Konsultacja merytoryczna:

Renagel

Lek Renagel zawiera substancję czynną sewelamer, która wiąże fosforany z pożywienia w przewodzie pokarmowym i w ten sposób zmniejsza stężenie fosforanów w surowicy krwi.

Lek Renagel jest stosowany w celu regulowania stężenia fosforanów we krwi dorosłych pacjentów z niewydolnością nerek leczonych hemodializami lub dializami otrzewnowymi.

Dorośli pacjenci z niewydolnością nerek hemodializowani lub dializowani otrzewnowo nie są w stanie utrzymywać prawidłowego stężenia fosforanów w surowicy. Prowadzi to do zwiększenia ilości fosforanów (taki stan jest określany mianem hiperfosfatemii). Zwiększone stężenia fosforanów w surowicy mogą prowadzić do powstawania w organizmie złogów określanych jako zwapnienie.

Takie złogi mogą usztywniać naczynia krwionośne i utrudniać krążenie krwi w organizmie pacjenta.

Zwiększone stężenie fosforanów może również prowadzić do świądu skóry, zaczerwienienia oczu, bólu kości i złamań.

Renagel może być stosowany z innymi produktami leczniczymi, np. uzupełniającymi wapń lub witaminę D, w celu zapobieżenia rozwojowi nerkopochodnych chorób kości.

Jaki jest skład Renagel, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest sewelameru chlorowodorek. Każda tabletka zawiera 400 mg lub 800 mg sewalameru chlorowodorku..

– Pozostałe składniki to: krzemionka koloidalna bezwodna, kwas stearynowy, hypromeloza(E464), monoglicerydy diacetylowane, żelaza tlenek czarny (E172) i glikol propylenowy.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Renagel – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza.
Tabletki należy połykać w całości. Tabletek nie należy kruszyć, rozgryzać ani dzielić na części przed zastosowaniem.

Pacjenci przyjmujący lek Renagel powinni przestrzegać zaleconej diety i ilości spożywanych płynów.

Renagel, 400 mg, tabletki powlekane
Należy poradzić się lekarza w razie wątpliwości. Lekarz ustali dawkę leku na podstawie stężenia fosforanów w surowicy. Zalecana dawka początkowa leku Renagel dla dorosłych i osób w podeszłym wieku (> 65 lat) wynosi 2 do 4 tabletek podczas posiłku, trzy razy na dobę. Początkowo lekarz będzie sprawdzać stężenie fosforanów we krwi pacjenta co 2-3 tygodnie, a w razie konieczności może dostosować dawkę leku Renagel (od 1 do 10 tabletek zawierających 400 mg na posiłek), aby uzyskać właściwe stężenie fosforanów.

Renagel, 800 mg, tabletki powlekane
Lekarz ustali dawkę leku na podstawie stężenia fosforanów w surowicy. Zalecana dawka początkowa leku Renagel dla dorosłych i osób w podeszłym wieku (> 65 lat) wynosi 1 lub 2 tabletki podczas posiłku, trzy razy na dobę. Początkowo lekarz będzie sprawdzać stężenie fosforanów we krwi pacjenta co 2-3 tygodnie, a w razie konieczności może dostosować dawkę leku Renagel (od 1 do 5 tabletek zawierających 800 mg na posiłek), aby uzyskać właściwe stężenie fosforanów.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku ewentualnego przedawkowania należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Renagel – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Renagel w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania leku Renagel u kobiet w ciąży lub karmiących piersią. Lek Renagel powinien być stosowany u kobiet w ciąży lub karmiących piersią tylko w razie wyraźnej potrzeby.

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza.

Ulotka Renagel – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

RENAGEL, 400 mg, tabletki powlekane (Sewelameru chlorowodorek)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 12 razy

Rozmiar plku


RENAGEL, 800 mg, tabletki powlekane (Sewelameru chlorowodorek)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 12 razy

Rozmiar plku

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Renagel m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

RENAGEL, 400 mg, tabletki powlekane (Sewelameru chlorowodorek)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 4 razy

Rozmiar plku


RENAGEL, 800 mg, tabletki powlekane (Sewelameru chlorowodorek)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 12 razy

Rozmiar plku

Cena - ile kosztuje Renagel?

Cena Renagel i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Renagel.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Renagel? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Cholitol to płyn mający właściwości żółciopędne i żółciotwórcze. Działa także przeciwzapalne i wiatropędne. Jest pomocny przy wielu schorzeniach, między innymi łagodzi objawy kamicy żółciowej oraz ułatwia przepływ żół…

Olej z rekina to naturalny suplement diety, który dostarcza organizmowi alkilogliceroli, które odpowiadają za wyraźne wzmocnienie odporności i usprawnienie pracy układu immunologicznego.

Produkt leczniczy Panadol Sprint 500mg jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Wskazaniem do stosowania leku są bóle – zęba, głowy, kości, stawów i mięśni, a także gorączka w przebiegu…

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego, dla niemowląt od 2 tygodnia do 3 miesiąca życia. Przeznaczony dla dzieci karmionych tylko piersią. Środek zapewnia właściwą ilość witamin D3 i K Wspiera rozwój układu kostnego dziecka.

ACENOL FORTE jest lekiem znanym ze swojego działania przeciwbólowego i przeciwgorączkowego. Przynosi ulgę w przypadku bólu zęba, głowy czy brzucha. Ogranicza podwyższoną temperaturę ciała.

APTEO Herbatka rozgrzewająca z imbirem to naturalny środek spożywczy, który działa wzmacniająco na organizm. Skutecznie go rozgrzewa i doskonale sprawdza się w profilaktyce infekcji dróg oddechowych.

Srebro koloidalne jest naturalnym i bezpiecznym dla organizmu środkiem niszczącym wszelkie drobnoustroje. Stosowany wspomagająco w wirusowych i bakteryjnych infekcjach jamy ustnej, grzybiczych infekcjach jamy ustnej.

Zestaw witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Suplement diety Menachinox ADEK jest polecany jako uzupełnienie codziennej diety dorosłych w składniki wspierające utrzymanie prawidłowego funkcjonowania organizmu. Preparat odpowiedni dla diabetyków.

W składzie leku zawarto wysoką dawkę paracetamolu (1000mg w jednej saszetce) oraz fenylefryny chlorowodorek i chlorfenaminy maleinian. Produkt leczniczy Flucontrol Hot wskazany jest w leczeniu objawów grypy i przeziębienia. Smak pomarańczowy.

W przypadku odczuwania dyskomfortu trawiennego zaleca się uzupełnić codzienną dietę w ekstrakt z ostropestu plamistego, który jest doskonałym źródłem sylimaryny. Składnik ten znajduje się w suplemencie diety Sylimaryna Tabletki z Wadowic.

KALCIKINON to środek, który korzystnie oddziałuje na stan układu kostnego. Wzmacnia kości oraz ogranicza przepuszczalność ścian naczyń krwionośnych. Reguluje pracę tkanki mięśniowej. Odpowiada za właściwą dystrybucję wapnia do tkanek.

Pianka Epinar Złuszczenie jest rekomendowana do pielęgnacji skóry, która wykazuje skłonność do przesuszania, pękania oraz do zmian łuszczycowych. Preparat usuwa rogowacenia naskórka i przyczynia się do poprawy kondycji i wyglądu skóry.

Troxerutin znajduje zastosowanie w leczeniu objawowym zaburzeń krążenia żylnego i limfatycznego, szczególnie w kończynach dolnych z objawami ciężkości i bólu nóg, kurczów nocnych, żylaków oraz wspomagająco w przypadku nasilenia objawó…

Produkt leczniczy Metafen Dexketoprofen wskazany jest do stosowania w krótkotrwałym leczeniu łagodnego lub umiarkowanego bólu (m.in. bolesne miesiączkowanie, bóle mięśni). Substancją czynną jest deksketoprofen – niesteroidowy lek przeciwzapalny.

Wskazaniami do stosowania preparatu Magnokal są: Niedobory magnezu, także utajone, stany przemęczenia, w rekonwalescencji po chorobach zakaźnych i zabiegach chirurgicznych, zaburzeniach snu i koncentracji, uzupełniająco w hipokaliemii

Dzieci niezbyt chętnie jedzą ryby, dlatego niezbędne dla ich rozwoju kwasy Omega-3 należy podawać w innej postaci. Dzieciaki z pewnością nie odmówią pysznego syropu o smaku pomarańczowym Kidabion.

Witaminy Ojca Grzegorza D3+K2(MK7) to suplement diety łączący korzystne właściwości tych dwóch witamin. Preparat pomaga uzupełnić niedobory tych substancji, które wspólnie przyczyniają się do wzmocnienia układu kostnego.

Liston Na Kamienie to preparat, który stanowi źródło składników ograniczających gromadzenie się szczawianów, jednocześnie wypłukujących piasek z dróg moczowych i chroniących przed tworzeniem się kamieni nerkowych.

Wyjątkowy, łatwo przyswajalny chrom w postaci pikolinianu. Jego działanie kontrolujące poziom cukru we krwi może okazać się pomocne w celu zachowania organizmu w dobrej kondycji oraz w procesie odchudzania.