Prokit

Działanie i wskazania

Prokit należy do grupy leków zwanych lekami prokinetycznymi. Leki prokinetyczne poprawiają lub pobudzają i nasilają motorykę (ruchliwość) przewodu pokarmowego. Podanie tych leków powoduje przyspieszenie opróżniania żołądka i przejścia treści pokarmowej przez jelito cienkie oraz zwiększenie napięcia dolnego zwieracza przełyku. Dodatkowo lek Prokit ma działanie przeciwwymiotne.

Prokit wskazany jest w leczeniu objawów wynikających z powolnego opróżniania żołądka, takich jak uczucie pełności w żołądku lub ból w górnej części brzucha, utrata apetytu, zgaga, nudności i wymioty w zaburzeniach żołądkowo-jelitowych, które nie są spowodowane chorobą wrzodową lub chorobą organiczną wpływającą na szybkość przejścia treści pokarmowej przez przewód pokarmowy.

Prokit jest wskazany do stosowania u dorosłych.

Cena

Sprawdź ile kosztuje Prokit.

Skład

Substancją czynną leku jest itoprydu chlorowodorek. Każda tabletka powlekana zawiera 50 mg itoprydu chlorowodorku.

Substancje pomocnicze to: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, żelowana, kroskarmeloza sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, otoczka Opadry II White 85F18422 (alkohol poliwinylowy częściowo zhydrolizowany, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 4000, talk).

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: .

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Zazwyczaj stosowana dawka u dorosłych to 1 tabletka trzy razy na dobę, przed posiłkiem.

Dawka może być zmniejszona w zależności od przebiegu choroby. Dokładne dawkowanie leku oraz czas trwania leczenia będą ustalone przez lekarza.

Przedawkowanie

W razie przyjęcia większej niż zalecana liczby tabletek leku lub przypadkowego przyjęcia leku przez dziecko, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Prokit należy przyjmować przed posiłkiem.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania leku u kobiet w ciąży. Z tego względu itopryd może być stosowany w okresie ciąży lub u kobiet, u których nie można wykluczyć ciąży wyłącznie wtedy, gdy korzyści z leczenia przewyższają potencjalne ryzyko.

Nie zaleca się stosowania leku u kobiet karmiących piersią, ze względu na brak doświadczeń dotyczących stosowania itoprydu w okresie karmienia piersią.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Ocena i opinie pacjentów - forum o lekach

Aktualna ocena:
12345678910
(190 ocen, średnia: 5,93 na 10)
Loading...

16 OPINIE O LEKU

 1. Od ponad 30 kat mam kłopoty żołądka po rezekcji jelita cienkieko i zatruciu eterem.
  Niestety z roku na rok z wiekiem gorzej. Ciągłe uczucie ciężkości i pełności w żołądku, refluks ciągłe odbijania i rozpieranie z bólem w klatce piersiowej, brak uczucia głodu, odnawiające się wrzody idp. Po zleceniu badań ( pasaż jelit i gastroskopia) od miesiąca biorę prokit. Dla mnie rewelacja bez sensacji o których czytałem w tutejszych komentarzach. Mogę jeść normalnie – oczywiście nie tłuste ciężkie smażone potrawy lecz lekkostrawne z którymi do tej pory też miałem kłopoty. Normalnie śpię, chodzę nie mam zawrotów głowy czy innych dolegliwości i nie jestem młodzieńcem bo 64 wiosny za sobą. Widocznie jak we wszystkim każdy organizm inaczej reaguje. Powtórzę dla mnie po miesiącu brania suer lek -pomaga.

 2. Witam.
  Dla mnie tragedia.
  Zatrzymały mi się całkowicie procesy trawienne.Przestałam oddawać gazy,stolec się zatrzymał.Nawet cofał mi się z dwunastnicy do żołądka.Dostałam zapalenie żołądka, ból, nie do zniesienia.Płukanie jelit w szpitalu.
  Nie polecam.

 3. Super lek ,mi odrazu pomógł,wcześniej przy refleksie żołądkowymi co bym nie zjadła mialam duże problemy gastryczne ,przy tym leku mogę nareszcie jeść!

 4. Miałam problemy żołądkow przez wiele lat gastroskopia wyszła ok lekarz przepisał mi prokit zaznacze ze stosowałam wiele innych leków nie pomogły prokit mnie dopiero uzdrowil rewelacja polecsm

PODZIEL SIĘ DOŚWIADCZENIAMI NA TEMAT STOSOWANEGO PRODUKTU

Proszę wpisz swoją opinię!
Please enter your name here