Opis substancji opracowany przez:

Spis leków zawierających substancję: Siarczan hydroksychlorochiny

Hydroquenin

Hydroquenin to lek, który zawiera substancję czynną hydroksychlorochinę. Jest to lek przeciwmalariaowy, który ma również właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe. Hydroquenin jest dostępny na receptę i jest stosowany w leczeniu różnych stanów, w tym malarii, reumatoidalnego zapalenia stawów i tocznia rumieniowatego. Wskazania do stosowania tego leku powinny być zawsze określane przez lekarza.

Hydroxychloroquine Adamed

Hydroxychloroquine Adamed to lek dostępny na receptę, który jest w formie tabletek powlekanych. Każda tabletka zawiera 200 mg siarczanu hydroksychlorochiny, co odpowiada 155 mg hydroksychlorochiny. Lek zawiera laktozę, więc pacjenci ze stwierdzoną wcześniej nietolerancją niektórych cukrów powinni skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem tego leku.

Hydroxychloroquine sulfate Accord

Hydroxychloroquine Sulfate Accord to lek na receptę, który zawiera substancję czynną hydroksychlorochinę. Jest to lek przeciwmalaryczny, który ma również właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe. Stosuje się go w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów, tocznia rumieniowatego układowego i tocznia rumieniowatego krążkowego. Ponadto, jest używany w leczeniu ostrych ataków malarii wywołanych przez Plasmodium vivax, P. malariae, P. ovale i wrażliwe P. falciparum, a także w leczeniu supresyjnym malarii.

Hydroxychloroquine sulfate Edest

Hydroxychloroquine sulfate Edest to lek na receptę, który zawiera substancję czynną hydroksychlorochinę. Jest stosowany w leczeniu różnych schorzeń, takich jak malarii, reumatoidalnego zapalenia stawów (RZS), tocznia rumieniowatego oraz objawów zapalenia stawów w przebiegu boreliozy. Lek jest dostępny w formie tabletek powlekanych.

Novidin

Novidin to lek zawierający 400 mg hydroksychlorochiny siarczanu. Jest to lek przeciwmalaryczny, który jest również klasyfikowany jako lek przeciwreumatyczny o opóźnionym działaniu. Novidin jest wskazany do stosowania u dorosłych w zapobieganiu i leczeniu niepowikłanej malarii, leczeniu objawowym reumatoidalnego zapalenia stawów, leczeniu tocznia rumieniowatego krążkowego i tocznia rumieniowatego układowego oraz leczeniu fotodermatoz. Jest dostępny na receptę.