LACTULOSE ABBOTT (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

OPIS DZIAŁANIA / WSKAZANIA

Jakie są wskazania do stosowania leku LACTULOSE ABBOTT (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) oraz jak działa ten lek?

Lactulose Abbott zawiera substancję przeczyszczającą – laktulozę. Poprzez działanie wzmagające transport wody do jelita laktuloza zmiękcza stolec i ułatwia jego przemieszczanie. Lactulose Abbott nie jest wchłaniany do organizmu.

Lactulose Abbott stosowany jest w leczeniu zaparcia (spowolnione ruchy jelit, twarde i suche stolce)
oraz w leczeniu encefalopatii wątrobowej, nazywanej również encefalopatią wrotno-układową (choroba wątroby powodująca trudności w myśleniu, drżenie, obniżony poziom świadomości, w tym śpiączkę).

SKŁAD

Jaki jest skład leku LACTULOSE ABBOTT (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM), jaką zawiera substancję czynną oraz substancje pomocnicze?

Substancją czynną leku jest laktuloza.

1 ml leku Lactulose Abbott zawiera 667 mg laktulozy.
5 ml leku Lactulose Abbott zawiera 3,335 g laktulozy.

Lek nie zawiera substancji pomocniczych, ale może zawierać bardzo małe ilości innych cukrów takich jak laktoza, galaktoza, epilaktoza i fruktoza.

STOSOWANIE / DAWKOWANIE

Jakie jest zalecane dawkowanie leku LACTULOSE ABBOTT (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM), jak prawdłowo i bezpiecznie stosować ten lek?

Lactulose Abbott należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami zamieszczonymi w tej ulotce. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Lek należy przyjmować o tej samej porze każdego dnia.
Lek należy szybko połknąć. Nie należy przetrzymywać leku w ustach.

Lek Lactulose Abbott może być przyjmowany nierozcieńczony lub rozcieńczony w pewnej ilości płynu. Należy użyć załączonej miarki.

PRZEDAWKOWANIE

Jak postępować w przypadku przedawkowania leku LACTULOSE ABBOTT (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM), co zrobić gdy przypadkowo przyjęto większą dawkę leku niż zalecana?

W przypadku przedawkowania może wystąpić biegunka i bóle brzucha. W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Lactulose Abbott należy skontaktować się z lekarzem.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Czy można jeść i pić stosując ten lek? Czy można pić alkohol? Zastosowanie leku LACTULOSE ABBOTT (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) przy jednoczesnym spożywaniu pokarmów i napojów?

Podczas stosowania jakiegokolwiek leku, nie należy spożywać alkoholu.

Lactulose Abbott może być przyjmowany z jedzeniem lub bez. Nie ma ograniczeń dotyczących przyjmowanego jedzenia lub picia.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Czy kobieta będąca w ciąży lub karmi piersią może zażywać lek LACTULOSE ABBOTT (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM), jakie środki ostrożności należy zachować?

Lactulose Abbott może być przyjmowany w czasie ciąży i karmienia piersią.

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

DOKUMENTACJA LEKU LACTULOSE ABBOTT (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) – DOKUMENTY W FORMACIE PDF LUB DOC

Udostępnilismy możliwość ściągnięcia pełnej dokumnetacji leku: ulotki dla pacjenta oraz charakterystyki produktu leczniczego (dla faramceutów, lekarzy i personelu medycznego).

POBIERZ ULOTKĘ

ULOTKA LEKU LACTULOSE ABBOTT (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje dotyczące m.in. skutków ubocznych stosowania leku, informacji o interakcjach z innymi lekami, czy przeciwwskazań do stosowania leku.

Brak ulotki w bazie.


POBIERZ CHARAKTERYSTYKĘ

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO (CHPL) - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.

Brak charakterystyki w bazie.
ZAREZERWUJ LACTULOSE ABBOTT (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) W NAJBLIŻSZEJ APTECE

OPINIE O LEKU LACTULOSE ABBOTT (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

Poznaj opinie innych pacjentów stosujących lek lub podziel się własnymi spostrzeżeniami

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here