Istnieje coraz więcej metod terapeutycznych, które powstają z myślą o tym, aby móc rozwiązywać problemy zdrowotne bez negatywnego wpływu na inne skutki uboczne i z dobrymi rezultatami. Tak jest w przypadku homeopatii, o której tak wiele się mówi, która przyniosła rewolucję. Ale to, czym jest homeopatia i na czym polega, jest czymś, co niewiele osób wie w szczegółach, dlatego w tym wpisie powiemy Ci, czym jest, do czego służy i jakie zastosowania daje homeopatia, a które są tak pozytywne.
Co to jest homeopatia?
Jest to metoda terapeutyczna, która stara się zapobiegać, łagodzić i leczyć choroby za pomocą alternatywnych leków. Homeopatia zapobiega i leczy ostre choroby, choroby takie jak grypa, kaszel, biegunka, migreny, rodzaje siniaków, bezsenność i inne choroby przewlekłe, takie jak alergie, zapalenie skóry, astma, reumatyzm lub lęki, między innymi. Leczy również nawracające infekcje, takie jak infekcje ucha lub gardła, oraz łagodzi niektóre objawy lub skutki, które mogą być wywołane przez inne metody leczenia.
Celem homeopatii jest pomoc pacjentowi w znalezieniu równowagi w niektórych specyficznych momentach choroby. Kiedy homeopatia jest stosowana jako metoda terapeutyczna, brane są pod uwagę inne zmienne pacjenta, takie jak budowa fizyczna lub różne reakcje każdej osoby na podobne leczenie. Krótko mówiąc, jest to leczenie bardzo zindywidualizowane dla każdego pacjenta.
Leki homeopatyczne.
Leki homeopatyczne są medykamentami, które nie mają żadnych przeciwwskazań. Mogą być przyjmowane przez wszystkich, od dzieci po osoby starsze. Ten rodzaj leku można kupić w aptekach, tak jak każdy inny lek konwencjonalny. Leki te są wytwarzane przez rozpuszczenie wody lub alkoholu, a oryginalna substancja może być pochodzenia zwierzęcego, roślinnego lub chemicznego. Proces wytwarzania tych leków jest następujący.
Po pierwsze, substancja jest stopniowo rozcieńczana i dekoncentrowana. Uzyskuje się to poprzez rozpuszczenie go w wodzie lub alkoholu. Proces ten jest powtarzany kilkakrotnie.
Po drugie, następuje dynamizacja, w której poprzedni roztwór jest bardzo energicznie wstrząsany.
Po przeprowadzeniu tego procesu należy wziąć pod uwagę rodzaj dolegliwości i cechy charakterystyczne każdego pacjenta, ponieważ wszystko odbywa się w sposób bardzo zindywidualizowany.
Zalety i zastosowania homeopatii.
Zalety leków homeopatycznych:
1. są to leki, które są dość dobrze tolerowane, nie mają skutków ubocznych;
2. mogą być stosowane przez wszystkich, dzieci, dorosłych, kobiety w ciąży, osoby starsze, itp.;
3. są one bezkonfliktowe z tradycyjnymi lekami;
4. są to leki, które mogą być przyjmowane przez długi okres czasu;
5. są one łatwe do aplikowania i dostępne w różnych formatach.
Szczegółowe zastosowania homeopatii.
1. Problemy pediatryczne.
Problemy takie jak zapalenie ucha, angina, zapalenie oskrzeli, astma, biegunka, wymioty, problemy skórne, problemy ze snem lub zmiany zachowania.
2. Problemy skórne.
Leki homeopatyczne są stosowane do łagodzenia zaburzeń skórnych, takich jak egzema, pokrzywka, trądzik, trądzik różowaty, czyraki, brodawki, brodawczaki, opryszczka lub łuszczyca, między innymi.
3. Problemy ze stawami.
Homeopatia leczy wszystkie dolegliwości związane z artrozą i zapaleniem stawów, takie jak ból szyi, ból w ramionach, łokciach lub nadgarstkach. Jest to również dobra technika przy urazach takich jak skręcenia czy przykurcze. I wreszcie, bardziej intensywne bóle, takie jak lumbago, bóle kolan, kostek, itp.
4. Problemy z trawieniem.
Homeopatia jest skuteczna w leczeniu kwasowości, zgagi, ciężkości i słabego trawienia, wzdęć, wrzodów, zaparć lub problemów z biegunką, nudności itp.
5. Problemy z oskrzelami i uszami.
Leki homeopatyczne leczą katar, zapalenie zatok, gardła, migdałków, zapalenie oskrzeli i astmę. Leczą również infekcje powstałe w wyniku procesów alergicznych.
6. Problemy ginekologiczne i urologiczne.
W przypadku zaburzeń układu rozrodczego istnieje również rozwiązanie homeopatyczne. W przypadku kobiet jest skuteczny przy bólach miesiączkowych, zaburzeniach miesiączkowania, zespole napięcia przedmiesiączkowego, objawach menopauzalnych i związanych z nimi zaburzeniach lub w przypadku niepłodności. W przypadku mężczyzn homeopatia jest stosowana do leczenia i łagodzenia nawracających infekcji dróg moczowych i infekcji związanych z prostatą.
7. Inne problemy. Problemy psychiczne, takie jak lęk, udręka, depresja lub stres. Problemy sercowo-naczyniowe, takie jak wszystko, co związane z ciśnieniem krwi i arteriopatiami obwodowymi. Problemy endokrynologiczne, takie jak otyłość oraz niedoczynność i nadczynność tarczycy. Problemy związane z żylakami lub ciężkimi nogami. Lub problemy neurologiczne, takie jak bóle głowy lub migreny.
Krótko mówiąc, homeopatia próbuje złagodzić w naturalny sposób większość patologii i to z bardzo pozytywnym skutkiem.
Naszych publikacji nie należy traktować jako wytycznych postępowania medycznego w stosunku do każdego pacjenta. O postępowaniu medycznym, w tym o zakresie i częstotliwości badań diagnostycznych i/lub procedur terapeutycznych decyduje lekarz, zgodnie ze wskazaniami medycznymi, które ustala po zapoznaniu się ze stanem pacjenta. Lekarz podejmuje decyzję indywidualnie w porozumieniu z pacjentem.