Konsultacja merytoryczna:

Xeljanz

XELJANZ jest lekiem, który zawiera substancję czynną tofacytynib. Lek stosowany jest w leczeniu dorosłych pacjentów z umiarkowanym lub ciężkim aktywnym reumatoidalnym zapaleniem stawów (RZS), długotrwałą chorobą objawiającą się głównie bólem i obrzękiem stawów.

Lek XELJANZ jest stosowany razem z metotreksatem, gdy poprzednie leczenie reumatoidalnego zapalenia stawów było niewystarczające lub nie było dobrze tolerowane. XELJANZ może być również przyjmowany jako jedyny lek w przypadkach, w których leczenie metotreksatem nie jest tolerowane lub gdy leczenie metotreksatem nie jest zalecane.

Wykazano, że lek XELJANZ stosowany pojedynczo lub w połączeniu z metotreksatem zmniejsza ból i obrzęk stawów oraz poprawia zdolność do wykonywania codziennych czynności.

Jaki jest skład Xeljanz, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest tofacytynib.
– Każda tabletka powlekana zawiera 5 mg tofacytynibu (w postaci cytrynianu tofacytynibu).
– Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian, hypromeloza 6cP, tytanu dwutlenek, makrogol 3350 i triacetyna.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Xeljanz – jak stosować ten lek?

Lek został przepisany i jego stosowanie jest nadzorowane przez lekarza specjalizującego się w leczeniu chorób stawów.

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka to 5 mg przyjmowana dwa razy na dobę.

Tabletkę należy przyjmować o tej samej porze każdego dnia (jedna tabletka rano i jedna wieczorem).

Lekarz może zmniejszyć dawkę, jeśli u pacjenta występują choroby wątroby lub nerek albo jeśli pacjentowi przepisano niektóre inne leki. Lekarz może również zaprzestać leczenia czasowo lub na
stałe, jeśli wyniki badania krwi wykażą małą liczbę krwinek białych lub czerwonych.

Lek XELJANZ stosuje się doustnie. Lek XELJANZ można przyjmować niezależnie od posiłku.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przyjęcia większej liczby tabletek niż zalecana, należy natychmiast powiadomić o tym lekarza lub farmaceutę.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Xeljanz – czy mogę spożywać alkohol?

Lek XELJANZ można przyjmować niezależnie od posiłku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Xeljanz w okresie ciąży i karmienia piersią?

Kobiety w wieku rozrodczym powinny stosować skuteczną metodę antykoncepcji w trakcie stosowania leku XELJANZ i co najmniej przez 4 tygodnie po przyjęciu ostatniej dawki.

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku. Nie należy stosować leku XELJANZ w okresie ciąży. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas stosowania leku XELJANZ, należy natychmiast poinformować o tym lekarza.

Jeśli pacjentka przyjmuje lek XELJANZ w okresie karmienia piersią, należy przerwać karmienie piersią do momentu zasięgnięcia porady lekarza dotyczącej zaprzestania leczenia tym lekiem.

Ulotka Xeljanz – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

XELJANZ, 5 mg, tabletki powlekane (tofacytynib)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 214 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Xeljanz m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

XELJANZ, 5 mg, tabletki powlekane (tofacytynib)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 155 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Cena - ile kosztuje Xeljanz?

Cena Xeljanz i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Xeljanz.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Xeljanz? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

6 komentarzy do “Xeljanz”

 1. Witam. Jestem w programie leczenia biologicznego i przyjmuję Xeljanz. Lecz nie jest on kapsułką która zawiera proszek tylko zwykłą małą tabletką. Miałam bardzo ciężki stan. Bywały dni strasznego bólu i bardzo kiepski stan psychiczny. Próbowałam wielu leków biologicznych i byłam już u kresu zwątpienia ponieważ nie działały one. Aż w końcu Xeljanz dal mi dużą poprawę i mogę funkcjonować. Mam nadzieję że w końcu nastąpi remisja. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
   • Xeljanz biorę 5mg.codziennie rano i wieczorem i sulfasalazyne nic po za tym. Sterydy i metotrexat doktor odstawił mi jak tylko zaczęłam przyjmować xeljanz. Metotrexat pustoszył mój organizm a nie dawał żadnej poprawy. Po zastrzyku czułam się bardzo osłabiona, wypadały mi włosy i rzęsy. Dochodziło nawet do wymiotów – zatrucie organizmu.

    Odpowiedz
 2. Jestem w leczeniu biologicznym.Dostalam ten rzekomy lek bo obok jego nazwy napisane jest 5g.Placebo.Po wysypaniu proszku z kapsulki jest on bialy i smakuje jak cukier puder.Prosze o odpowiedz kogos kto bral lub bierze ten lek jaki smak ma ten proszek po wysypaniu z capsulki.Bo nie wiem czy to jest lek czy rzeczywiscie tak jak napisali Placebo.Za odpiwiedz dziekuje

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Weleda orzeźwiające mleczko oczyszczające 2w1 (Opakowanie: 100 ml)Łagodne mleczko dokładnie oczyszcza pory i tonizuje skórę.
Ta kremowa emulsja przeznaczona dla skóry normalnej i mieszanej, dzięki zawartości naturalnego mydła z olejku z oliwek jednocześnie dogłębnie oczyszcza pory, tonizuje skórę i wygładza ją. Odświeżające oczyszczanie łączy w sobie działanie serii pielęgnującej Weleda…

32.99 

Zastosowanie Plast.VISCOPLAST Dziecięce Magiczne (Opakowanie: 20 )Plast.VISCOPLAST Dziecięce Magiczne (Opakowanie: 20 ) to hipoalergiczne plastry dla dzieci z kolorowymi magicznymi nadrukami, przeznaczone do stosowania na różnego rodzaju rany, takie jak zadrapania, skaleczenia, otarcia. Powstały z myślą o dzieciach, dlatego szczególnie nadają się do stosowania na ich delikatną i wrażliwą skórę. Są wykonane z oddychającego materiału, elastyczne, przez co dopasowują się do…

10.64 

Zastosowanie Astaxanthin Kapseln (Opakowanie: 60 szt.)Surowiec zawarty w Astaxanthin Kapseln (Opakowanie: 60 szt.) jest pozyskiwany z hawajskich glonów. Astaksantyna należy do grupy karotenoidów, których jest ponad 600 w przyrodzie i odpowiada między innymi za czerwone zabarwienie skorupiaków. Dla ludzi jest silnym przeciwutleniaczem.Efekt działania Astaxanthin Kapseln (Opakowanie: 60 szt.)Astaxanthin Kapseln (Opakowanie: 60 szt.) zwalcza wolne rodniki, które odpowiadają za przyspieszenie procesu starzenia się skóry…

175.99 

Zastosowanie Pelafen syrop (Opakowanie: 100 ml)Pelafen syrop (Opakowanie: 100 ml) jest lekiem do objawowego zwalczania przeziębienia i grypy. Łagodzi kaszel, katar i stan zapalny dróg oddechowych. Działa przeciwwirusowo i przeciwbakteryjnie. Skraca czas infekcji i wspomaga oczyścić organizm z toksyn.Efekt działania Pelafen syrop (Opakowanie: 100 ml)Preparat zawiera wyciąg z pelargonii. Ma działanie antyseptyczne. Wspomaga usunięcie wszystkich szkodliwych mikroustrojów z organizmu, w tym…

21.47 

Zastosowanie Urinal Intensiv tabletki (Opakowanie: 10 )Urinal Intensiv tabletki (Opakowanie: 10 ) to suplement diety ze składnikami wspierającymi zdrowie układu moczowego i ogólną odporność organizmu. Preparat jest polecany osobom borykającym się z nawracającymi infekcjami pęcherza moczowego.
Efekt działania Urinal Intensiv tabletki (Opakowanie: 10 )Urinal Intensiv tabletki (Opakowanie: 10 ) zawiera wysoce skoncentrowany ekstrakt z owoców żurawiny. Mają one działanie zakwaszające mocz, dzięki czemu środowisko…

13.06 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief