie łagodzące i kojące. Dodatkowo żel zapewnia uczucie ulgi w przypadku zmę…

Owocowe żelki z witaminami i minerałami! Suplement diety Vibovit Kosmiczne Żelki polecany jest dla dzieci powyżej 4. roku życia jako uzupełnienie codziennej diety m.in. w cynk, selen, witaminę C i D, niacynę, a także biotynę i…

Cetaphil Pro Redness Control Pianka do mycia zapewnia skórze wrażliwej i skłonnej do zaczerwienień i trądziku delikatne oczyszczenie bez podrażniania. Preparat działa kojąco, zmniejsza również uczucie suchości, swędzenia oraz pieczenia…