Poszukujesz skutecznego sposobu na przejściowy ból brzucha?

Ból brzucha to obok bólu głowy jedna z najczęściej spotykanych dolegliwości, niezależna od wieku, czy płci. Jeśli dyskomfort w obrębie jamy brzusznej nie jest gwałtowny ani bardzo silny, warto sięgnąć po sprawdzony lek na ból brzucha, który złagodzi niechciane objawy. Czy lek z trimebutyną to dobre rozwiązanie? Kto nie powinien stosować preparatów z zawartością tej substancji? Dowiesz się tego z naszego artykułu.

Ból o wielu obliczach

Ból odczuwany w obrębie jamy brzusznej może przytrafić się każdemu, nierzadko w najmniej oczekiwanym momencie. Jednocześnie dyskomfort w okolicach brzucha może mieć wiele różnorodnych przyczyn i manifestować się na różne sposoby. Bez względu na to, czy dolegliwości bólowe związane są z zaburzeniami trawienia, czy też zaburzeniami czynności układu pokarmowego, wszystkie one są zazwyczaj nieprzyjemne. Zdarza się, że natężenie oraz rodzaj bólu brzucha powoduje konieczność rezygnacji z aktywności towarzyskiej i negatywnie wpływa na samopoczucie psychiczne.  Uciążliwe uczucie pełności, wzdęcia, nudności, biegunka czy też zaparcia – wachlarz potencjalnych dolegliwości ze strony brzucha jest naprawdę szeroki i nieprzyjemny dla każdego z nas. Jeśli wskazane dolegliwości mają łagodny lub umiarkowany charakter i nie towarzyszą im inne objawy, dobrym rozwiązaniem może okazać się zastosowanie preparatu na ból brzucha.

układ pokarmowy

Sprawdź ulotki i opinie pacjentów o lekach stosowanych w leczeniu chorób układu pokarmowego: leki na wrzody żołądka i dwunastnicy (PyleraLanzul, Emanera. Quamatel), leki na chorobę Leśniowskiego-Crohna / zapalenia jelit (Hyrimoz, Hulio, Asamax, Entyvio), oczyszczanie jelit (Citrafleet), leczenie biegunek (Carbo Medicinalis MF, Hidrasec), leki na zgagę (Bioprazol Bio Max) leki przeczyszczające (Dulcobis, Pikopil), inne dolegliwości układu pokarmowego (Prokit, Zulbex, Dexilant, Trimesan, Salaza, Debretin, Ircolon, Raphacholin C).

Postaw na lek dobrej jakości

Wybierając produkt leczniczy, zdecydowanie warto postawić na lek wysokiej jakości (np. lek na ból brzucha Tribux Bio firmy Biofarm). Taki produkt pozwoli złagodzić objawy związane z czynnościowymi zaburzeniami układu pokarmowego. Zawarta w jego składzie trimebutyna wykazuje bezpośrednie działanie na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, wpływając na regulację pracy przewodu pokarmowego. Jednocześnie substancja ta nie oddziałuje na układ nerwowy. Warto jednak pamiętać, iż trimebutyna nie jest zalecana do stosowania u dzieci w wieku poniżej 12 lat. Nie należy jej również podawać kobietom w ciąży, a tym karmiącym jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności.

Reklama

Lek na ból brzucha: jak długo stosować?

W przypadku, kiedy ból brzucha nie ustępuje pomimo zażywania leku, należy skonsultować się z lekarzem. Choć ból i dyskomfort w okolicy brzucha mają najczęściej niegroźne przyczyny, takie jak nadmierne skurcze jelit, zaleganie lub fermentacja resztek pokarmowych czy też zwolniona perystaltyka, to jednak nie można wykluczyć poważniejszego podłoża zaistniałych dolegliwości.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz