Symex

Lek ten nazywa się Symex. Symex należy do grupy leków znanych jako inhibitory aromatazy. Leki te hamują substancje zwane aromatazami, które są niezbędne do wytworzenia żeńskich hormonów płciowych, estrogenów, zwłaszcza u kobiet po menopauzie. Redukcja stężenia estrogenów w organiźmie jest metodą leczenia hormonozależnego raka piersi.

Lek jest stosowany w leczeniu wczesnego hormonozależnego raka piersi u kobiet po menopauzie, które zakończyły 2 do 3 letnią terapię lekiem tamoksyfenem.

Lek jest również wskazany w leczeniu zaawansowanego hormonozależnego raka piersi u kobiet po menopauzie, u których inne leczenie lekami hormonalnymi nie przyniosło wystarczającego rezultatu.

Jaki jest skład Symex, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest eksemestan (w postaci eksemestanu). Każda tabletka powlekana zawiera 25 mg eksemestanu.

– Ponadto lek zawiera:

Rdzeń:
Dwutlenek krzemu- koloidalny bezwodny, krospowidon, hypromeloza 5cP, stearynian magnezu, mannitol, mikrokrystaliczna celuloza, polisorbat 80 i karboksymetyloskrobia sodowa (Typ A).

Otoczka:
Hypromeloza 5cP, makrogol, talk, tytanu dwutlenek (E171).

Zobacz krótki, przystępny opis farmaceuty na temat substancji czynnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Symex – jak stosować ten lek?

Dorośli i starsi
Tabletki leku należy stosować doustnie, po posiłku, o tej samej porze dnia. Lekarz poinformuje pacjentkę w jaki sposób i jak długo należy stosować lek. Zalecaną dawką leku jest jedna tabletka 25 mg dziennie.

Nie należy przerywać stosowania leku nawet jeżeli pacjentka czuje się dobrze, chyba, że zaleci to lekarz. Jeżeli konieczna jest hospitalizacja podczas leczenia lekiem Symex należy poinformować personel medyczny w szpitalu o przyjmowanych obecnie lekach.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Lek Symex nie jest wskazany do stosowania u dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem prowadzącym lub zgłosić się do szpitala. Należy zabrać ze sobą tabletki leku Symex.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Symex – czy mogę spożywać alkohol?

Tabletki leku Symex należy stosować po posiłku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Symex w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie należy przyjmować leku jeżeli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią.

Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka zajdzie w ciążę lub podejrzewa, że może być w ciąży.

Należy omówić z lekarzem kwestię antykoncepcji jeżeli istnieje prawdopodobieństwo zajścia w ciążę.

Ulotka Symex – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Pylera m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Opinie o Pylera - forum pacjentów

Stosujesz Symex? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź opinie pacjentów z ostatnich 12 miesięcy.

Dodaj komentarz