Wsparcie w redukcji tkanki tłuszczowej

0
109
naturalne spalacze tłuszczu

Starasz się pozbyć zbędnych kilogramów? Planowanie odchudzania rozpocznij od zmian w kuchni. Zdrowa i zbilansowana dieta w połączeniu z aktywnością fizyczną to sposób na skuteczną walkę z nadwagą. Chcesz wiedzieć, co uwzględnić w jadłospisie, by zmniejszyć masę ciała? W niniejszym artykule omawiamy produkty, które warto włączyć do codziennego menu.

Naturalne spalacze tłuszczu

Przyroda oferuje ogrom dobrodziejstw, które pomogą Ci skutecznie przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej. Ekologiczne produkty są łatwo dostępne i nie obciążają domowego budżetu. Co uwzględnić w jadłospisie podczas odchudzania?

  • Pieprz cayenne – znajdująca się w nim kapsaicyna stymuluje metabolizm i usprawnia krążenie krwi, co skutkuje zwiększonymi stratami energii niezbędnymi do produkcji ciepła. Dlatego właśnie pieprz kajeński jest często wykorzystywany w preparatach odchudzających.
  • Kawa – tutaj „magicznym” składnikiem jest kofeina, która charakteryzuje się właściwościami pobudzającymi. Wypicie mocnej, czarnej kawy przed treningiem sprzyja poprawie zdolności wysiłkowych oraz pobudzeniu metabolizmu, co przekłada się na efektywniejsze spalanie tkanki tłuszczowej.
  • Cynamon – kolejny składnik, który znajdziesz w niektórych preparatach na odchudzanie. Substancje aktywne w tej przyprawie wpływają na kontrolę poziomu insuliny, która odpowiada za metabolizm węglowodanów.
  • Cytrusy – znajdująca się w nich witamina C zapewnia łatwiejsze rozpuszczanie i trawienie tłuszczów, co przekłada się na lepszą przemianę materii i szybsze spalanie tkanki tłuszczowej.
  • Jogurt naturalny – doskonałe źródło wapnia, który doprowadza to rozbicia tłuszczu zalegającego pod skórą.

Sposoby spalania tkanki tłuszczowej

Przemyślany plan żywieniowy ukierunkowany na spalanie tkanki tłuszczowej możesz uzupełnić specjalistycznymi suplementami wspomagającymi odchudzanie. Tego rodzaju preparaty cieszą się sporą popularnością, a dzięki swojej skuteczności określane są jako spalacze tłuszczu. Mechanizm działania suplementów opiera się na dwóch głównych procesach:

  • termogenezie – jest to zbiorcza nazwa dla procesów metabolicznych prowadzących do spalania kalorii w celu utrzymania odpowiedniej temperatury ciała. Zwiększenie intensywności procesu termogenezy przy pomocy suplementów w proszku pobudza organizm i poprawia ogólną wydolność organizmu na treningu. Ponadto wywołuje szybszą przemianę materii, co w ostateczności sprzyja rozpadowi tłuszczu.
  • Lipolizie – adrenalina i noradrenalina (hormony nadnercza) doprowadzają do przemian energetycznych w komórkach tłuszczowych, doprowadzając do spalania tkanki tłuszczowej.

Skuteczna walka z nadwagą

Podstawą w odchudzaniu jest skrupulatnie zaplanowana dieta, która powinna dostarczyć Ci niezbędnych składników odżywczych oraz witaminy i minerały w odpowiednich ilościach. Jeśli chcesz pozbyć się przeszkadzających Ci kilogramów, musisz postawić na deficyt kaloryczny. Stosowanie spalaczy tłuszczu jest bardzo pomocne, lecz wyłącznie w przypadkach, gdy suplementy stanowią uzupełnienie zdrowego trybu życia. Nawet najlepsze preparaty na nic się zdadzą, jeśli nie zatroszczysz się o zabiegi żywieniowe i plan treningowy.

 

Tomasz Mierkiewicz - z wykształcenia ekonomista, właściciel firmy Web Publisher Tomasz Mierkiewicz REGON 368282602 NIP 7811791677 - wydawca portalu baza-lekow.com.pl. Portal powstał 2013 roku, jest zbiorem przydatnych informacji oraz opinii pacjentów na temat stosowania leków i innych produktów dostępnych w polskich aptekach. W trosce o wysoką jakość merytoryczną, treści przygotowywane są przy współpracy z farmaceutami oraz copywriterami posiadającymi wykształcenie medyczne. Opisy leków opracowywane są w oparciu o wiarygodne źródła: Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych oraz Europejską Agencję Leków (EMA).