Lymphozil

Ostatnia aktualizacja:

Podmiot odpowiedzialny
Kod ATC
Procedura
SubstancjaJeżówka blada

Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Lymphozil?

Lymphozil jest tradycyjnym roślinnym produktem leczniczym stosowanym wspomagająco w leczeniu przeziębień.

Tradycyjny roślinny produkt leczniczy przeznaczony do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z długotrwałego stosowania.

Reklama

Jaki jest skład Lymphozil, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest suchy wyciąg z korzenia jeżówki bladej (Echinacea pallida (Nutt.) Nutt.) (4-8:1); ekstrahent: Etanol 50 % (v/v). Jedna pastylka zawiera 30 mg wyciągu suchego.

Ponadto lek zawiera mannitol, maltodekstrynę, koloidalny dwutlenek krzemu, cyklaminian sodu, kwas askorbowy, kwas cytrynowy, powidon 25, żółcień chinolinową (sól glinu, E 104), kwas stearowy, talk, stearynian magnezu, dodatek smakowy pomarańczowy.

Dawkowanie preparatu Lymphozil – jak stosować ten lek?

Lymphozil® należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Zazwyczaj stosowana dawka u dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat oraz u osób w podeszłym wieku to 3 pastylki dziennie (3 razy dziennie po 1 pastylce). Pastylkę należy ssać powoli do całkowitego jej rozpuszczenia w ustach.

Leczenie należy rozpocząć po zaobserwowaniu pierwszych objawów przeziębienia.

W przypadku utrzymywania się objawów przez okres stosowania produktu leczniczego dłuższy niż 10 dni, należy skonsultować się z lekarzem lub wykwalifikowanym przedstawicielem personelu medycznego.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zażycia większej dawki leku Lymphozil® niż zalecana należy skontaktować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Lymphozil – czy mogę spożywać alkohol?

Brak informacji na temat związku stosowania leku Lymphozil® z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Lymphozil w okresie ciąży i karmienia piersią?

Bezpieczeństwo stosowania jeżówki w ciąży i w okresie karmienia piersią nie zostało ustalone, dlatego stosowanie leku Lymphozil® w ciąży i w okresie karmienia piersią nie jest zalecane.

Ulotka Lymphozil – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Bibliografia

Opinie pacjentów - forum, efekty terapii, realne skutki uboczne

Uwaga: Nie można mieć pewności, czy osoba komentująca rzeczywiście zakupiła lub używała danego produktu. Czasami firmy zlecają publikację anonimowych opinii, aby poprawić wizerunek swoich produktów lub zaszkodzić konkurencji. Dlatego zalecamy opieranie się głównie na wiedzy i poradach farmaceutów.

Brak jeszcze komentarzy pacjentów o tym leku. Podziel się swoimi spostrzeżeniami! :)

Subskrypcja powiadomień

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych opiniach dotyczących tego leku?

Napisz opinię o Lymphozil. Podziel się doświadczeniami na forum.

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum.

Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo i rzetelność informacji, dlatego nasi redaktorzy dokonują moderacji opinii pacjentów o lekach z najwyższą starannością. Dokładamy wszelkich starań, aby publikowane treści były przede wszystkim bezpieczne i wiarygodne. Komentarze użytkowników podlegają także stałej moderacji pod kątem stylistycznym. Nasi redaktorzy sprawdzają gramatykę, ortografię i interpunkcję, zachowując pierwotny sens wypowiedzi. Komentarze wulgarne i obraźliwe są niezwłocznie usuwane.

Oferty sprzedaży, kupna lub odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane przez redakcję, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem może być niebezpieczne dla zdrowia. Szacuje się, że ponad połowa leków oferowanych w internecie to podróbki. W przypadku leków na receptę liczba ta sięga aż 96%.

Dodaj komentarz


Oceniaj lek wyłącznie po własnym doświadczeniu.

Nie znalazłeś/aś potrzebnych informacji? Pomocna może się okazać wyszukiwarka leków.