Ziele krwawnika

Ziele krwawnika to produkt leczniczy roślinny, który jest dostępny bez recepty. Stosowany jest tradycyjnie w chorobach przewodu pokarmowego oraz w zaburzeniach trawienia. Zewnętrznie może być stosowany jako środek wspomagający leczenie ran. Ziele krwawnika ma właściwości lecznicze, takie jak działanie antybakteryjne, przeciwzapalne, a także pomaga przy niestrawnościach. Może być stosowane zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany w braku łaknienia jako środek pobudzający apetyt; w objawowym leczeniu łagodnych, skurczowych dolegliwości żołądkowo – jelitowych, w tym wzdęć i oddawania wiatrów; w objawowym leczeniu łagodnych, skurczowych dolegliwości związanych z okresem menstruacji; miejscowo w leczeniu niewielkich powierzchniowych uszkodzeń skóry. Jest to tradycyjny produkt leczniczy roślinny, którego wskazania opierają się wyłącznie na długim okresie stosowania.

Skład

1 g produktu leczniczego zawiera 1 g ziela krwawnika (Achillea millefolium L., herba).

Dawkowanie

Dawkowanie, sposób stosowania i droga podania:

Młodzież powyżej 12 lat, dorośli i osoby w podeszłym wieku:
Przy braku łaknienia oraz w dolegliwościach żołądkowo – jelitowych: 1 – 2 łyżki stołowe ziela krwawnika (2 – 4 g) zalać szklanką (250 ml) wrzącej wody i pozostawić na 15 – 20 minut. Pić po szklance naparu 3 – 4 razy dziennie pomiędzy posiłkami. W przypadku braku łaknienia przyjmować 30 minut przed posiłkiem.

W dolegliwościach związanych z okresem menstruacji: 0,5 – 1 łyżki stołowej ziela krwawnika (1 – 2 g) zalać szklanką (250 ml) wrzącej wody i pozostawić na 15 – 20 minut. Pić po szklance naparu 2 – 3 razy dziennie.

Do okładów przy niewielkich powierzchownych uszkodzeniach skóry: 1½ – 2 łyżki stołowe ziela krwawnika (ok.3,5g) zalać szklanką (250 ml) wrzącej wody, zaparzać 10 minut pod przykryciem.

Opatrunek ze świeżo przygotowanego naparu stosować na uszkodzoną powierzchnię skóry 2-3 razy dziennie.

Czas stosowania:
Przy braku łaknienia oraz w dolegliwościach żołądkowo – jelitowych: Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 2 tygodnie pomimo stosowania produktu leczniczego, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. W dolegliwościach związanych z okresem menstruacji oraz przy stosowaniu na skórę: Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 1 tydzień pomimo stosowania produktu leczniczego, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Przedawkowanie

Jeśli pacjent przypadkowo zastosuje większą niż zalecana dawkę leku, należy niezwłocznie poinformować o tym lekarza lub udać się do szpitala na izbę przyjęć. Należy zabrać ze sobą opakowanie leku. Pozwoli to lekarzowi ocenić, co pacjent zażył.

Jedzenie i picie (alkohol)

Nie odnotowano żadnego przypadku przedawkowania

Ciąża i karmienie piersią

Ze względu na brak wystarczających danych stosowanie leku podczas ciąży i laktacji nie jest zalecane.

Ulotka Ziele krwawnika

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Ziele krwawnika (forum)

Stosujesz Ziele krwawnika? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Ziele krwawnika. Podziel się doświadczeniami na forum.