Konsultacja merytoryczna:

Pediaven G15

Pediaven G15 jest mieszaniną odżywczą zawierającą roztwór aminokwasów (składniki niezbędne do tworzenia białek) oraz glukozę (węglowodany) z solami (elektrolity oraz pierwiastki śladowe) dostępną w plastikowym worku zawierającym dwie komory, każda o pojemności 500 ml.

Ten lek jest roztworem przeznaczonym do podawania przez kroplówkę w infuzji do żyły (infuzja dożylna).

Może być stosowany u niemowląt, dzieci i młodzieży, które nie mogą otrzymywać żywienia drogą doustną.

Jaki jest skład Pediaven G15, jakie substancje zawiera?

Dokładny skład Pediaven G15 zawarty jest w poniższej ulotce lub charakterystyce.

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu Pediaven G15 – jak stosować ten lek?

Pediaven G15 należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Lekarz zadecyduje o wielkości dawki i czasie trwania leczenia, w zależności od wieku pacjenta, masy ciała, zapotrzebowania metabolicznego i energetycznego, stanu klinicznego oraz zdolności do metabolizowania żywienia doustnego i dojelitowego (dostarczanie pożywienia poprzez zgłębnik umieszczony w przewodzie pokarmowym).

Jeśli żywienie odbywa się wyłącznie drogą dożylną (podanie do żyły), lekarz może zalecić podanie w tym samym czasie witamin i tłuszczów. Jeśli do leku zostały dodane witaminy, worek należy chronić przed światłem.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Pediaven G15 należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości, że pacjent przyjął większą niż zalecana dawkę leku, należy niezwłocznie powiedzieć o tym lekarzowi.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Pediaven G15 – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych na temat stosowania Pediaven G15 z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Pediaven G15 w okresie ciąży i karmienia piersią?

Płodność
Brak danych dotyczących toksycznego wpływu na reprodukcję u zwierząt.

Ciąża
Brak danych dotyczących stosowania produktu leczniczego Pediaven G15 u kobiet w okresie ciąży.
Lekarz powinien dokładnie ocenić stosunek korzyści do ryzyka u każdej pacjentki przed podaniem produktu leczniczego Pediaven G15.

Karmienie piersią
Nie przeprowadzono badań do oceny bezpieczeństwa stosowania produktu leczniczego Pediaven G15 u kobiet podczas karmienia piersią. Lekarz powinien dokładnie ocenić stosunek korzyści do ryzyka przed podaniem produktu leczniczego Pediaven G15 kobiecie podczas karmienia piersią.

Ulotka Pediaven G15 – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Pediaven G15, roztwór do infuzji (produkt złożony)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 9 razy

Rozmiar plku 308.84 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Pediaven G15 m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Pediaven G15, roztwór do infuzji (produkt złożony)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 9 razy

Rozmiar plku 308.65 KB

Cena - ile kosztuje Pediaven G15?

Cena Pediaven G15 i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Pediaven G15.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Pediaven G15? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Nicorette Classic Gum guma do żucia (Opakowanie: 105 )Nicorette Classic Gum guma do żucia (Opakowanie: 105 ) to preparat leczniczy wspierający walkę z nałogiem palenia tytoniu. Zmniejsza głód nikotynowy stopniowo, dzięki czemu pozwala rzucić papierosy w sposób łagodny i bez efektu odstawienia. Przeznaczony jest dla osób o niewielkim stopniu uzależnienia.Efekt działania Nicorette Classic Gum guma do żucia (Opakowanie: 105 )Produkt dostarcza do organizmu nikotyny…

Zastosowanie Ibum Forte zawiesina 200mg/5ml smak malinowy (Opakowanie: 100 g)Ibum Forte zawiesina 200mg/5ml smak malinowy (Opakowanie: 100 g) jest lekiem przeciwgorączkowym, przeciwbólowym i przeciwzapalnym który może być stosowany u dzieci już od 3. miesiąca życia.

Ibum forte malinowy łagodzi objawy przeziębienia i grypy, a także stany bólowe: brzucha, zębów, ucha czy głowy.

Lek posiada, przyjemny dla dzieci, malinowy smak…

Oleum Ricini Phytopharm (Opakowanie: 30 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

Zastosowanie Moilec (Opakowanie: 30 )Moilec (Opakowanie: 30 ) jest lekiem przeciwzapalnym i przeciwbólowym stosowanym w bólach kostno-stawowych i mięśniowych w przebiegu chorób reumatoidalnych i zwyrodnieniowych stawów. Jest przeznaczony do krótkotrwałego stosowania w leczeniu zaostrzeń objawów chorób reumatoidalnych, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, młodzieńcze reumatoidalne zapalenie stawów oraz zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa.
Efekt działania Moilec (Opakowanie: 30 )…

Zastosowanie ArmoLipid tabletki (Opakowanie: 60 )
ArmoLipid tabletki (Opakowanie: 60 ) to suplement diety przeznaczony do stosowania, aby zminimalizować negatywne skutki podwyższonego poziomu cholesterolu i chronić komórki organizmu przed stresem oksydacyjnym. Wzmacnia także odporność i serce, dzięki odpowiednio zbilansowanemu połączeniu składników wspierających organizm w walce z cholesterolem: czerwonego fermentowanego ryżu, polikosanolu, kwasu foliowego, koenzymu Q10 oraz astaksantyny.
Czerwony fermentowany ryż zawiera monakolinę, która wspomaga…