Lymphozil

Lymphozil to tradycyjny roślinny produkt leczniczy, który jest stosowany wspomagająco w leczeniu przeziębień. Substancją czynną leku jest suchy wyciąg z korzenia jeżówki bladej. Lek działa immunostymulująco, pobudza mechanizmy obronne organizmu, stymuluje odporność komórkową i humoralną organizmu. Lymphozil jest dostępny bez recepty.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Lymphozil jest tradycyjnym roślinnym produktem leczniczym stosowanym wspomagająco w leczeniu przeziębień.

Tradycyjny roślinny produkt leczniczy przeznaczony do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z długotrwałego stosowania.

Skład

Substancją czynną leku jest suchy wyciąg z korzenia jeżówki bladej (Echinacea pallida (Nutt.) Nutt.) (4-8:1); ekstrahent: Etanol 50 % (v/v). Jedna pastylka zawiera 30 mg wyciągu suchego.

Ponadto lek zawiera mannitol, maltodekstrynę, koloidalny dwutlenek krzemu, cyklaminian sodu, kwas askorbowy, kwas cytrynowy, powidon 25, żółcień chinolinową (sól glinu, E 104), kwas stearowy, talk, stearynian magnezu, dodatek smakowy pomarańczowy.

Dawkowanie

Lymphozil® należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Zazwyczaj stosowana dawka u dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat oraz u osób w podeszłym wieku to 3 pastylki dziennie (3 razy dziennie po 1 pastylce). Pastylkę należy ssać powoli do całkowitego jej rozpuszczenia w ustach.

Leczenie należy rozpocząć po zaobserwowaniu pierwszych objawów przeziębienia.

W przypadku utrzymywania się objawów przez okres stosowania produktu leczniczego dłuższy niż 10 dni, należy skonsultować się z lekarzem lub wykwalifikowanym przedstawicielem personelu medycznego.

Przedawkowanie

W przypadku zażycia większej dawki leku Lymphozil® niż zalecana należy skontaktować się z lekarzem.

Jedzenie i picie (alkohol)

Brak informacji na temat związku stosowania leku Lymphozil® z jedzeniem i piciem.

Ciąża i karmienie piersią

Bezpieczeństwo stosowania jeżówki w ciąży i w okresie karmienia piersią nie zostało ustalone, dlatego stosowanie leku Lymphozil® w ciąży i w okresie karmienia piersią nie jest zalecane.

Ulotka Lymphozil

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Lymphozil (forum)

Stosujesz Lymphozil? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Lymphozil. Podziel się doświadczeniami na forum.