NONAFACT

CO TO JEST I JAK DZIAŁA NONAFACT? – OPIS I WSKAZANIA

Nonafact stosuje się w profilaktyce i leczeniu krwawień u pacjentów chorych na hemofilię B (wrodzony brak aktywnego czynnika krzepnięcia IX). Czynnik IX jest fizjologicznym składnikiem ludzkiej krwi. Niedobór czynnika IX powoduje zaburzenia krzepnięcia krwi, które mogą prowadzić do występowania krwawień do stawów, mięśni i organów wewnętrznych. Stosowanie Nonafact może wyrównać niedobór czynnika IX.

SKŁAD NONAFACT, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest ludzki czynnik krzepnięcia IX Każda fiolka zawiera 500 j.m. lub 1000 j.m. ludzkiego czynnika krzepnięcia IX. Nonafact zawiera 100 j.m./ml czynnika IX po rozpuszczeniu w wodzie do wstrzykiwań.

Ponadto lek zawiera sodu chlorek, sacharozę, histydynę i wodę do wstrzykiwań.

JAKIE JEST DAWKOWANIE NONAFACT? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Zalecana dawka
O dawce leku Nonafact decyduje lekarz. Wielkość zastosowanej dawki zależy od obrazu klinicznego, masy ciała pacjenta oraz obecnego we krwi poziomu czynnika IX. W sytuacjach, gdy niezbędne jest wykonanie interwencji chirurgicznej lub ekstrakcji zęba należy poinformować lekarza lub dentystę o chorobie (niedoborze czynnika krzepnięcia krwi IX). W przypadku, gdy będzie to niezbędne przed wykonaniem zabiegu zostanie pacjentowi podany preparat czynnika IX, tak by osiągnięty został wymagany jego poziom we krwi.

Lek Nonafact podawany jest przez lekarza lub pielęgniarkę. Lek Nonafact można podawać samodzielnie, jeżeli jest to dozwolona praktyka w kraju użytkownika oraz jeżeli użytkownik został odpowiednio przeszkolony.

Bardzo istotne jest regularne sprawdzanie poziomu czynnika IX we krwi. Podanie 1 jednostki międzynarodowej (j.m.) czynnika IX na kilogram masy ciała podnosi aktywność osoczowego czynnika IX o 1,1% normalnej aktywności.

Wymagane dawkowanie wylicza się przy pomocy następującego wzoru:
Wymagana liczba jednostek = masa ciała (kg) x wymagany wzrost aktywności czynnika IX (%) (j.m./dl) x 0,9

Szczegółowa tabela pomocna przy ustalaniu dawek w przypadkach krwawień lub operacji chirurgicznych oraz pełna instrukcja dotycząca przygotowania leku znajdują się w załączonej ulotce.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI NONAFACT, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Nie odnotowano przypadków przedawkowania ludzkiego czynnika krzepnięcia IX.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Nie dotyczy.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ NONAFACT W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Jako, że występowanie hemofilii B u kobiet jest rzadkie, nie ma wystarczających doświadczeń odnośnie stosowania czynnika IX w czasie ciąży i w okresie karmienia piersią. Z tego powodu w czasie ciąży i karmienia piersią czynnik IX powinien być stosowany jedynie w przypadku, gdy jest bezwzględnie wskazany.

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

ULOTKA LEKU NONAFACT – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – NONAFACT CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - NONAFACT CENA, REFUNDACJA

NONAFACT OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here