Alvostan

Niniejszy lek nosi nazwę Alvostan. Alvostan należy do grupy leków tzw. inhibitorów aromatazy. Leki te zaburzają działanie substancji o nazwie aromataza, która jest niezbędna do wytwarzania estrogenu (żeński hormon płciowy), szczególnie u kobiet po menopauzie. Zmniejszenie stężenia estrogenu w organizmie jest metodą leczenia hormonozależnego raka piersi.

Alvostan jest stosowany w leczeniu wczesnego hormonozależnego raka piersi u kobiet po menopauzie po zakończeniu 2-3 lat leczenia lekiem o nazwie tamoksyfen.Jest również stosowany w leczeniu zaawansowanego hormonozależnego raka piersi u kobiet po menopauzie, gdy inna metoda terapii lekiem hormonalnym nie okazała się dostatecznie skuteczna.

Jaki jest skład Alvostan, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest eksemestan.
Jedna tabletka powlekana zawiera 25 mg eksemestanu.

Ponadto lek zawiera:

Rdzeń tabletki:
Mannitol, kopowidon, krospowidon, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), magnezu stearynian

Otoczka tabletki:
Hypromeloza, makrogol 400, tytanu dwutlenek

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Alvostan – jak stosować ten lek?

Dorośli i osoby starsze
Zazwyczaj stosowana dawka to jedna tabletka powlekana 25 mg na dobę.

Tabletki powlekane Alvostan należy przyjmować doustnie po posiłku w przybliżeniu o tej samej porze każdego dnia.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli pacjentka przypadkowo zażyła za dużo tabletek, powinna skontaktować się z lekarzem lub udać się bezpośrednio na oddział przypadków nagłych najbliższego szpitala. Należy pokazać opakowanie tabletek powlekanych Alvostan.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Alvostan – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Alvostan w okresie ciąży i karmienia piersią?

Leku Alvostan nie powinny stosować kobiety w ciąży lub karmiące piersią.Jeśli pacjentka jest w ciąży lub uważa, że może być w ciąży, powinna o tym powiedzieć lekarzowi. Jeśli istnieje możliwość zajścia w ciążę, należy omówić z lekarzem metody antykoncepcji.

Ulotka Alvostan – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Brak ulotki w bazie.

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Alvostan m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Alvostan 25 mg tabletki powlekane

Ściągnij dokument PDF - Alvostan 25 mg tabletki powlekane

Pobrano 21 razy

Rozmiar plku 249.31 KB

Dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź dostępność i zarezerwuj produkt w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź dostępność w najbliższej aptece.

Opinie o Alvostan - forum pacjentów

Stosujesz Alvostan? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz