Ircolon

Ircolon to lek w formie tabletek, który zawiera substancję czynną - trimebutynę. Jest to agonista receptorów enkefalinowych w ścianie jelit. Lek jest stosowany w leczeniu objawowym zaburzeń motoryki i dolegliwości jelitowych związanych z czynnościowymi zaburzeniami przewodu pokarmowego. Ircolon jest dostępny na receptę.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Ircolon zawiera trimebutyny maleinian jako substancję czynną.

Ircolon stosuje się w leczeniu objawowym:
– zaburzeń motoryki i dolegliwości jelitowych związanych z czynnościowymi zaburzeniami przewodu pokarmowego,
– bólu związanego z zaburzeniami czynnościowymi przewodu pokarmowego i dróg żółciowych.

Skład

– Substancją czynną leku jest trimebutyny maleinian. 1 tabletka zawiera 100 mg trimebutyny maleinianu.

– Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna, hypromeloza, kroskarmeloza sodowa, kwas cytrynowy jednowodny, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna, bezwodna.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek przeznaczony do stosowania wyłącznie u dorosłych.
Zazwyczaj stosuje się 1 tabletkę 3 razy na dobę.
W wyjątkowych przypadkach lekarz może zadecydować o zwiększeniu dawki do 6 tabletek.

Przedawkowanie

W przypadku przedawkowania należy zastosować leczenie objawowe.

Jedzenie i picie (alkohol)

Brak danych.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Brak obecnie wystarczających danych, które pozwoliłyby ocenić wpływ trimebutyny podawanej w okresie ciąży na powstanie wad wrodzonych lub toksycznego działania na płód.

Z tego powodu, jako środek ostrożności, nie zaleca się podawania leku Ircolon w czasie pierwszego trymestru ciąży. Nie przewiduje się wystąpienia szkodliwego działania na organizm matki lub dziecka, jednak jedynie w razie konieczności lekarz rozważy zastosowanie leku Ircolon w czasie drugiego lub trzeciego trymestru ciąży.

W okresie leczenia trimebutyną jest możliwe karmienie piersią.

Ulotka Ircolon

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Ircolon (forum)

Stosujesz Ircolon? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

12 komentarzy do “Ircolon”

 1. Ja miałam po nim straszne zawroty i bóle głowy. Do tego kłucia w brzuchy. Czy wyregulował pracę jelit? Trudno powiedzieć.

  Odpowiedz
    • Nie zgodzę się, że ircolon powoduje zaparcia. Ja z powodu leniwych jelit i problemów z zaparciami właśnie go dostałam od gastrologa. Wszelkie zaparcia zniknęły po raptem kilku dniach kuracji !!! Nie piszcie głupot, a poza tym zależy co jecie- wcale nie po leku mogą to być problemy, bo on reguluje pracę jelit. Pozdrawiam!

     Odpowiedz
   • dla mnie jego działanie jest super.Nareszcie nie chodzę wzdęta.Oczywiście nie ma mowy o zaparciach jak pisali niektórzy

    Odpowiedz
  • Możemy się tak targować. Każdy z nas ma podobne obiawy a różne skutki brania tego leku. To nic dziwnego bo mogą być różne przyczyny naszych problemów gastrycznych. Jak wszystkie leki, nie pomaga na każdą chorobę brzuszną. Trzeba to sprawdzić. Mnie pomaga, wyregulował mi co nieco. Dalszy kontakt to lekarz. Musi to tak wyglądać. U jednej osoby jest ok a druga ma zle zdanie. Powodzenia i zdrówka życzę ?

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Ircolon. Podziel się doświadczeniami na forum.