Konsultacja merytoryczna:

Nicorandil Dexcel Pharma

Nazwa leku to Nicorandil Dexcel Pharma, 10 mg, tabletki lub Nicorandil Dexcel Pharma, 20 mg, tabletki (w treści niniejszej ulotki nazywany „Nicorandil Dexcel Pharma, tabletki”). Tabletki te zawierają lek o nazwie nikorandyl.

Należy on do grupy leków tzw. „aktywatorów kanałów potasowych”.

Lek Nicorandil Dexcel Pharma, tabletki, działa poprzez zwiększanie przepływu krwi przez naczynia krwionośne serca.

Lek Nicorandil Dexcel Pharma, tabletki, jest stosowany w zapobieganiu i leczeniu długotrwałego bólu w klatce piersiowej (bólu dławicowego).

Jaki jest skład Nicorandil Dexcel Pharma, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest nikorandyl. Jedna tabletka 10 mg zawiera 10 mg nikorandylu. Jedna tabletka 20 mg zawiera 20 mg nikorandylu.

Pozostałe składniki to: alkohol cetylowy, mannitol, kroskarmeloza sodowa, powidon, krzemionka koloidalna bezwodna i sodu stearylofumaran.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Nicorandil Dexcel Pharma – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Przyjmowanie leku
– Lek należy przyjmować doustnie.
– Tabletki należy połykać w całości, popijając wodą. Tabletek nie wolno rozgryzać ani żuć.
– W razie stwierdzenia, że działanie leku jest zbyt słabe lub zbyt silne, nie należy samodzielnie modyfikować dawki, ale zwrócić się do lekarza.

Jaką dawkę leku należy przyjmować
– Standardowa dawka wynosi 10 mg lub 20 mg dwa razy na dobę: rano i wieczorem.
– Lekarz może zwiększyć tę dawkę do 30 mg dwa razy na dobę, jeśli to konieczne.
– W przypadku skłonności do występowania bólów głowy lekarz może rozpocząć od mniejszej dawki 5 mg (połowa tabletki 10 mg) dwa razy na dobę.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Lek Nicorandil Dexcel Pharma Tabletki nie jest zalecany do stosowania u dzieci i młodzieży.
Tabletkę można podzielić na równe dawki.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zażycia większej liczby tabletek niż właściwa należy natychmiast powiadomić o tym lekarza lub udać się do szpitalnego oddziału ratunkowego.

Należy wziąć ze sobą opakowanie leku, aby lekarz wiedział, jaki lek przyjęto. Mogą wystąpić następujące objawy: zawroty głowy, osłabienie, trudności z oddychaniem lub świszczący oddech.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Nicorandil Dexcel Pharma – czy mogę spożywać alkohol?

Podczas przyjmowania leku Nicorandil Dexcel Pharma, tabletki, nie należy spożywać alkoholu.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Nicorandil Dexcel Pharma w okresie ciąży i karmienia piersią?

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. W trakcie przyjmowania leku Nicorandil Dexcel Pharma, tabletki, nie należy karmić piersią, ponieważ niewielkie ilości leku mogą przenikać do mleka kobiecego.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Nicorandil Dexcel Pharma

Ulotka Nicorandil Dexcel Pharma – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Nicorandil Dexcel Pharma, 10 mg; 20 mg, tabletki (Nikorandyl)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 44 razy

Rozmiar plku 94.23 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Nicorandil Dexcel Pharma m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Nicorandil Dexcel Pharma, 10 mg, tabletki (Nikorandyl)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 40 razy

Rozmiar plku 110.16 KB


Nicorandil Dexcel Pharma, 10 mg, tabletki (Nikorandyl)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 19 razy

Rozmiar plku 110.02 KB

Cena - ile kosztuje Nicorandil Dexcel Pharma?

Cena Nicorandil Dexcel Pharma i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Nicorandil Dexcel Pharma.

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Nicorandil Dexcel Pharma? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz