Acenol

Acenol to lek dostępny bez recepty, który zawiera paracetamol. Jest stosowany w bólach różnego pochodzenia, takich jak bóle głowy, zębów, stawowe, miesiączkowe, nerwobóle i inne. Działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Efekt leczniczy występuje już po podaniu pierwszej dawki i utrzymuje się przez 24 godziny. Acenol jest dostępny w postaci tabletek o dawce 300 mg lub 500 mg.

Acenol Forte

Acenol Forte to lek, który skutecznie łagodzi bóle różnego pochodzenia, takie jak bóle głowy, zębów, stawów, miesiączkowe, nerwobóle i wiele innych. Jego głównym składnikiem jest paracetamol, który działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo. Lek jest stosowany w zwalczaniu gorączki oraz w leczeniu bólów różnego pochodzenia. Acenol Forte jest dostępny bez recepty.

Antidol 15

Antidol 15 to lek dostępny bez recepty, który zawiera dwie substancje czynne: paracetamol i fosforan kodeiny. Jest stosowany do krótkotrwałego leczenia bólu o średnim i dużym nasileniu, takiego jak ból głowy, ból po ekstrakcji zęba, ból kostno-stawowy czy ból miesiączkowy. Leku nie należy przyjmować dłużej niż 3 dni.

Apap

Apap to lek dostępny bez recepty, który zawiera paracetamol jako substancję czynną. Działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, a jego mechanizm działania polega na hamowaniu aktywności cyklooksygenazy kwasu arachidonowego w ośrodkowym układzie nerwowym. Wskazaniem do stosowania Apap są bóle różnego pochodzenia, takie jak ból głowy, mięśni, zębów, nerwobóle, bóle menstruacyjne, bóle kostno-stawowe oraz gorączka, na przykład w przebiegu przeziębienia lub grypy.

Apap Extra

Apap Extra to lek dostępny bez recepty, który zawiera w swoim składzie paracetamol i kofeinę. Działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Jest zalecany do doraźnego stosowania w celu łagodzenia dolegliwości bólowych, takich jak ból głowy, migrena, bóle mięśni, bóle zębów, nerwobóle, bóle menstruacyjne, bóle kostno-stawowe. Dodatkowo Apap Extra łagodzi objawy przeziębienia i grypy takie jak gorączka, bóle gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe.

Aspirin

Aspirin to lek zawierający kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Jest stosowany w leczeniu gorączki oraz bólu o nasileniu małym i umiarkowanym. Aspirin jest dostępny bez recepty. Wskazania do stosowania obejmują bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśni, stawów, pleców, a także dolegliwości związane z przeziębieniem i grypą.

Aspirin Effect

Aspirin Effect to lek przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwgorączkowy. Jest dostępny bez recepty. Substancją czynną jest kwas acetylosalicylowy. Lek jest w formie granulatu do bezpośredniego podania na język, co zapewnia szybkie działanie. Wskazany jest do stosowania w przypadku dolegliwości bólowych różnego pochodzenia, takich jak ból głowy, bóle mięśni, stawów, pleców, a także w gorączce i dolegliwościach związanych z przeziębieniem.

Aspirin Ultra Fast

Aspirin Pro to lek dostępny bez recepty, którego substancją czynną jest kwas acetylosalicylowy. Charakteryzuje się szerokim zakresem działania. Jest zalecany do stosowania w różnego rodzaju bólach o małym i umiarkowanym nasileniu, takich jak ból głowy, dolegliwości towarzyszące grypie, bóle zębów, bóle mięśni. Aspirin Pro jest przeznaczony do stosowania u osób dorosłych i młodzieży powyżej 16 lat.

Cefalgin

Cefalgin to lek dostępny bez recepty, który zawiera paracetamol, propyfenazon i kofeinę. Wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Wskazany jest do stosowania w bólach o słabym do umiarkowanego nasilenia, takich jak migrenowe bóle głowy, bóle zębów, bóle miesiączkowe, nerwobóle, a także w przypadku gorączki. Substancje czynne wchodzące w skład leku wspomagają wzajemnie swoje działanie, a kofeina nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu.

Dexak

Dexak to lek przeciwbólowy należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Substancją czynną leku jest deksketoprofen. Lek jest stosowany do krótkotrwałego, objawowego leczenia ostrego bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego, na przykład ostrego bólu mięśni lub stawów, bolesnego miesiączkowania, bólu zębów. Dexak jest dostępny na receptę.

Dexak SL

Dexak SL to lek przeciwbólowy z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Substancją czynną leku jest deksketoprofen w postaci soli deksketoprofenu z trometamolem. Dexak SL jest stosowany do krótkotrwałego, objawowego leczenia ostrego bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego, np. ostrego bólu mięśni lub stawów, bolesnego miesiączkowania, bólu zębów. Lek jest dostępny bez recepty.

Domilgan

Dialginum (metamizol sodowy) jest lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym z grupy pochodnych pirazolonu. Stosowany jest w krótkotrwałym leczeniu bólu o różnym pochodzeniu o dużym nasileniu oraz w gorączce, gdy zastosowanie innych leków jest niewskazane lub nieskuteczne. Lek wykazuje silne działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, nie wpływając przy tym na perystaltykę jelit i nie powodując zaparć. Podstawowymi wskazaniami do stosowania są różne rodzaje bólu, w tym bóle głowy,

Efferalgan

Efferalgan to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, który zawiera paracetamol jako substancję czynną. Jest dostępny bez recepty i jest stosowany w bólach różnego pochodzenia, takich jak bóle głowy, zębów, stawów, mięśni, bóle miesiączkowe, nerwobóle i inne. Efferalgan jest dostępny w różnych formach, w tym tabletki musujące i czopki doodbytnicze.

Efferalgan Forte

Efferalgan Forte to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy dostępny bez recepty. Zawiera paracetamol w dawce 1g w jednej tabletce musującej. Lek jest przeznaczony do stosowania w bólach różnego pochodzenia i o różnym natężeniu, szczególnie zalecany jest w bólach głowy, migrenach, w bólach reumatycznych, stawowych, mięśniowych i kostnych. Tabletkę należy rozpuścić w niewielkiej ilości płynu przed zażyciem.

Excedrin Duo

Excedrin Duo to lek zawierający dwie substancje czynne: paracetamol i ibuprofen. Jest stosowany do krótkotrwałego leczenia bólu o umiarkowanym nasileniu, związanego z migreną, bólami głowy, pleców, miesiączkowymi, bólem zęba, reumatycznym i mięśniowym, jak również objawami przeziębienia i grypy. Działa na różne rodzaje bólu, co czyni go szczególnie skutecznym, gdy sam paracetamol lub ibuprofen nie wystarczają. Lek jest przeznaczony dla dorosłych powyżej 18 roku życia.

Excedrin Sprint

Excedrin Sprint zawiera paracetamol, który działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Jest wskazany w leczeniu bólów głowy, migreny, bólu napięciowego, bólów zębów, nerwobólów, bólów kręgosłupa, bólów kostnych, stawowych i mięśniowych, bolesnego miesiączkowania, bólu gardła oraz łagodnego zapalenia stawów. Działa również skutecznie w czasie przeziębienia i stanów grypopodobnych. Dzięki specjalnemu składowi (Optizorb™), tabletki Excedrin Sprint zaczynają się rozpadać już w ciągu 5 minut, zapewniając szybkie uwolnienie substancji czynnej.

Flectorgo

Flectorgo to lek, który zawiera substancję czynną diklofenak epolaminy. Należy on do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), co oznacza, że działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie oraz przeciwobrzękowo. Lek Flectorgo jest stosowany w celu złagodzenia łagodnego do umiarkowanego bólu, takiego jak bóle reumatyczne, bóle mięśniowe, bóle zębów, bóle miesiączkowe oraz bóle głowy. Jest dostępny na receptę.

Galprofen

Galprofen to lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym. Substancją czynną preparatu jest ibuprofen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Lek jest dostępny bez recepty. Wskazania do stosowania obejmują ostry ból mięśniowy, menstruacyjny, kostny, migrenowy lub pooperacyjny o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu; łagodny lub umiarkowany ból zębów, głowy, stawów, nerwoból, ból okolicy lędźwiowo-krzyżowej; gorączkę w przebiegu grypy, przeziębienia i innych chorób zakaźnych.

Gripex Control Duo

Gripex Control Duo to lek złożony, który zawiera dwie substancje czynne: paracetamol i kofeinę. Paracetamol działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo, a kofeina działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy, nasilając działanie przeciwbólowe paracetamolu oraz przyspieszając jego wchłanianie do krwi. Gripex Control Duo stosuje się w różnego rodzaju bólach, np. mięśni, stawów lub menstruacyjnych, jak również przy pierwszych objawach przeziębienia i grypy. Jest dostępny bez recepty.

Gripex Duo

Gripex Duo to lek złożony, który zawiera dwie substancje czynne: paracetamol i fenylefrynę. Lek ten jest przeznaczony do objawowego leczenia przeziębienia, grypy i infekcji grypopodobnych, które objawiają się katarem i niedrożnością zatok przynosowych, gorączką, bólem głowy, bólem gardła czy bólami mięśniowo-szkieletowymi. Gripex Duo jest dostępny bez recepty i przeznaczony jest dla osób powyżej 12. roku życia.

Ibalgin

Ibalgin to lek dostępny bez recepty, zawierający substancję czynną ibuprofen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Stosowany jest w dolegliwościach bólowych różnego pochodzenia, takich jak ból głowy, ból zębów, ból pleców, bóle menstruacyjne oraz w gorączce różnego pochodzenia. Ibalgin dostępny jest również w formie kremu do stosowania na skórę, który jest stosowany w leczeniu miejscowym objawów zapalnych ostrych i przewlekłych chorób reumatoidalnych, bólu związanego z chorobą zwyrodnieniową stawów i kręgosłupa.

Ibenal

Ibenal to lek, który jest dostępny na receptę. Jest stosowany w leczeniu bólu oraz stanów zapalnych. Działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Wskazania do stosowania obejmują różnego rodzaju bóle (np. ból głowy, ból zębów, ból mięśni), gorączkę oraz stany zapalne różnego pochodzenia.

Ibufen

Ibufen to lek, który zawiera substancję czynną ibuprofen. Jest to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), który wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Stosowany jest w bólach różnego pochodzenia, w tym bólach głowy, bolesnych miesiączkach i nerwobólach a także w stanach gorączkowych między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych. Ibufen jest dostępny bez recepty.

Ibum

Ibum to lek dostępny bez recepty, który zawiera substancję czynną ibuprofen. Ibuprofen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) i wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz przeciwzapalne. Ibum jest wskazany do stosowania w leczeniu bólów różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanym, takich jak bóle głowy, zębów, mięśni, stawów, a także w stanach gorączkowych różnego pochodzenia.

IBUM COMFORT minicaps

IBUM COMFORT minicaps to lek dostępny bez recepty, zawierający substancję czynną ibuprofen. Jest to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Lek jest przeznaczony dla osób dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia. Stosowany jest w przypadkach występowania bólu różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, takiego jak bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle po urazach, nerwobóle, bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie. Może być również stosowany w przypadku bolesnego miesiączkowania oraz stanów gorączkowych różnego pochodzenia.

Ibum Express Forte

Ibum Express Forte to lek bez recepty, który zawiera ibuprofen. Jest to substancja z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), która ma działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Lek jest stosowany do objawowego, krótkotrwałego leczenia bólu o różnym pochodzeniu o nasileniu słabym do umiarkowanego, takiego jak bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle po urazach, nerwobóle, bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie oraz bolesne miesiączkowanie. Ponadto, Ibum Express Forte jest stosowany w stanach gorączkowych różnego pochodzenia.

IBUM FEMINA

IBUM FEMINA to lek dostępny bez recepty, zawierający substancję czynną ibuprofen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Lek ten wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Stosowany jest w bólach różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, takich jak bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle po urazach, nerwobóle, bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie. Jest również wskazany w bolesnym miesiączkowaniu oraz stanach gorączkowych różnego pochodzenia.

IBUM Forte

IBUM Forte to lek o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, zawierający substancję czynną ibuprofen. Jest dostępny w postaci kapsułek miękkich oraz zawiesiny doustnej. IBUM Forte jest stosowany w leczeniu bólów różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, takich jak bóle głowy, zębów, mięśniowe, stawowe i kostne, bóle po urazach, nerwobóle, bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie oraz bolesne miesiączkowanie. Pamiętaj, że IBUM Forte jest dostępny bez recepty.

IBUM Forte (o smaku bananowym)

IBUM Forte (o smaku bananowym) to lek w postaci syropu. Substancją czynną leku jest ibuprofen, który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Lek jest przeznaczony do krótkotwałowego leczenia objawowego: gorączki różnego pochodzenia, między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia, a także w przebiegu odczynu poszczepiennego oraz bólów różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego. Lek jest dostępny bez recepty.

Ibupar

Ibupar to lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym, zawierający substancję czynną ibuprofen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Jest dostępny bez recepty. Stosowany jest w bólach różnego pochodzenia o słabym lub umiarkowanym nasileniu, takich jak bóle głowy, zębów, mięśni, kości i stawów, nerwobóle, bóle po urazach, ból w przebiegu przeziębienia i grypy oraz w bolesnym miesiączkowaniu. Ponadto, stosowany jest w gorączce różnego pochodzenia, m.in. w przebiegu przeziębienia i grypy.

Ibupar forte

Ibupar Forte to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), który skutecznie łagodzi ból oraz obniża gorączkę. Składnik aktywny leku, ibuprofen, jest szybko wchłaniany z przewodu pokarmowego, a maksymalne stężenie w surowicy osiąga po 1-2 godzinach od podania doustnego. Lek jest stosowany m.in. w bólach głowy, zębów, stawów, nerwobólach, towarzyszących przeziębieniu, a także gorączce i bolesnym miesiączkowaniu. Ibupar Forte jest dostępny bez recepty.

Ibuprex

Ibuprex to lek, którego substancją czynną jest ibuprofen, należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Dzięki niemu można zmniejszyć gorączkę oraz złagodzić ból. Lek ten jest zalecany w przypadku bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego, takim jak ból głowy, migreny, bolesne miesiączkowanie, ból mięśniowy, kostny i stawowy (również w wyniku urazów), ból zębów, ból okolicy lędźwiowo-krzyżowej oraz w leczeniu gorączki, np. w przebiegu zakażeń górnych dróg oddechowych, przeziębienia i grypy lub innych chorób zakaźnych. Ibuprex jest dostępny na receptę.

Ibuprex Max

Ibuprex Max to lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym oraz przeciwzapalnym. Zawiera substancję czynną ibuprofen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Stosuje się go w łagodnych oraz umiarkowanych bólach różnego pochodzenia, np. bólach głowy, zębów, menstruacyjnych czy lędźwiowo-krzyżowych. Ibuprex Max można stosować również w celu zmniejszenia gorączki. Jest dostępny bez recepty.

Ibuprofen APTEO MED

Ibuprofen APTEO MED to lek przeciwbólowy i przeciwzapalny, dostępny bez recepty. Dawkowanie zależy od wieku i masy ciała pacjenta. Dorośli i młodzież powyżej 12. roku życia powinni przyjmować 200-400 mg maksymalnie 3 razy na dobę, z odstępem co najmniej 6 godzin między dawkami i nie więcej niż 1200 mg ibuprofenu w ciągu doby. Lek można aplikować na bolące miejsce w postaci żelu, nakładając 4-10cm żelu (ilość odpowiadająca 50-125mg ibuprofenu) i delikatnie wmasowując aż do całkowitego wchłonięcia, maksymalnie 4 razy na dobę.

Ibuprofen Dr. Max Pharma

buprofen Dr. Max Pharma to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ) o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Stosowany jest w krótkotrwałym leczeniu objawów bólu o łagodnym do umiarkowanego nasileniu, takich jak ból głowy, ból pleców, ból zębów, ból miesiączkowy, ból pooperacyjny oraz bóle mięśni i stawów. Jest przeznaczony dla dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat o masie ciała co najmniej 40 kg.

IBUPROFEN eubioco

Lek IBUPROFEN eubioco zawiera ibuprofen, który jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NLPZ) stosowanym w leczeniu bólu, gorączki i stanów zapalnych. Jest dostępny bez recepty.

Ibuprofen FORTE APTEO MED

Ibuprofen FORTE APTEO MED to lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym, którego głównym składnikiem jest ibuprofen. Jest przeznaczony do stosowania u osób dorosłych oraz młodzieży o masie ciała wynoszącej przynajmniej 40 kg (w wieku 12 lat i więcej). Wskazaniem do stosowania leku jest leczenie bólu o małym lub umiarkowanym nasileniu oraz gorączki. Produkt jest dostępny bez recepty.

Ibuprofen TZF

Ibuprofen TZF to lek dostępny bez recepty, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Jest stosowany w przypadku bólu o nasileniu słabym do umiarkowanego, takiego jak bóle głowy (w tym migreny), bóle zębów, bóle mięśni, stawów i kości (w tym bóle pleców), bóle pourazowe, pooperacyjne, w tym związane z zabiegiem stomatologicznym, a także bolesne miesiączkowanie.

Ibuprofen Zentiva

Ibuprofen Zentiva to lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), który wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Jest powszechnie stosowany w leczeniu bólów o małym i umiarkowanym nasileniu różnego pochodzenia, takich jak: bóle głowy, zębów, mięśni, kości i stawów, bolesne miesiączkowanie. Lek jest dostępny bez recepty.

Ibuprom

Ibuprom to lek zawierający ibuprofen, który jest stosowany do łagodzenia bólu, zmniejszania gorączki i zapalenia. Jest dostępny w postaci tabletek powlekanych. Lek jest skuteczny w leczeniu bólów różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, takich jak bóle głowy, zębów, mięśniowe, stawowe i kostne, bóle po urazach, nerwobóle, bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie oraz bolesne miesiączkowanie.Ibuprom jest dostępny bez recepty.

IBUPROM FORTE

Ibuprom Forte to lek zawierający substancję czynną ibuprofen, który wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Jest stosowany doraźnie w bólach różnego pochodzenia, w tym bólach głowy, bolesnych miesiączkach i nerwobólach a także w stanach gorączkowych między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych. Lek jest dostępny bez recepty.

IBUPROM MAX RAPID

Ibuprom Max Rapid to lek, który zawiera ibuprofen w postaci soli sodu (512 mg ibuprofenu sodowego). Jest to nowoczesna forma leku, która jest bardzo dobrze rozpuszczalna w kwaśnym środowisku żołądka. Dzięki temu Ibuprom Max Rapid ma 3-krotnie szybsze wchłanianie i 3-krotnie szybszy początek działania przeciwbólowego. Lek jest stosowany do objawowego, krótkotrwałego leczenia bólu. Działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Jest dostępny bez recepty.

Ibuprom Max Sprint

Ibuprom Max Sprint to lek zawierający ibuprofen, który jest stosowany do łagodzenia bólu, zmniejszania gorączki i zapalenia. Jest dostępny w postaci żelowych kapsułek, które zawierają aktywny składnik w płynnej formie, dzięki czemu szybko likwiduje uciążliwe bóle w krótkim czasie. Ibuprom Max Sprint jest skuteczny w leczeniu bólów różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, takich jak bóle głowy (w tym migrenowe), zębów, mięśni i stawów, bolesne miesiączkowanie, nerwobóle. Lek dostępny bez recepty.

IBUPROM RAPID

Ibuprom Rapid to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Jest dostępny bez recepty. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia mogą stosować maksymalnie 2 tabletki do 3 razy na dobę. Wskazaniem do stosowania leku jest gorączka różnego pochodzenia oraz słabe i umiarkowane bóle różnego pochodzenia.

IBUPROM REGULAR

Ibuprom Regular to lek, którego substancją czynną jest ibuprofen. Jest to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), który wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Zalecany jest w zwalczaniu słabego i umiarkowanego bólu o różnym pochodzeniu oraz gorączki. Ibuprom Regular jest dostępny bez recepty.

Ibuprom RR

Ibuprom RR to lek przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwgorączkowy, który zawiera substancję czynną ibuprofen. Jest wskazany do stosowania w leczeniu bólów o różnej etiologii, takich jak bóle głowy, zębów, mięśniowo-stawowe i kostne, migrena, bole okolicy lędźwiowo-krzyżowej, nerwobóle, bóle menstruacyjne oraz gorączki towarzyszącej przeziębieniom i grypie. Ibuprom RR jest dostępny bez recepty.

IBUPROM RR MAX

Ibuprom RR MAX to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ) dostępny bez recepty. Substancją czynną preparatu jest ibuprofen, który wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Lek jest wskazany do stosowania w bólach różnego pochodzenia o słabym lub umiarkowanym nasileniu, takich jak bóle głowy (w tym migrenowe), zębów, mięśni i stawów, okolicy lędźwiowo-krzyżowej, nerwobóle oraz w bolesnym miesiączkowaniu. Może być również stosowany w gorączce, na przykład w przebiegu przeziębienia, grypy lub innych chorób zakaźnych.

IBUPROM ULTRAMAX

IBUPROM ULTRAMAX to lek przeciwbólowy i przeciwzapalny zawierający wysoką dawkę ibuprofenu. Skutecznie zwalcza nawet silny ból, doskonale sprawdza się przy bólach głowy, bólach migrenowych czy ostrych bólach mięśniowych. Jest to dobry wybór w przypadku bólu pooperacyjnego. Lek jest dostępny bez recepty i przeznaczony jest dla osób dorosłych. Wskazania do stosowania obejmują ostre bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, takie jak bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśniowe, bóle kostne i stawowe, bolesne miesiączkowanie oraz gorączkę (między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych).

IbuTeva

IbuTeva to lek zawierający substancję czynną ibuprofen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Stosowany jest w leczeniu bólu o łagodnym do umiarkowanego nasilenia oraz w leczeniu gorączki. Lek jest dostępny bez recepty.

IbuTeva Max

IbuTeva Max to lek przeciwbólowy, przeciwzapalny oraz przeciwgorączkowy. Zawiera substancję czynną – ibuprofen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Stosuje się go w łagodnych oraz średnio nasilonych bólach, takich jak ból głowy (w tym migrenowy), ból zębów, czy bolesne miesiączkowanie. Lek dostępny jest bez recepty.

Ibutrixen Fast

to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ) zawierający jako substancję czynną ibuprofen. Jest to sprawdzony i skuteczny lek działający przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Jego główne zastosowanie obejmuje łagodzenie bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego, w tym bóle głowy, migreny (z aurą lub bez), bóle menstruacyjne oraz bóle zębów. Lek wykazuje również skuteczność w obniżaniu gorączki. Mechanizm działania ibuprofenu polega na hamowaniu syntezy prostaglandyn – substancji odpowiedzialnych za

Inflanor

Inflanor to lek przeciwbólowy i przeciwzapalny zawierający ibuprofen. Jest dostępny bez recepty i jest stosowany w krótkotrwałym, objawowym leczeniu bólu o nasileniu małym do umiarkowanego, takim jak: ból głowy (w tym migrenowy ból głowy), ból pleców, bóle mięśni i stawów, bolesne miesiączkowanie. Inflanor Plus to wersja leku zawierająca dodatkowo paracetamol, co zwiększa skuteczność działania przeciwbólowego.

Inflanor Max

Inflanor Max to lek przeciwbólowy i przeciwzapalny, który jest dostępny bez recepty. Jest przeznaczony do krótkotrwałego objawowego leczenia łagodnego do umiarkowanego bólu, migreny, pierwotnego bolesnego miesiączkowania i (lub) gorączki u dorosłych i młodzieży. Może być również stosowany u dzieci w wieku 6-12 lat (masa ciała 20 – 40 kg) w przypadku ostrego bólu i gorączki związanej z przeziębieniem.

Inflanor Plus

Inflanor Plus to lek przeciwbólowy i przeciwzapalny zawierający połączenie paracetamolu i ibuprofenu. Jest zalecany do stosowania w przypadku różnych rodzajów bólu, takich jak migrena, ból głowy, ból zębów czy bolesne miesiączki. Lek stosowany jest także w leczeniu objawów przeziębienia i grypy. Inflanor Plus jest przeznaczony dla osób dorosłych.

Ketesse

Ketesse to lek przeciwbólowy należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Jest stosowany w objawowym leczeniu bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego, takiego jak ból mięśni, bolesne miesiączkowanie czy ból zębów. Lek jest dostępny na receptę.

Ketesse 25

Ketesse 25 to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ) skuteczny w łagodzeniu bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego, takiego jak ból mięśni, bolesne miesiączkowanie i ból zębów.

KETOANGIN

Ketoangin to lek o działaniu antyseptycznym, którego głównym składnikiem czynnym jest dichlorowodorek oktenidyny. Jest stosowany jako środek wspomagający w krótkotrwałym leczeniu stanów zapalnych jamy ustnej i gardła. Lek jest dostępny na receptę. Wskazaniem do jego stosowania jest zapalenie błony śluzowej jamy ustnej i gardła z typowymi objawami, takimi jak ból, zaczerwienienie i obrzęk.

Ketoflix

Ketoflix to lek, który zawiera substancję czynną ketoprofen. Jest to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), który jest stosowany w objawowym leczeniu bólu i stanu zapalnego w przypadkach ostrego zapalenia stawów, przewlekłego zapalenia stawów, zwłaszcza reumatoidalnego zapalenia stawów (przewlekłe zapalenie wielostawowe), zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa (choroba Bechterewa) i innych reumatoidalnych stanów zapalnych kręgosłupa, zaostrzenia choroby zwyrodnieniowej stawów i kręgosłupa (choroba zwyrodnieniowa stawów). Lek jest dostępny na receptę.

Ketokaps

Ketokaps to lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym. Substancją czynną leku jest ketoprofen. Lek jest przeznaczony do objawowego leczenia ostrego bólu różnego pochodzenia o łagodnym i umiarkowanym nasileniu, np. ból głowy, bóle mięśniowe, bóle kostno-stawowe, ból zęba, bolesne miesiączkowanie. Ketokaps jest dostępny bez recepty.

Ketokaps Max

Ketokaps Max to lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym, dostępny w postaci kapsułek miękkich. Substancją czynną leku jest ketoprofen. Przeznaczony jest dla młodzieży powyżej 15 roku życia i dorosłych. Produkt jest wskazany do objawowego leczenia ostrego bólu różnego pochodzenia o łagodnym i umiarkowanym nasileniu, np. bólów menstruacyjnych, mięśniowych i kostno-stawowych, głowy, zębów. Jest dostępny bez recepty.

Ketokaps Med

Ketokaps Med to lek, którego substancją czynną jest ketoprofen. Jest to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), który wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe. Lek jest przeznaczony do stosowania w przypadku chorób reumatycznych. Jest wydawany na podstawie recepty.

Ketonal Active

Ketonal Active to lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym oraz przeciwgorączkowym, który zawiera substancję czynną ketoprofen. Jest stosowany w krótkotrwałym, objawowym leczeniu lekkiego do umiarkowanego bólu różnego pochodzenia, takiego jak bóle mięśniowe, kostno-stawowe czy ból głowy. Ketonal Active jest dostępny bez recepty.

Ketonal forte SR

Ketonal forte SR to lek przeciwbólowy i przeciwzapalny, który zawiera substancję czynną ketoprofen. Jest to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ) z grupy pochodnych kwasu propionowego, który wykazuje silne działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Stosuje się go w leczeniu objawowym zapalnych, zwyrodnieniowych i metabolicznych schorzeń reumatycznych oraz w łagodzeniu niektórych objawów zespołów bólowych. Lek jest dostępny na receptę.

Ketonal Sprint Max

Ketonal Sprint Max to lek dostępny bez recepty, który zawiera ketoprofen – niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ) o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym. Jest przeznaczony dla dorosłych i młodzieży, łagodzi lekki lub umiarkowany ból różnego pochodzenia. Ma postać granulatu do rozpuszczania. Stosowany jest w krótkotrwałym objawowym leczeniu ostrego bólu o lekkim lub umiarkowanym nasileniu, takiego jak: ból głowy, ból zębów, bolesne miesiączkowanie, ból spowodowany lekkimi nadwyrężeniami i zwichnięciami.

Ketoprofen Pharmexon

Ketoprofen Pharmexon to lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. Stosowany jest w leczeniu stanów zapalnych i bólowych związanych przede wszystkim z chorobami reumatycznymi lub urazami. Lek jest dostępny na receptę.

Kidofen max

Kidofen Max to lek dostępny bez recepty, który zawiera substancję czynną ibuprofen. Jest to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Wskazany jest do stosowania w leczeniu gorączki różnego pochodzenia oraz bólu różnego pochodzenia o słabym i umiarkowanym nasileniu. Produkt jest przeznaczony do doraźnego stosowania.

Kivenul

Kivenul to lek zawierający ibuprofen i paracetamol. Ibuprofen jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NLPZ), który hamuje aktywność enzymów uczestniczących w syntezie prostaglandyn i tromboksanów, cząsteczek biorących udział w powstawaniu reakcji zapalnej w organizmie. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, hamując syntezy prostaglandyn w ośrodkowym układzie nerwowym. Kivenul jest stosowany do leczenia bólów różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego oraz w celu obniżenia gorączki. Lek jest dostępny bez recepty.

LizyMAX

LizyMAX to lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Głównym składnikiem aktywnym jest ibuprofen, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Lek jest wskazany do stosowania w przypadku bólu różnego pochodzenia, takiego jak ból głowy, ból zębów, ból mięśni, ból stawów, bolesne miesiączkowanie oraz ból w przebiegu przeziębienia i grypy. LizyMAX jest dostępny bez recepty.

Megapar

Megapar to lek w postaci tabletek musujących, którego substancją czynną jest paracetamol. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Stosowanie tabletek zaleca się w leczeniu bólu różnego pochodzenia o umiarkowanym nasileniu, na przykład: ból głowy, w tym migrena i ból napięciowy, ból zębów, nerwoból, ból kręgosłupa, ból reumatyczny i mięśniowy, ból menstruacyjny, ból gardła, a także gorączki i bólu związanego z przeziębieniem lub grypą. Megapar jest dostępny bez recepty.

Metafen

Metafen to lek dostępny bez recepty, który zawiera dwie substancje czynne: ibuprofen i paracetamol. Działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Jest wskazany do stosowania w przypadku bólów różnego pochodzenia, takich jak bóle głowy, migrena, bóle menstruacyjne, bóle zębów, bóle mięśni, bóle kości i stawów, bóle lędźwiowo-krzyżowe, bóle pourazowe oraz nerwobóle. Może być również stosowany w celu obniżenia gorączki.

Metafen Paracetamol

Metafen Paracetamol to lek przeciwbólowy złożony, dostępny w postaci tabletek do podawania doustnego. Zawiera dwie substancje czynne – ibuprofen i paracetamol. Ibuprofen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Lek jest stosowany w celu łagodzenia bólów różnego pochodzenia oraz zmniejszania gorączki. Metafen Paracetamol jest dostępny bez recepty.

Metafen Paracetamol Max

Metafen Paracetamol Max to lek dostępny bez recepty, który zawiera dwie substancje czynne: ibuprofen i paracetamol. Te substancje mają działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Lek jest zalecany do stosowania w przypadku różnego rodzaju bólów, takich jak ból głowy, ból zębów, ból mięśni, ból kości i stawów, ból menstruacyjny, ból lędźwiowo-krzyżowy, ból pourazowy oraz nerwobóle. Ponadto, lek jest skuteczny w zmniejszaniu gorączki towarzyszącej przeziębieniu oraz innym zakażeniom wirusowym.

Nalgesin PRO

Nalgesin PRO to lek zawierający substancję czynną naproksen, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Jest stosowany w objawowym leczeniu takich stanów jak: reumatoidalne zapalenie stawów, osteoartroza, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów, ostre stany zapalne narządu ruchu, ostry napad dny moczanowej, bolesne miesiączkowanie oraz ostry ból pooperacyjny i obrzęki. Lek jest dostępny na receptę.

Nefopam Holsten

Nefopam Holsten to lek przeciwbólowy, który działa na ośrodkowy układ nerwowy. Jest to lek nieopioidowy, pochodna benzoksazocyny. Działa około 3 razy słabiej od morfiny, a około 10 razy silniej od kwasu acetylosalicylowego. Jest wskazany do łagodzenia umiarkowanego lub silnego bólu, takiego jak bóle mięśni, bóle pooperacyjne, ortopedyczne, nowotworowe i zębowe. Lek jest dostępny na receptę.

Nurofen

Nurofen to lek, którego składnikiem aktywnym jest ibuprofen. Wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz przeciwgorączkowe. Stosowany jest w leczeniu bólu o różnym pochodzeniu o słabym do umiarkowanego nasileniu, takiego jak ból głowy, ból zębów, ból mięśni, stawów i kości, ból towarzyszący grypie i przeziębieniu, a także bolesne miesiączkowanie. Nurofen dostępny jest bez recepty.

Nurofen Express

Nurofen Express to lek dostępny bez recepty, który ma działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Substancją czynną leku jest ibuprofen. Lek jest wskazany do krótkotrwałego objawowego leczenia łagodnego i umiarkowanego bólu, takiego jak ból głowy, bóle miesiączkowe, ból zębów, a także gorączki i bólu związanego z przeziębieniem.

Nurofen Express Caps

Nurofen Express Caps to lek zawierający ibuprofen, który jest jednym z niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. Lek jest przeznaczony do stosowania u dorosłych oraz dzieci i młodzieży o masie ciała powyżej 40 kg (w wieku 12 lat i powyżej) w objawowym leczeniu łagodnego i umiarkowanego bólu, takiego jak ból głowy, bóle miesiączkowe, ból zębów oraz gorączka i ból związane z przeziębieniem. Nurofen Express Caps jest dostępny bez recepty.

Nurofen Express Forte

Nurofen Express Forte to lek dostępny bez recepty, który zawiera 400 mg ibuprofenu w jednej miękkiej kapsułce. Ibuprofen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), które mają właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. Lek jest wskazany do krótkotrwałego objawowego leczenia bólu o nasileniu łagodnym i umiarkowanym, takim jak ból głowy, ból zęba, bolesne miesiączkowanie, a także ból i gorączka związane z przeziębieniem. Jego postać – miękkie kapsułki – sprawia, że lek eliminuje ból i gorączkę szybciej niż preparaty w formie tradycyjnej tabletki.

Nurofen Ultima

Nurofen Ultima to lek zawierający dwie substancje czynne: ibuprofen i paracetamol. Ibuprofen należy do grupy leków określanych jako niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), które redukują ból, obrzęk oraz obniżają wysoką temperaturę. Lek jest stosowany w doraźnym leczeniu łagodnego do umiarkowanego bólu związanego z migreną, bólu głowy, pleców, zęba, mięśni, bólów menstruacyjnych, reumatycznych, bólu związanego z łagodnymi postaciami zapalenia stawów, przeziębieniem oraz grypą, bólu gardła lub gorączki. Nurofen Ultima jest dostępny bez recepty.

Paduden Express

Paduden Express to lek dostępny bez recepty, który zawiera ibuprofen. Jest to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Lek jest przeznaczony dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia. Paduden Express jest zalecany do stosowania w przypadku bólu o umiarkowanym i średnim nasileniu, takim jak ból głowy, ból zębów czy bolesne miesiączki. Może być również stosowany do obniżenia gorączki i złagodzenia dolegliwości bólowych towarzyszących przeziębieniu.

Paduden Express Forte

Paduden Express Forte to lek zawierający substancję czynną ibuprofen, która skutecznie łagodzi ból i gorączkę. Jest przeznaczony dla osób dorosłych oraz młodzieży powyżej 12 roku życia, które borykają się z bólem o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu, takim jak ból głowy, ból zębów, ból miesiączkowy, ból mięśni (przykurcze) lub ból pleców (ból okolicy lędźwiowej). Lek może być również stosowany w przypadku gorączki oraz bólu po szczepieniu. Paduden Express Forte jest dostępny bez recepty.

Panadol

Panadol to lek dostępny bez recepty, który zawiera paracetamol jako substancję czynną. Jest stosowany w bólach różnego pochodzenia, takich jak bóle głowy, migreny, ból gardła, zębów, kostnych, stawowych i mięśniowych, a także w bolesnym miesiączkowaniu. Ponadto, Panadol jest stosowany w gorączce towarzyszącej przeziębieniom i stanom grypopodobnym. Jest uważany za jeden z najłagodniejszych doustnych leków przeciwbólowych dla żołądka.

Panadol Extra

Panadol Extra to lek dostępny bez recepty, który zawiera dwie substancje czynne: paracetamol i kofeinę. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, a kofeina nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu. Lek stosuje się w bólach różnego pochodzenia takich jak ból głowy, migrena, ból zęba, bóle menstruacyjne. Może być stosowany u dorosłych i dzieci powyżej 12 lat.

Panadol Sprint

Panadol Sprint to lek dostępny bez recepty, który zawiera paracetamol. Działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Jest wskazany do stosowania w bólach różnego pochodzenia, takich jak ból głowy, migrena, ból napięciowy, bóle zębów, nerwobóle, bóle kręgosłupa, bóle kostne, stawowe i mięśniowe oraz bolesne miesiączkowanie. Ponadto, może być stosowany w gorączce i bólu podczas przeziębienia i stanów grypopodobnych.

Paracetamol + Codeine APAP

Paracetamol + Codeine APAP to skuteczny lek przeciwbólowy zawierający paracetamol i kodeinę, który łagodzi ból o średnim i dużym nasileniu, różnego pochodzenia, jak ból głowy, zębów, kostno-stawowy czy menstruacyjny. Przeznaczony dla dorosłych i młodzieży powyżej 50 kg. Stosować doraźnie, nie przekraczać zalecanych dawek i nie używać dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem. Dla młodzieży od 12 lat, gdy inne leki przeciwbólowe nie działają.

Paracetamol Accord

Paracetamol Accord to lek dostępny bez recepty, który zawiera paracetamol jako substancję czynną. Jest stosowany do łagodzenia bólu o łagodnym do umiarkowanego nasileniu oraz do obniżania gorączki. Lek może być stosowany u dorosłych i młodzieży, ale nie jest odpowiedni dla dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Paracetamol Aflofarm

Paracetamol Aflofarm to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Jest dostępny w postaci zawiesiny doustnej o smaku truskawkowym. Dawkowanie zależy od wieku i masy ciała pacjenta. Lek jest dostępny bez recepty. Wskazania do stosowania to bóle różnego pochodzenia oraz gorączka.

Paracetamol APTEO MED

Paracetamol APTEO MED to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Zawiera substancję czynną – paracetamol. Stosowany jest w leczeniu bólu o umiarkowanym nasileniu, takiego jak bóle głowy, stawowe, mięśniowe, miesiączkowe oraz występujące po urazach i zabiegach chirurgicznych oraz stomatologicznych. Lek jest dostępny bez recepty.

Paracetamol Biofarm

Paracetamol Biofarm to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, który zawiera paracetamol. Jest stosowany w bólach różnego pochodzenia i o różnym natężeniu, takich jak bóle głowy, migreny, bóle reumatyczne, bóle stawowe, mięśniowe i kostne, bóle kręgosłupa, nerwobóle, bóle menstruacyjne, bóle zębów. Paracetamol Biofarm jest również wskazany w gorączce, na przykład w przebiegu przeziębienia lub grypy. Lek jest dostępny bez recepty.

Paracetamol DOZ

Paracetamol DOZ to lek dostępny bez recepty, który zawiera paracetamol jako substancję czynną. Jest to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Stosowany jest w leczeniu bólów różnego pochodzenia, takich jak bóle głowy, gardła, zębów, migreny, bólów kostnych, stawowych i mięśniowych, czy bolesnego miesiączkowania. Ponadto, może być stosowany w przeziębieniach oraz w stanach grypopodobnych.

Paracetamol MEDICINAE

Paracetamol MEDICINAE to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, stosowany w objawowym leczeniu łagodnego i umiarkowanego bólu (takiego jak ból głowy, zęba czy menstruacyjny) oraz gorączki.

Paracetamol Polpharma

Paracetamol Polpharma to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Zawiera substancję czynną paracetamol. Jest stosowany do krótkotrwałego leczenia umiarkowanego bólu, zwłaszcza po zabiegach chirurgicznych oraz krótkotrwałego leczenia gorączki. Lek jest dostępny na receptę.

Paracetamol Sandoz

Paracetamol Sandoz to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Jest stosowany w leczeniu bólu o łagodnym do umiarkowanego nasileniu oraz w obniżaniu gorączki. Paracetamol Sandoz jest dostępny bez recepty. Wskazania do stosowania to bóle różnego pochodzenia, takie jak bóle głowy, bóle mięśniowe, bóle stawów, bóle zębów, bolesne miesiączkowanie oraz gorączka, na przykład w przebiegu przeziębienia lub grypy.

Paracetamol Teva

Paracetamol Teva to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Jest skuteczny w leczeniu bólu głowy, zębów, bólów miesiączkowych, bólu mięśni oraz w gorączce związanej z przeziębieniem. Wskazany jest do objawowego leczenia łagodnego do umiarkowanego bólu i (lub) gorączki. Paracetamol Teva jest dostępny bez recepty.

Pyralgina

Pyralgina to lek dostępny bez recepty, stosowany w leczeniu bólu o różnym pochodzeniu o dużym nasileniu oraz gorączki, gdy zastosowanie innych środków jest przeciwwskazane lub nieskuteczne. Substancją czynną leku jest metamizol, który wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz rozkurczowe na mięśnie gładkie. Lek jest przeznaczony dla osób powyżej 15. roku życia.

Saridon

Saridon to lek dostępny bez recepty, który zawiera paracetamol i propyfenazon – substancje o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, a także kofeinę, która nasila działanie paracetamolu. Lek działa już po 30 minutach od zażycia. Wskazaniami do stosowania Saridon są bóle głowy, zębów, reumatyczne, bóle po zabiegach chirurgicznych, bolesne miesiączkowanie oraz ból i gorączka w przebiegu przeziębienia lub grypy.

Septogard

Septogard jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NLPZ), zawierającym benzydaminy chlorowodorek. Stosowany w leczeniu bolesnych zaburzeń jamy ustnej i gardła, takich jak owrzodzenia, ból gardła, wnętrza jamy ustnej, dziąseł oraz ból zęba. Pomaga zmniejszać ból i obrzęk, przynosząc ulgę w stanach zapalnych.

Solpadeine

Solpadeine to lek dostępny bez recepty, który zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, kodeinę i kofeinę. Dzięki temu wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwkaszlowe. Jest zalecany w przypadku bólów różnego pochodzenia, takich jak bóle głowy, migrena, bolesne miesiączkowanie, bóle zębów, nerwobóle, bóle reumatyczne, ból gardła oraz objawów grypy i przeziębienia. Lek ten jest dostępny w postaci tabletek, kapsułek oraz tabletek musujących.

Solpadeine FORTE Tabs

Solpadeine Forte Tabs to lek, który może być stosowany u pacjentów w wieku powyżej 12 lat w celu krótkotrwałego uśmierzania umiarkowanego bólu. Lek stosuje się do uśmierzania bólu, który wymaga silniejszego działania niż jednoskładnikowe leki przeciwbólowe dostępne bez recepty, jak na przykład: migrena, rwa kulszowa, ból zęba czy ból miesiączkowy. Solpadeine Forte Tabs można podawać krótkotrwale dzieciom powyżej 12 lat oraz dorosłym. Jest dostępny bez recepty.

Ultrapiryna Fast

Ultrapiryna Fast to lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Jest dostępny w postaci tabletek musujących. Lek jest przeznaczony do objawowego leczenia dolegliwości bólowych o małym i umiarkowanym nasileniu, takich jak bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśniowe. Może być również stosowany w objawowym leczeniu dolegliwości bólowych i gorączki w przebiegu przeziębienia i grypy. Ultrapiryna Fast jest dostępna bez recepty.

Ultrapiryna Fast C

Ultrapiryna Fast C to lek dostępny bez recepty, który zawiera kwas acetylosalicylowy i kwas askorbinowy (witaminę C). Lek ma postać tabletek musujących o smaku cytrynowym. Jest przeznaczony do objawowego leczenia dolegliwości bólowych o małym i umiarkowanym nasileniu, takich jak bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśniowe, a także do objawowego leczenia dolegliwości bólowych i gorączki w przebiegu przeziębienia i grypy. Przeznaczony jest dla młodzieży powyżej 12 roku życia i osób dorosłych.

Leki na ból zęba – przewodnik do skutecznego łagodzenia dolegliwości

Czym jest ból zęba i dlaczego wymaga szybkiej interwencji?

Ból zęba to jedna z najbardziej dokuczliwych dolegliwości, która może znacząco obniżyć jakość życia i uniemożliwić normalne funkcjonowanie. Ta powszechna przypadłość charakteryzuje się intensywnym, często pulsującym bólem, który nasila się podczas spożywania pokarmów i napojów, szczególnie tych o skrajnych temperaturach. Nieleczony ból zęba może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, w tym rozprzestrzeniania się infekcji na okoliczne tkanki.

Najczęstsze przyczyny bólu zęba

  • Próchnica zębów – bakteryjna infekcja powodująca uszkodzenie szkliwa i odsłonięcie wrażliwej zębiny
  • Odsłonięta miazga zębowa – gdy próchnica lub ubytek sięga do nerwów zęba, powodując ostry, pulsujący ból
  • Zapalenie miazgi zęba – stan zapalny tkanki nerwowej wewnątrz zęba
  • Ropień zębowy – zakażenie bakteryjne powodujące gromadzenie się ropy
  • Pęknięcie lub złamanie zęba – uszkodzenie mechaniczne odsłaniające wrażliwe struktury
  • Kamień nazębny – zmineralizowana płytka bakteryjna powodująca podrażnienie dziąseł
  • Paradontoza – choroba przyzębia prowadząca do uszkodzenia tkanek otaczających ząb

Domowe sposoby łagodzenia bólu zęba przed wizytą u stomatologa

Zanim uzyskamy profesjonalną pomoc stomatologiczną, możemy zastosować kilka domowych metod, które mogą przynieść tymczasową ulgę:

  • Zimne okłady – przykładanie lodu zawiniętego w ściereczkę na zewnętrzną część twarzy w okolicy bolącego zęba
  • Płukanie jamy ustnej – ciepłą wodą z solą (łyżeczka soli na szklankę wody) pomaga zredukować stan zapalny
  • Delikatne czyszczenie okolicy bolącego zęba – usunięcie resztek pokarmowych, które mogą nasilać ból
  • Unikanie skrajnych temperatur – spożywanie pokarmów i napojów o umiarkowanej temperaturze

Kiedy natychmiast skontaktować się ze stomatologiem?

  • Silny, nieustępujący ból trwający dłużej niż 1-2 dni
  • Obrzęk twarzy lub dziąseł
  • Gorączka towarzysząca bólowi zęba
  • Trudności w przełykaniu lub oddychaniu
  • Wrażliwość na ciepło, która nie ustępuje po usunięciu bodźca

Farmakologiczne metody łagodzenia bólu zęba – przegląd dostępnych opcji

Leki przeciwbólowe dostępne bez recepty (OTC)

Paracetamol – podstawowy środek na łagodny ból zęba

Paracetamol to lek pierwszego wyboru przy niewielkim do umiarkowanego bólu zęba. Działa centralnie na ośrodkowy układ nerwowy, blokując receptory bólowe. Jest dobrze tolerowany przez większość pacjentów i może być stosowany przez osoby z problemami żołądkowymi.

Niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ)

Leki z tej grupy nie tylko łagodzą ból, ale również redukują stan zapalny, który często towarzyszy problemom stomatologicznym.

  • Ibuprofen – skuteczny przy bólu zęba o podłożu zapalnym, dostępny w różnych dawkach
  • Naproksen – zapewnia dłuższe działanie przeciwbólowe (do 12 godzin)
  • Kwas acetylosalicylowy – oprócz działania przeciwbólowego ma właściwości przeciwgorączkowe

Silniejsze leki przeciwbólowe na ostry ból zęba

Preparaty złożone z paracetamolem i kodeiną

Te leki są zalecane przy intensywnym bólu zęba, gdy standardowe środki przeciwbólowe nie przynoszą ulgi. Kodeina, należąca do grupy opioidów, wzmacnia działanie przeciwbólowe paracetamolu.

Tabletki dozębodołowe

Specjalistyczne preparaty stosowane bezpośrednio w miejsce po ekstrakcji zęba, zawierające substancje przeciwbólowe i antyseptyczne. Szczególnie pomocne przy bólu po usunięciu zęba lub uszkodzeniu zębodołu.

Miejscowe środki przeciwbólowe na ból zęba

Żele i maści do stosowania miejscowego

Preparaty te zawierają substancje znieczulające, które po naniesieniu na bolesne miejsce szybko przynoszą ulgę:

  • Benzokaina – miejscowy anestetyk dający szybkie, ale krótkotrwałe znieczulenie
  • Lidokaina – silniejszy środek znieczulający, stosowany w wyższych stężeniach w preparatach stomatologicznych
  • Olejek goździkowy – naturalny środek o właściwościach znieczulających i antyseptycznych

Płyny do płukania jamy ustnej

Specjalistyczne płukanki stomatologiczne mogą zawierać substancje przeciwzapalne i antyseptyczne, które pomagają zredukować ból i zapobiec rozwojowi infekcji.

Kompleksowe podejście do leczenia bólu zęba

Diagnostyka przyczyn bólu zęba

Kluczowe jest zidentyfikowanie źródła problemu, co umożliwi wdrożenie odpowiedniego leczenia:

  • Badanie stomatologiczne – podstawowa metoda oceny stanu zębów i dziąseł
  • Zdjęcie rentgenowskie – pozwala wykryć próchnicę w trudno dostępnych miejscach oraz problemy z korzeniami zębów
  • Tomografia komputerowa – w skomplikowanych przypadkach pomaga ocenić strukturę kości i zatok

Długoterminowe rozwiązania problemów z zębami

Leczenie kanałowe

Procedura usuwania zainfekowanej miazgi zęba i wypełniania kanałów korzeniowych specjalnym materiałem. Jest to metoda ratowania zęba, gdy infekcja dotarła do jego wnętrza.

Wypełnienia (plomby)

Odbudowa ubytków powstałych w wyniku próchnicy lub uszkodzeń mechanicznych za pomocą materiałów kompozytowych lub amalgamatu.

Ekstrakcja zęba

W przypadkach, gdy ząb jest zbyt uszkodzony, aby go uratować, konieczne może być jego usunięcie i późniejsze uzupełnienie braku.

Profilaktyka – jak zapobiegać bólowi zęba?

Codzienna higiena jamy ustnej

  • Dokładne szczotkowanie zębów minimum dwa razy dziennie
  • Regularne używanie nici dentystycznej
  • Stosowanie płynów do płukania jamy ustnej

Regularne wizyty kontrolne u stomatologa

Badania profilaktyczne co 6 miesięcy pozwalają wykryć problemy na wczesnym etapie, zanim spowodują ból.

Odpowiednia dieta

Ograniczenie spożycia cukrów prostych i kwasów, które przyczyniają się do rozwoju próchnicy.

Podsumowanie – skuteczne zarządzanie bólem zęba

Ból zęba, choć często bagatelizowany, może znacząco obniżyć jakość życia i prowadzić do poważnych powikłań zdrowotnych. Kluczowe jest szybkie reagowanie na pierwsze objawy bólu i wdrożenie odpowiedniego leczenia. Środki przeciwbólowe dostępne bez recepty mogą przynieść tymczasową ulgę, jednak nie zastąpią profesjonalnej opieki stomatologicznej.

Pamiętaj, że leki przeciwbólowe jedynie maskują objawy, nie lecząc przyczyny problemu. Dlatego najważniejszą częścią terapii jest wizyta u stomatologa, który zdiagnozuje źródło dolegliwości i zaproponuje skuteczne rozwiązanie. Profilaktyka, regularne badania i dbałość o codzienną higienę jamy ustnej to najlepsze metody zapobiegania bólowi zęba i utrzymania zdrowego uśmiechu na długie lata.